Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.683 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      397
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

Mai au si la Ploiesti, la o spalatorie vis-a-vis de UNIVERSITATEA PETROL GAZE. :mellow:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cws de unde se poate lua?Din cate am inteles sunt foarte puternice si de durata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

folosesc cws cu miros de guma Turbo. Exact cum miroase in reprezentantele Nike, ceva de pepene parca.

Destul de multumit da as vrea sa incerc si altceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna,

Eu utilizes in fr arome difuzate de la spalatoriile de masinii, ma costa 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai nou de cand a venit caldura si nu se mai putea sta cu flaconul original de la Cws si sugativa aia in masina ca mirosea cam tare, l-am bagat cu o seringa intr-un recipient dintr-ala de parfum(ex-refan-parfum care se vinde varsat) si cand simt ca nu mai miroase, asta cam la 4-5zile scot un bradut cum au pus baietii mai sus din ala negru si pulverizez afara din masina pe el pana se imbiba destul si dupa il agat la oglinda .

Astfel am scapat si de bidonasul ala de Cws ca si asa ma stresa cand il vedeam prin masina ca nu cumva sa se verse si sa pateze acolo, miroase cat vrei in caz ca esti mai sensibil si nu te mai ia nebuneala de cap de la caldura si Cws frutto.

Mentionez ca recipient din ala de parfum se poate cumpara si fara parfumul in sine si costa foarte putin.

Cred ca in viitorul foarte apropiat o sa trec iar pe fiole dintr-ale de la rompetrol cu bradut in cap sau paloma ca trebuie sa mai schimb mirosul ca m-am cam invatat cu el si nu prea il mai simt.

Modificat de Auras
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Si eu cred ca trebuie sa schimb odorizantul din masina pentru ca il mai simt. M-am obisnuit cu el ( de 5 ani folosesc acelasi lucur Wunderbaum Everfresh ) si desi l-am schimbat acum 2 saptamani parca nu ii mai simt mirosul.

Nu sunt adeptul unor mirosuri dulci de aceea mi-a placut atat de mult acesta si toti prietenii care s-au suit in masina au trecut si ei pe acest model ulterior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

eu folosesc 1 cutiuta mady in usa...cu 3 buc de "pluta" sau ce material o fi...fffff bine miroase si cei drept bradutii de la wunderbaum sunt extra :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat cu 16 lei din Cora o conserva Can-O-Scent Auto Expressions; imi place foarte mult mirosul -fructe de padure- sper doar sa fie si persisistent; conserva contine lichid si mai multe rondele de hartie (..carton..) nu e sub forma de gel cum e MyShaldan.

Bafta si mirosuri placute! :)

post-23154-1245594804_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am folosit o foarte mare perioada de timp AmbiPur Car After Tobacco cu toate ca nu fumez si in masina mea nu se fumeaza. Am fost nevoit sa renunt la el fiindca nu prea cochetez cu ideea sa-mi spanzure tot felul de sticlute la gurile de aerisire din bord. Apoi am folosit braduti Wunderbaum Leder (cei maronii) pe care-i folosesc si acum cu succes in portbagaj (lasa un miros discret). Avantaj: imi place mirosul. Dezavantaj: persistenta mica.

Momentan folosesc spray auto de la Dr. Marcus - After Tobacco luat din Carrefour. Miroase fain (mie-mi place) dar persistenta e cam de scurta durata.

Mai stie cineva odorizante auto cu miros asemanator cu AmbiPur After Tobacco sau cu spray-ul respectiv de la Dr. Marcus? Nu-mi plac deloc mirosurile dulci astfel ca trebuie sa ma orientez spre altele (gen cele mentionate).

