Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.683 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      397
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

Daca sunteti fumatori nu aveti nicio sansa sa va miroasa frumos si pentru mult timp in masina. Eu am incercat toate variantele. M-am suit in masinile prietenilo (nefumatori) si miroase super.

Singura sansa este sa ne lasam de fumat :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

avand copil mic (o printesa de 1 an si 7 luni), evit sa mai folosesc odorizante auto care prin inhalare i-ar dauna copilului, cred ca sunt destui poluanti in atmosfera pe care nu-i putem evita. Nefiind fumatori in familie, e OK din puntul de vedere al mirosurilor in masina. M-ai pastrez agatat sub oglinda retrovizoare un saculet cu amestecuri de plante aromatizante ( petale de trandafir,ierburi,etc) care sunt si ele "imbunatatite" cu ceva chimicale, dar care parca nu sunt asa de tari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Folosesc CWS Frutto (cel cu miros de guma turbo) si il am pus la POLO langa tavitza de la Haion pe o bucata de plastic care e fixa am folosit 1cm de banda adeziva pe ambele parti si am prins sticlutza acolo cu sugativa nu se varsa nu pleaca de acolo e ok. Si cel de portocale e bestial o sa pun dala dupa ce se termina asta, mai e si de PIN dar ala mi se pare banal nu ca nu ar mirosi frumos dar nu e cea special ;) . Pentru cei interesati comercializez si dastea dati un pm si se rezolva chiar daca nu sunteti din bucuresti trimit si cu posta sau cu ce vrea clientul atata timp cat plateste tot el si transportul. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare, din pacate wunderbaum nu mai e ce era altadata..eu foloseam black classic XXL si la inceput mirosea ff misto dupa care se ducea mirosul cam repede.

Mai nou folosesc un spray de la AREON cu tot cu bradulet. Spray-ul m-a tinut cam 5 luni si are 100 ml si cam dupa 1 sapt reimprospatam braduletul. Din cate stiu sunt 2 variante gold si silver...Eu am folosit silver are un miros mai fresh(mai rece).

O zi buna....atentie in trafic :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de 2 zile am bagat in masina odorizante Paloma Sport 5 lei.....sunt foarte misto, incercati si voi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De cand am dat peste un odorizant lichid si a cazut si s-a scurs peste tot, nu mai vreau sa le folosesc. Imi plac bradutii Wunderbaum, cel black e bestial. Numai ca e cam scump si nu tine prea mult.

Amen to that! Black rules :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de 3 ani raman fidel conservelor my shaladan. Live si lemon . Wunderbaumii vanilla au loc in portbagaj , la reciclare din masina nevestei .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat o broscuta gen jucarie de atarnat de oglinda care nu miroase extraordinar, dar arata bine. :icon_redface:

broascarj7.th.jpg

Imi placeau foarte multi saculetii cu bilute parfumate cu levantica de la bamboo din plaza, dar nu mai aduc in ultima vreme.

De atunci nu mi-am mai pus nimic in masina...

O sa citesc si eu topic-ul asta de la inceput si sper sa am o revelatie pana ajung la ultima pagina. :(

Drive safe, people! :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu folosesc CWS frutto(guma turbo) luat de la colegul de pe forum si mi se pare super adica toata lumea este incantata cand intra in masina si imi place si mie chiar daca am inceput sa ma obisnuiesc cu el si nu prea il mai simt asa puternic ca la inceput

in plus dureza foarte mult el avand-ul de o luna s-a consumat cam jumate deci ca bani e destul de rentabil

cu toate astea are un mare dezavantaj daca il tii in recipientul cu care il cumperi pentru ca tebuie sa fii foarte foarte atent sa nu se atinga de ceva plastic ca-l decoloreaza sau il deformeaza...nici nu vreau sa ma gandesc ce s-ar intampla daca doamne feresete s-ar varsa

asa ca un sfat aveti grija cu el; miroase super dar este si riscant

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc AmbiPur AQUA. Imi place cum miroase, tine aproximativ o luna. Am sa incerc si cu un CWS frutto sa vad care e senzatia :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca sunteti fumatori nu aveti nicio sansa sa va miroasa frumos si pentru mult timp in masina. Eu am incercat toate variantele. M-am suit in masinile prietenilo (nefumatori) si miroase super.

