Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.683 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      397
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

Eu ma speriasem. Ma pregateam sa-mi fac programare la ORL :D

Bine ca nu sunt singurul care a observat ca astea nu miros.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tin minte acum 2 ani, chiar am oprit pe dreapta si am aruncat la gunoi o conserva dasta pt ca mirosea foarte tare si ma usturau rau ochii si nu mai puteam de miros. Acum miroase putin cand o deschid si pe urma nici nu zici ca se afla in masina, in plus mai costa si foarte mult dupa ce ca nu e buna de nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc din alea de la Paloma care au rezervor si pui din cand in cand lichid pe cartonasul ala. Chestia ii ca miroase fain atunci cand pun, dar dispare f repede. Cand am luat masina aveam tot din asta, dar nu era luat de la noi si mirosea f fain si nu se ducea repede mirosul de la el. Am zis ca is bune si am luat tot din ala si pe cel vechi l-am pus in portbagaj si chiar daca nu a mai avut lichid sa ii pun, inca miroase f bine dupa vreo 3 luni de cand ii acolo, iar la cel din masina tot torn pe cartonas si trece repede mirosul. Cred ca la prima iesire in afara tarii o sa imi iau ceva de prin benzinariile altor tari. Imi iau mai multe ca sa am mai mult timp. Sper sa fie ok asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut colegi forumisti,eu folosesc cws pin(acum,dar am avut si fruto si nu am mai luat pt ca ma scotea din masina)si vad ca foarte multi isi pun problema unde sa l puna in masina asa ca atasez niste poze cu modul de prindere la mine in masina si pot sa va spun ca in ciuda faptului ca e langa luneta miroase foarte tare si in fata...

post-36288-1237809773_thumb.jpg

post-36288-1237809795_thumb.jpg

post-36288-1237809805_thumb.jpg

post-36288-1237809816_thumb.jpg

post-36288-1237809824_thumb.jpg

post-36288-1237809835_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am Areon Gold si chiar e ok, dai pe cartonasul ala si miroase si destul si e si placut mirosul.

25.9Ron Carrefour, tine a prost, e mai aparte nu e asa intalnit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut colegi forumisti,eu folosesc cws pin(acum,dar am avut si fruto si nu am mai luat pt ca ma scotea din masina)si vad ca foarte multi isi pun problema unde sa l puna in masina asa ca atasez niste poze cu modul de prindere la mine in masina si pot sa va spun ca in ciuda faptului ca e langa luneta miroase foarte tare si in fata...

keyth77 secondez opinia ! :) cel mai bun odorizant care l-am avut in masina cws frutto .Singurul inconvenient e pretul 10 eur +tva daca ai aparatul lor e 4 eur + tva dar aparatele sunt intre 58 eur + tva si 70 eur +tva la 70 eur varianta ''gri carbon metalizat'' si o solutie viabila de amplasare dar poti folosi un flocon gol de ambipur sau ceva de genul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vreti ca mirosul din masina sa fie unul puternic si nu unul care practic pute nu amestecati odorizantele mai ales cele puternice

asa am facut eu si cu greu am putut scapa de putoare

parerea mea e ca air wick tropical e cel mai tare

l-am poreclit borcanul cu dulceata

cam 20 lei din ungaria, in partea de vest a tarii e fff mult folosit

post-17853-1237846963_thumb.jpg

Modificat de bh-94-ram
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MyShandan in portiera sta foarte bine. De cand am vazut un bord de G5 exfoliat din cauza ca a curs odorizantul pe el nu mai cumpar nimic in forma lichida.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

keyth 77 tu stii cate grade vei avea acolo cand soarele bate direct in luneta? in cateva zile lichidul dispare din recipient din cauza temperaturii. in locul acelor suruburi si acelui suport as fi folosit acel scai cu adeziv pe partea opusa dar nu in acel loc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

keyth 77 tu stii cate grade vei avea acolo cand soarele bate direct in luneta? in cateva zile lichidul dispare din recipient din cauza temperaturii. in locul acelor suruburi si acelui suport as fi folosit acel scai cu adeziv pe partea opusa dar nu in acel loc.

