Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.683 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      397
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

Eu am gasit in Billa, odorizante AREON la sticlute cu dop de lemn...sunt super...au mirosit si cand in masina a fost foarte frig(temperaturi sub 0 grade) fata de altele, la care ingheta mirosul... ;) , pret 6lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu folosesc ambi pur car.

Modificat de Bobby_19
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@semit: ai vrut sa spui ceva cu asta?! sau te-ai trezit brusc...!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Glumetz - Referitor la mirosul de tutun din masina...fratele meu a scapat de acel miros in urmatorul fel: fumeza cu geamul crapat si nu scrumeaza/stinge tigarile in scrumiera ,ci le stinge/scrumeaza intr-o sticla de ice-tea( cu gatul larg ) si cand ajuge la destinatie arunca sticla (sticla e cam un sfert plina cu ice-tea sa se stinga tigarea instantaneu). Nu stiu daca mai face cineva asa dar in masina lui nu miroase absolut deloc a fum,si mi e pare si mai igienic pt ca scrumiera ramane tot timpul curata..merita ncercat zic eu...daca chiar nu vreti sa va lasatide viciul asta.

Referitor la odorizante folosesc cws,cu aroma de guma turbo,sunt foarte multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@semit: ai vrut sa spui ceva cu asta?! sau te-ai trezit brusc...!?

intreaba-l pe domnul Bobby de mai sus care a editat intre timp :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Referitor la odorizante folosesc cws,cu aroma de guma turbo,sunt foarte multumit.

Unde se gasesc odorizante CWS , cu aroma de guma turbo??

merci !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Referitor la odorizante folosesc cws,cu aroma de guma turbo,sunt foarte multumit.

Unde gasesc odorizante CWS cu aroma de guma turbo??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Glumetz - Referitor la mirosul de tutun din masina...fratele meu a scapat de acel miros in urmatorul fel: fumeza cu geamul crapat si nu scrumeaza/stinge tigarile in scrumiera ,ci le stinge/scrumeaza intr-o sticla de ice-tea( cu gatul larg )

Cred ca fumeaza cu geamul intredeschis, mai degraba, decat cu el crapat :P. Imaginea aia a sticlei cu ice tea si mucuri de tigara, mi se pare chiar gretoasa, desi scopul scuza mijloacele. Ar putea fi folosita orice sticla netransparenta. Banuiesc ca mirosul ice tea-ului estompeaza mirosul de scrum, sau poate fi folosita si apa chioara? Eu cand fumam, scrumam in scrumiera, dar tineam tigarea in mana stanga, in dreptul geamului crapat, pardon, intredeschis :P Aveam si deflectoare de vant, la fosta, si tragea fumul in afara, avand si aeratorul de pe partea stanga, indreptat spre geam. Dar odata intrat in tapiterie, doar cu spuma mai iesea.

Scuze de offtopic.

P.S. Aha, acuma a dat quote ca lumea! Multumit al bundy? :D :D

Modificat de mario75
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Odorizant am cumparat de pe forum,sunt mai multi baieti care vand..si am tras cu seringa din recipientul mare si l-am pus intr-o sticluta cu dop de lemn si isi face treaba foarte bine..daca vrei,pun si o poza..

Mario stii cum e...cate odata mai sunt si sticle de prigat (cu ambalaj alb)..nu mi se pare gretos..pt ca nu am stat niciodata sa ma uit in sticla :) iar la ideea cu geamul crapat ai dreptate,scuze de exprimare,intredeschis.

Scrumiera,sub forma de sticla sta in suportul de pahare si sa stii ca nu se vede ce e in ea,pt ca suportul e destul "adanc"..si chiar nu miroase a "imbacsit" in masina. Numai Bine is lasati-va de fumat :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am cumparat CWS de pe forum si sunt f.multumit. :)

