Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.683 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      397
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

Am incercat si eu multe odorizante ca si voi de asemenea, si am ramas la odorizantele cu lichid de la areon

Ma refer la acestea:

http://www.areon-fresh.com/index.php?mod=p...mp;product_id=5

Mi se par foarte bune, pretul nu e mare, 4-5 ron, mirosul persista si tin relativ mult. Pe mine ma tin si o luna, doua.

Inca nu m-am hotarat insa care aroma imi place cel mai mult :)

Modificat de tiefschwarz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cele mai bune sunt cele de la CWS pentru cei interesati PM

sunt cele care miros la nike, adidas,puma si alte firme a guma turbo, pin...... :icon_thumright:

nu cred ca le pot inlocui ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da sunt jmechere alea cand lucram la nike cand veneau cei de la firma respectiva sa schimbe rezervele imi faceam si eu rost de cate una si mirosea suuper tare .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Confirm CWS. Pana si hainele iau mirosul din masina. Dupa ce termin Frutto iau una de pin, sa o testez

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm ca miros super...dar mi se pare cam concentrat.Eu am pus intr-o sticluta cu dop de lemn, curata,si dopul nou.DUpa o zi l-am mutat in spate ca era prea puternic.Cand intru dimineata in masina..e superr.Imi vine sa o mananc :vwrullz:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva de unde se pot cumpara CWS? Pe pagina de net din Romania a CWS nici macar nu exista asa cum , de pilda se gasesc pe site-ul CWS din Irlanda.

Modificat de wti
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt fumator si nu reusesc cu nici un odorizant sa scot mirosul de tutun statut din masina ... cel mai mult a facut fata un odorizant 1 saptamana ... si acel odorizant era ceva ca un gel cumparat de la Dedeman ... numai ca nu a mai fost de gasit ... daca stie cineva ceva care sa poata sa faca fata sa-mi dea si mie un raspuns .

Multzumesc frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca exista asa ceva. Aveam si eu aceeasi problema atunci cand fumam. Poate vreun spray ceva, de curatat tapiteria, si folosit destul de des, pentru ca asta se imbiba cu tutun. Eu am reusit ameliorarea mirosului prin curatarea tapiteriei cu spray cu spuma, si reducerea tigarilor fumate in masina. Doar in mers si cu geamul deschis. Imi placea al dracului de tare sa fumez in timp ce conduceam. Daca folosesti si clima pe recirculare, se va inbacsi si filtrul de polen si va mirosi in continuare. Sau te lasi de fumat :icon_thumright:

Vezi ca sunt bune si alea care se monteaza pe gurile de ventilatie. Dar neaparat ceva bun, ca majoritatea tin doar o saptamana, nu cum spun in specificatii.

Dar tot nu o sa scapi de mirosul greu care te va intampina cand urci in masina!

Modificat de mario75
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multzumesc frumos ... nu vreau sa ma las de fumat ... numai robotzii nu au vicii ... m-am lasat 1 an si am pus 20 kg :Driver: ... asa ca o sa spal tapitzeria mai des ...

Multzumesc si mai ales ca vad ca esti tot din Cta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu placere. Si, sa stii ca se poate si fara fumat. La urma urmei, inainte sa ne apucam de fumat am fost nefumatori! :Driver:

E o chestiune de alegere!

Existau odata niste prafuri care se puneau in scrumiera, si puteai lasa tigara in ele, si atenuau mirosul de tutun, sau chiar parfumau, la atingerea mucului incins. Eu luasem de la Gima moll, cand exista...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mario, am vazut si eu ceva asemanator. Cand si-a luat cumnatul meu masina, a luat-o de la cineva, cu praful ala in scrumiera. Foarte frumos mirosea. Cat ai dat pe el? Mai stii cum se chema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mario, am vazut si eu ceva asemanator. Cand si-a luat cumnatul meu masina, a luat-o de la cineva, cu praful ala in scrumiera. Foarte frumos mirosea. Cat ai dat pe el? Mai stii cum se chema?

Praful asta se poate cumpara de la Bamboo(nu clubu')!!

Am si eu in scrumiera pus si miroase f frumos cand deschid scrumiera.