Singura sansa este sa ne lasam de fumat :vaidecapulmeu:

Din pacate, ai dreptate. :))

Eu nu am mai pus nici un odorizant in masina din octombrie si tin sa iti spun ca inca mai miroase (ce-i drept, foarte foarte slab) a levantica, de la ultimul odorizant.

Sa revin on-topic: dupa nici doua pagini citite, am gasit ce cautam de o viata, dar nu stiam cum se numea (CWS Frutto). Thx guys! :D

Sunt curios ce s-ar intampla daca as incerca sa scunfund broasca mea "medo" de care pomeneam cu cateva post-uri in urma, in solutia CWS. Presupun ca sunt trei posibilitati:

1. va mirosi frumos, a CWS;

2. cele doua mirosuri (cel original al broscutei si cel al CWS) se vor amesteca si va rezulta un pipi de pisica, incat voi ajunge sa vand masina pe doi bani, cu criza asta; :P

3. se va topi broasca, iar eu ma voi super oftica, intrucat am stricat doua lucruri ce imi placeau foarte mult. :D

Drive safe, people! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc de la Rompetrol [din acelea cu burete / Alpin] si sunt foarte multumit de el... Pacat ca e cam scump 8 lei bucata :|

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc MyShaldan Squash... sunt destul de multumit de el. Ceva ce am auzit ca ar fi bun este cel Arexon parca in forma de iPod... dar cam scump si cu riscul de a ti se sparge masina, fiind usor de confundat cu un iPod real...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am luat direct de la firma CWS, pret 20,5 lei. Este super. De 2 saptamani miroase foarte bine in masina si sunt un fumator inrait. Il recomand cu incredere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si firma asta oare se gaseste in toate orasele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de unde ai luat de la firma? pune o adresa aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Firma se gaseste pe dl. google . Exista o firma in Constanta si da rezerva doar daca cumperi si chestia de pus in perete (un aparat care ditribuie mirosul in camera), daca doriti si sunteti prin Constanta apelati la bunavointa lui "Durpaneus" si o treaca pe firma lui sau cautati firma din orasul apropiat voua si gasiti pe cineva cu firma care sa ..... multa bafta.

Modificat de Glumetz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Glumetz , daca vrei sa ne ajuti da-ne si noua numele firmei , eventual un link , de google am auzit si eu/noi dar nu am gasit nimic despre firma de care zici tu :icon_thumright:

Modificat de bogdan_mad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana acum am folosit Ambipur Aqua,de cateva zile am trecut la cws frutto.Imi place cum miroase,dar nu mi se pare foarte persistent...eu l-am pus in usa pentru ca fiind destul de mare si putin estetic nu am gasit alt loc mai potrivit,plus ca in cazul in care s-ar varsa si strica ceva,in usa nu se vede.Voi,cei care folositi cws,unde l-ati pus? :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana acum am folosit Ambipur Aqua,de cateva zile am trecut la cws frutto.Imi place cum miroase,dar nu mi se pare foarte persistent...eu l-am pus in usa pentru ca fiind destul de mare si putin estetic nu am gasit alt loc mai potrivit,plus ca in cazul in care s-ar varsa si strica ceva,in usa nu se vede.Voi,cei care folositi cws,unde l-ati pus? :offtopic:

Se poate pune in rezerva Ambipur?In trecut am incercat sa reincarc rezerva cu un alt parfum(de la odorizante paloma),dar pur si simplu sugativa aia cilindrica a rezervei nu se mai imbiba cu parfumul pus de mine(a stat in rezeva 6 luni si nu s-a consumat deloc,dar nici nu a mirosit)...probabil ca cel original ambipur are o vascozitate mai mare,e mai uleios,cel de la cws este mult mai fluid,oare merge?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e.Voi,cei care folositi cws,unde l-ati pus?

Eu il am in suportul de pahare din cotiera. Am pus ceva din plastic pentru a proteja plasticul din preajma lui. Fac o poza si o postez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la g 4 in scrumiera centrala dupa ce am scos scrumiera intra cws perfect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am pus cws cu sugativa aia in el (ma cam oftic ca am mai taiat-o la jumatate) pe o bucatata de banda dublu-adeziva in spate pe lateral lipita pe plasticul ala care sustine policioara, dar parca nu mi se mai pare ca miroase asa de tare.

La inceput am bagat si in sticulute dintr-alea cu dop de lemn, nu zic ca nu miroase, dar se duce prea repede si acum de cand s-a terminat mie cam sila sa le mai umplu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!