Procedez la fel,pun in sticluta cu capac de lemn.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

voi face si eu o comanda de odorizante CWS,cei care le-ati pus in sticlute puteti face careva o poza sa copiez modelul si ideea?in casa a pus cineva CWS?l-ati lasat asa in sticla lui si cu sugativa accea la sticla?vreau sa iau pt.masina si pt.casa fruto si pin,nu se gasesc dispozitive la ele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da .. pur si simplu pui sugativa in sticluta cu ajutorul suportului pe care l-ai luat odata cu sticluta (este vorba de suportul acela alb care se prinde pe capacul acela rosu) si .. cam atat .. :icon_cool: eu am de peste 2 luni cws in masina .. si nu se mai consuma .. :blah:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca ceva legate de aceste odorizante care sunt cu lichid.am auzit la mai multe persoane ca au avut neplaceri din cauza lor cand au varsat continutul,ataca plasticul si raman urme. '' Sergiu.B. '' il tii asa cum e in masina fara nici o emotie ca se poate varsa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in sticluta lui il am si eu.

l-am pus pe un servetel sub scrumiera. sta bine si miroase ok.

numai ca am taiat cam mult sugativa aia si parca nu mai e asa puternic. (la inceput nici nu putea msa stau in masina cu sugativa aia mare)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cumparat CWS(cu miros de guma turbo) de pe forum si sunt foarte multumit!

Am o sticluta cu capac de lemn in spate(in portbagaj) si o sticluta de ambi-pur in fata.....

Modificat de alex_WMV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!

Cu ceva timp in urma am "defrisat" niste braduti...dar fac cu schimbul: o data bradut

:D data ambipur

Si asa ...e o combinatie perfecta(din punctul meu de vedere si al mirosului :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Auchan am gasit Areon. Este un kit compus dintr-un cartonas si o sticla de parfum cu pulverizator 24 ron. Pui cartonasul agatat de oglinda si din cand in cand (dupa nevoi) dai cu parfumul din sticla pe mijlocul cartonasului. La mine tine de 3 luni si nu am terminat sticla. Parfumul miroase f bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu riscul de a nu parea un taran , eu am vazut la un prieten de-al meu ca in loc de odorizantele de pe piata omul folosea sprey de camera . La inceput m-a pufnit rasul sincer dar de fapt omul avea dreptate ptr ca am observat ca la el in masina se pastra mai bine mirosul cu acel sprey decat la mine cu toate sticlutele si bradutii de odorizanate . Asa ca am adoptat si eu strategia lui si sincer este mult mai buna decat toate celelalte . Pana cand la noi in tara nu se vor face lucruri de calitate eu raman la acel sprey " banal " dar foarte practic. Incercati de curiozitate un sprey de camera mai de calitate nu orice ieftinitura si daca nu este un rezultat mai satisfacator inseamna ca eu am probleme cu mirosul .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ d_crisu- ce culoare ai luat de la Areon din cele 3? Eu am gold parca dar nu mi se pare cine stie ce vrajeala, nu zic ca nu miroase, dar se putea si mai bine. Oricum cine se urca mai rar la mine in masina simte mirosul, dar eu pulverizez pe cartonasul ala cam la o saptamana de ma satur, dau pe ele pana se umple de zici ca merge stors si sta imbibat calumea. De tinut tine mai bine de 1 luna, dar cand il termin incerc Cws ca parca prea il lauda lumea pe toate forumurile. Eu am dat pe Areon 15 lei, se pare ca la Bucuresti is prea mari adaosurile comerciale :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da .. pur si simplu pui sugativa in sticluta cu ajutorul suportului pe care l-ai luat odata cu sticluta (este vorba de suportul acela alb care se prinde pe capacul acela rosu) si .. cam atat .. :( eu am de peste 2 luni cws in masina .. si nu se mai consuma .. ^_^

Eu il am in locul scrumierei fata .. am scos scrumiera si am bagat sticluta .. nu se varsa .. am pus frana brusc .. am luat curbe cu scart .. si nimic :)) deci nu am emotii ca se varsa.

Modificat de Sergiu.B.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc acei braduti cu sticluta de la Paloma (mi se par super OK) si un mic glade pt mirosurile neplacute care mai apar uneori :icon_thumright: e suficient , ca doar nu dorm in masina .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu prefer ambipur,nu are un miros asa puternic cum au bradutii!

Modificat de Alex_Mihai01
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pana la urma, o sa ne luam spray de camera sa dam in masina.

o sa incerc tratamentul cu bradutzi, ieftin si eficient

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!