Modificat de bogdan2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Praful ala, il gasisem intr-un mall care s-a inchis acum mai bine de 6 ani si nu mai stiu nici cum ii zice si nici cat am dat pe el. Personal, la vremea aia mi se parea cam scump, si puneam doar jumatate din continutul unui plic o data. Mi se pare ca mirosea frumos, cand era incins de jarul tigarii. In restul timpului era un miros satisfacator, dat de combinatia fumului de tigara cu aroma prafului respectiv - oricum, mai placut decat cel al fumului de tigara simplu. :blush:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mai vazut in unele din benzinariile.... parca Mol sau OMV cristale din asta. Intrebati de odorizant de scrumiera.

Eu am alta problema. Am luat intr-un timp la spray lung si subtire un odorizant foarte misto din supermarket, dar acum cateva zile s-a dus mecanismul de pulverizare, si in magazin nu mai au. Cred c-o sa tai cu freza gatul sticlutei s-o golesc intr-un pulverizator luat din oras.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm! Daca e vorba de acelasi. Un flacon cat degetul mare de gros (relativ), si lung. Are diferite arome. Pulverizezi ca parfumul (nu ca spray-ul) atat cat ai nevoie. Miroase foarte bine, si tine mult. Singurul inconvenient, sa zicem asa, este ca trebuie sa pulverizezi zilnic, sau la fiecare urcare in masina daca e mai rar decat zilnic. L-am gasit in Carefour. 6 lei parca.

P.S. Parca varful se desurubeaza si se poate umple el cu alte parfumuri :) sau varsa in alte dispozitive ...

Modificat de mario75
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ala-i, numa ca aici a costat mai mult, si nu se poate desface. Ii vin eu de hac in cele din urma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu de luni bune folosesc braduti Wunderbaum,desi mi se par cam scumpi.Cred ca e important sa nu iei braduti diferiti,sa te mentii pe acelasi fel.Eu prefer cel black,mirosul persista si pare ca si tapseria s-a impregnat cu el.Cand mai miros f putin,nu-i arunc,ci ii las sa-si faca ultimul stagiu in portbagaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marcris, la fel procedez si eu! Pacat numai ca mirosul persista destul de putin. Si eu am incercat diverse variante de odorizant, dar pana acum nu am gasit nici una care sa imi placa cu adevarat! Nu stiu ce folosesc cei din Germania!!! Masinile care vin de acolo au un miros in interior de nu iti mai vine sa cobori!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand odorizantele de la germani nu sunt de calitatea celor de aici.

Ai dreptate Mario nu m-am gandit si la prafurile alea de scrumiera.

Multumesc frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc odorizant New car de la Rompetrol, alea cu rezervor din care picuri pe un carton. Tin destul de mult si au un miros placut. Am mai fost multumit si de un odorizant intr-o sticluta de parfum din care pulverizai pe un carton legat la oglinda(cartonul esra in cutie), eu l-am cumparat din Billa dar nu mai stiu cum se numeste, era intr-o cutie neagra, 17 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine stie de unde putem sa ne procuram odorizante din acelea cu miros de guma turbo? si pt masina dar poate cineva stie si pt casa/incaperi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine stie de unde putem sa ne procuram odorizante din acelea cu miros de guma turbo? si pt masina dar poate cineva stie si pt casa/incaperi

Vezi aici :http://vwforum.ro/index.php?showtopic=52650

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu am vazut la un prieten niste borcanase de metal cu un fel de gel inauntru. Mi-am luat si eu si e singurul care face fata mirosului de tigara de la mine din masina....fumatul asta...L-am cumparat din Carrefour si e vreo 12 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cand am luat masin din Germania mirosea ff tare si foarte placut, insa nu avea nici un odorizant in ea. Si acum inca mai persista mirosul ala insa nu la fel de tare pt. ca am bagat presuri de cauciuc si alea miroase mai tare ;) . Alea cu gel stiu si eu ca persista mai mult insa nu am gasit un miros care sa se apropie cat de cat de cel care il avea masina cand am luat-o.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De cand am dat peste un odorizant lichid si a cazut si s-a scurs peste tot, nu mai vreau sa le folosesc. Imi plac bradutii Wunderbaum, cel black e bestial. Numai ca e cam scump si nu tine prea mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!