Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.683 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      397
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

Nu zici rau. Chiar nu zici rau deloc. Dar cum se prezinta filtrul ala, dupa mai multe utilizari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc Ambipur Car si o rezerva ma tine cam o luna.

Ce e drept, miroase foarte tare in prima saptamana, apoi devine insesizabil pentru mine.

In Carrefour era si promotie la rezerve, 2 STICLUTE LA PRET DE 1!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cws folosesc este cel mai bun,tine destul de mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

filtrul se prezinta bine

nu sunt probleme momentan

ideea e ca am in garaj vreo 5 aparate de ambipur cu sticlute

filtrul l-am spalat cu sapun lichid si s-a curatat f bine de vechiul lichid cu care era imbibat

de aceea am ales aceasta varianta, prin refolosirea vechilor sticlute o buna perioada de timp nu mai dau banii pe odorizante

din cate am vazut un recipient de cws ajunge cam la 5 incarcari de ambipur

asa ca raportat pretu cws la cate folosiri poti sa ai(avand in vedere ca estimez sa tina cam o luna minim o sticluta)eu zic ca e o investitie destul de buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cws este de casa nu de masina.

imi pare tiganie sa pui sticla aia cu sugativa in masina lipita prin difertie locuril

ma intereseaza un parfum de MASINA bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

care stie pe unde se mai gasesc braduleti Wunderbaum mari, dar originali...Cum a aparut pe eticheta scrisul in RO, cum s-au stricat :| ce tara minunata!

CT-ule, vreu si io sa miroasa la matale in masina cand s-o putea sa vad cum se prezinta... tebuie sa schimb bradutii daca nu mai gasesc originali

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e tare cws-ul chiar miroase foarte bine dar dupa o perioada mi s-a luat rau de tot de el si am revenit la Wunderbaum si din cand in cand Paloma :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Foarte Avatajos si De Durata

" nu mai da-ti bani aiurea pe Ambi Pur de masina, inclusin rezerve. Cumparati odata, 2 aparate si 2 rezerve. Dupa ce le-ati terminat, duceti-va in Market-uri sau unde vreti si Cautati AMBY PUR de Camera. Sunt si la Oferta, adica 2 aparate incluse cu sticle de parfum la 22 lei ( in VL , la Kaufland ) si ACUM e ACUM DDintr-o sticla umpleti amandoua ( sticlute de Amby Pur din Masina ) si tine foarte mult. "

in acest fel, scutit niste bani.

eu asa procedez si sunt multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu folosesc odorizantele de la Agip. Nu exista comparatie. Cand se termina mirosul sunt mutati in spate. Se aduna asa vreo 3-4. Important e sa folosesti acelasi pe timp indelungat. Astfel mirosul va fi mai persistent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu merg pe wunderbaum...fie new car, fie passion...e pur si simplu un clasic

de altfel am si ambi pur for him in masina...dar, parca tot wunderbaum face legea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu merg pe Paloma(cele cu lichid) sau Wunderbaum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

V i c t o r

Utilizez Wunderbaum clasic sau new car, un bradut ma tine doua saptamani. Pe urma ii arunc prin portbagaj ori buzunarele de la usi... Dar, atentie, am observat ca mi-a atacat plasticul de pe coloana volanului (s-a bulbucat putin) intrucat tin bradutul atarnat de maneta de semnalizare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Valentin M.

si bradutii contin lichid. asa ca atentie mare unde ii lasati, mai ales acum cu caldurile astea, exista posibilitatea sa picure din ei daca sunt noi si sunt expusi la soare/caldura mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Folosesc wunderbaum si la 2-3 saptamani il schimb (il pun in spate sau in portbagaj)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca ambi pur din acela cu fluid pe care il torni pe cartonasul acela. Ceva cu "New Car". Miros foarte placut :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 rezerve ambipur folosite in acelasi timp prinse in aerisirea centrala pt spate. Avantaj:nu emana direct parfum in fata si evit accidente gen scurgeri,etc).E foarte eficient si discret mirosul. 2 rezerve approx RON 40 si tin cam 3 luni. apoi le pun in portbagaj si mai emana si acolo ceda damf :) Dezavantaj: cand mai iau ceva din spate mai dau cu mana peste ele, eventual cand se mai urca un meltean in spate cu siguranta la cat loc este in passat tot da peste unul din ele macar :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intrebare de 10 puncte. Oare daca pulverizez Cws Frutto pe un filtru de polen inainte sa il pun in masina, adica filtru nou, il las sa se usuce si dupa il pun , oare se simte mirosul de parfum ? O mirosi nasol sau nu? A mai incercat cineva combinatia asta cu parfum pe filtrul de polen direct?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Auras parerea mea sa nu incerci decat daca mai ai vreun filtru de polen de rezerva pentru ca nu mai poti sta inauntru :D , a pus un prieten direct cartonasul imbibat cu cws pe filtru de polen si nu mai putea sa stea cu aerul dat drumu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ceea ce vrea Auras sa faca nu e acela si lucru cu ce a facut prietenul tau. Oricum e bine sa ai un filtru de rezerva in caz ca se intampla ... dar e interesant.

Dar mare atentie: sa nu pueti la filtrul de aer ..ci la cer de polen :blink: --> altfel va mirosi debitmetrul frumos :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De cateva zile folosesc airwick freshmatic mini cu aroma de citrice.Miroase forte bine,elimina singur parfum la 30 min(se poate 7,5,15,30 min)...il tin in suportul de pahare din spatele cotierei.De la cws frutto mi s-a luat,a venit caldura si are un miros de te lesina,nu mai pot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am descoperit de curand Yankee Candle - car gel - mai multe variante(arome) merita incercat! e ceva nou

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

volnick1986

sa nu cumparati de la kaufland ceva odorizant lichid gen ambi pur ca e groaznic. e undeva pe la 5.5 - 6 lei. este verde (pin cred) si galben (lamaie). nu miroase de loc si e de f proasta calitate. eu folosesc de obicei.. paloma cu lichid. e vreo 4 lei de la Auchan.. ma tine cam o luna unul. sa dau 40 lei pe un ambipur e cam mult... :(

Modificat de volnick1986
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Pot sa va recomand si eu trei feluri de odorizant desi de cele mai multe ori gusturile , sau mai bine zis mirosurile , sunt discutabile.Primele doua sunt de la Areon-Mon si ultimul de la Wunder-Baum.

post-19883-1242462516_thumb.jpg

post-19883-1242462535_thumb.jpg

post-19883-1242462543_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vede cineva AREON LUX sa scrie aici unde a gasit...Am fost azi in cora si am gasit un sigur bradulet si ala desfacut, dar mirosea incredibil de bine, vreau neaparat.

post-10621-1243101960_thumb.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avand plaza in dreapta si mergand spre cora (militari) .. faci rondul de la cora si ti stanga ... o iei pe strada aia inainte spre plaza si e o spalatorie super adevarata pe dreapta. Au acolo :mellow:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!