Probabil ai perfecta dreptate...pana acum am avut asa ceva in masina numai pe temperaturi scazute,de prin octombrie mai exact si nu am de unde sa stiu,iar legat de prindere din nou ai dreptate mergea si acel scai dar m am gandit la acel loc deoarece nu as vrea sa dea cineva peste el si sa l verse in masina ca sa fac infarct si probabil si vreun accident;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...d in cate am auzit de la cineva din cws, ceea ce folositi ca odorizant e toxic !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK, OK, dar nu e toxic si in birouri, toalete, sau unde le mai pun cei care cumpara de la ei?! Orice odorizant e facut pentru locuri in care stau oameni, ca altfel nu are nimeni interes sa miroase bine. Nu ar avea nevoie de ceva aprobari sa le comercializeze?! Nu le testeaza nimeni inainte sa-i lasa sa le scoata pe piata?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai fost tare catanexus. te crede cineva oare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...d in cate am auzit de la cineva din cws, ceea ce folositi ca odorizant e toxic !

foarte tare...si oare in cat timp pot sa ma intoxic pt ca am de cateva luni si inca nu m-am bubit sau ceva de genu :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am Areon Gold si chiar e ok, dai pe cartonasul ala si miroase si destul si e si placut mirosul.

25.9Ron Carrefour, tine a prost, e mai aparte nu e asa intalnit.

Corect ..si eu il folosesc si chiar imi place .Are un mic "-" cand il dau pe cartonasul ala imi miros si mainile dupa aia :D

In rest e chiar Ok

Va pupa tata si :icon_thumright: Safe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu de la cine v-ati cumparat voi cws-urile, dar eu le spun tutror celor ce cumpara de la mine ca e posibil sa fie toxice. mai mult, nu rup nici stickerul cu semnul ala portocaliu cu negru, las la latitudinea omului alegerea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil ca daca incerci sa bei din el este toxic. :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu siguranta sunt toxice, insa nu la fel ca si ceanura de exemplu. Si produsele cosmetice sunt toxice si poluante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare nu sunt mai toxice gazele emanate de cate un camion care sta in fata ta in trafic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca odorizantele cws sunt cele mai bune,cele mai puternice si frumos mirositoare si te tin foarte mult,eu am unul de o luna jumate si mai am in el :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

voi credeti ca merita sa cumparati aparatul in loc sa cumparati o sticluta si la ia sa va de-a ala de la cws o sticluta la 4 euro?

Modificat de Al Bundy
Postare anunt vanzare
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt toxice in sensul ca ati vazut de ce sunt in stare cand se varsa un pic pe plasticul din masina. eu m-as gandi de 2 ori inainte sa stau inchis in masina imbibata cu cws. ati vazut ca in general se folosesc in spatii mai aerisite, mai mari decat o masina (in magazine etc.). nu dati cu pietre, e o parere, puteti sa luati cont sau nu de ea :unsure:

si ca sa nu fiu total off topic:

eu folosesc AREON silver si mi se pare foarte elegant desi nu tine chiar cat mi-as dori

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice lichid odorizant ataca plasticul , cred eu !

Modificat de bogdan_mad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am cws frutto in masina de 3 luni,intradevar mirosea cam puternic de la inceput ,dar i-am taiat cam jumatate din hartia aia(vaporizatorul) si acum miroase f bine :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am transferat lichid din recipientu de cws in sticluta de la aparatu de ambipur

bineanteles dupa ce am spalat f bine sticluta si filtru ala care conduce lichidul

astfel pot regla intensitatea mirosului

eu sunt super multumit si asa cred ca evit si scurgerile accidentale pe plastice

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!