ALEKS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Areon Black Ice imi place ft mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se gasea anul trecut niste sticlute cu dop , editie speciala "euro2008" , la vreo 20 ron buc, ce miroseau super. Imi placeau deoarece mirosul era f subtil dar totodata deosebit. Erau mai multe arome , dar nu foloseam decat "glaciar" sau ceva de genul asta. Nu am mai gasit de atunci :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am folosit mult timp wunderbaum, am incercat din Carrefour unele spaniole(nu mai retin numele), miroseau f frumos, dar vara nu persistau mai mult de 3-4 zile. Desi unii nu sunt impacati cu ideea, as folosi CWS, dar nu stiu de unde sa cumpar(poate ma ajuta cineva cu o adresa!). Un prieten a avut recipientul de CWS 1 an si ceva, se consumase lichidul, dar cartonul de deasupra tot mirosea. Numai bine si mirosuri placute!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un prieten a avut recipientul de CWS 1 an si ceva, se consumase lichidul, dar cartonul de deasupra tot mirosea. Numai bine si mirosuri placute!

Vezi mai in urma la post#681 gasesti ceva adrese.

Modificat de Glumetz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna,

Ce sa cer de la statile de alimentare Rompetrol sau OMV ca odorizant sa miroase tare si bine? Ce a mai iesit nou? (doar din statile peco)

have a good time

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la odorizante nici unul nu se compara cu ce am descoperit eu..se amesteca intr-o sticluta de 250 ml lenor parfumat si esenta de parfum ceva care mirosase frumos dupa placul fiecaruia..se amesteca cele doua bine bine.se ia un saculet dinacela cu rumegus si cu o seringa se ia din parfum si se injecteaza in saculet.pe cuvant o sa va rupa nasu cu mirosu pentru ca rumegusul se imbiba cu parfum si tine f mult.incercati..eu stiu de la un politist si merge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat de des pui lichid in saculet?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inseamna ca si politistii au idei constructive in anumite situatii. Eu am incercat Paloma _ Ocean. Pare ok momentan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu folosesc odorizant paloma - alpine , miroase f frumos , si de la benzinariile rompetrol , odorizantele lor .

salut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu-l mai folosesc ca a curs intr-o zi si nu vreau sa stau cu inima in dinti ca poate pateaza ceva asa ca voi reveni la varianta clasica cu bradut. Doar ca trebuie sa caut iar o aroma care sa-mi placa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu folosesc de curand conservele acelea made in usa 25 de lei bucata pana acum e ok sa vedem cat persista

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-un timp trecusem de la braduti aia parfumati la odorizantele alea "Paloma" cu aroma aia Alpin care era tare faina, dar aveau o problema:

- trebuia ca cel putin odata pe zi sa umezesc buretelul ala ca sa persiste in ziua respectiva;

- in cel mult 4 - 5 zile trebuia cumparat altu' nou :))

Dar de cand l-au scumpit prin hypermarket-uri (Carefura, Metro, Kaufland) am zis ca nu vreau sa intru in faliment (de la 3 lei la 6 lei buc. e ceva cand cumperi unu la 4 sau 5 zile :D)

Asa ca de vreo 2 saptamani mi-am luat si eu o "conserva" care costa ~15 RON tot prin hypermarket-uri cu o aroma de HERB si vad ca asta tine mai mult (are maine 2 saptamani de cand sta in masina)

Deci sa zicem ca tot pe acolo as ajunge cu cheltuiala, dar macar nu am grija ca trebuie sa "ung" tot timpul buretlul ala :) (ajunsese reflex, fiind aduagate la primele lucruri facute cand ma duceam la masina pt prima data in ziua respectiva :D)

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat de la Kaufland Aeron. Este o rezerva maricica de plastic cu lichid, lipit la mijloc cam 3/4 de jos, atasat la un cartonas. Unul din compartimente este prezazut cu un mic orificiu in partea de jos, unde se scurge in cartonas. Cred ca are o luna de folosire, miroase discret si pare ca nu prea s-a consumat. A costat cred undeva la 20 RON, da merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie mi-a adus cineva de curand din America peste 20 de braduti parfumati pt ca m-am plictisit de ce este pe piata din RO. Acum am in masina bradut cu Wild Cherry.Miroase foarte bine ,dar destul de puternic si nu poti sa il scoti de tot din ambalaj pt ca nu mai stai in masina.

Atasez si o poza. Numai bune tuturor!

post-20287-1247683854_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!