Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.683 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      397
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

Mi-a zis cineva ca a vazut la spalatorie la o tipa in masina un odorizant care mirosea ceva de genul gumei turbo .. cum miroase la reprezentante la nike, adidas .. intersport ... Daca stie cineva cum se numeste si unde se gaseste .. ? (Tipa nu stia cum se numeste si a zis ca-l avea de la un prieten .. care nu stie daca mai poate sa aduca) Per total cica mirosea extrem de bine .. nu intepator.

Uite... eu folosesc paloma de pepene galben, de alea cu lichid :icon_cool: ... nu prea se simte a pepene galben ci mai mult a guma turbo ... deci e posibil asta sa fie. Luat din carrefour.

Mirosul e destul de persistent... uit sa mai imbib cartonasul de multe ori... Si mi-am pus si doua (una la oglinda si una la manerele pt locurile din spate), ca deh... masina e mare :P

Cred ca am sa renunt insa la asta din fata... care atarna la oglinda... incepe sa ma irite cand se falfaie la gropi ...adica mai mereu :P

Din pacate am reusit sa picur si pe bord un pic... dar am sters imediat...deci nu a afectat...

Me-high

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acidutzul, unde tii tu conserva aia de MyShaldan de se simte mirosul cand dai drumul la clima mai tare?

In buzunarul din usa spate. Probabil curentul de aer ce vine pe la picioare (in spate) urca si aduce cu el si miros.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine am vazut ca tin si miros alea in cutie de metal (la tata in masina). Intrebarea mea este : care e mai eficient ati-tabac ? Am folosit pana acum braduti (nu stiu firma stiu doar ca era brad :blah: ) sticluta de aia la oglinda si un gel de ala intr-o cutie de plastic. Tin foarte putin, in masina se fumeaza, mai ales cand stai la semafor si n-ai ce face :offtopic: Pana atunci mi-am promis sa folosesc o floricica de aia de la Raid parca... 4 anotimpuri . (Nu, nu am molii dar in dulap miroase bestial de cateva luni , hainele la fel :rolleyes: plus ca miroase si in camera).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In buzunarul din usa spate. Probabil curentul de aer ce vine pe la picioare (in spate) urca si aduce cu el si miros.

Buna idee. Mie mi-a venit alta. Pe jos, la picioarele celui din spate, in dreptul gurilor de ventilatie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acolo tin si eu "conserva" + in bord la ventilatie am de la Dr. Marcus ceva cu fresh foarte ok.

inca experimentez... Am incercat Ambipur... dar costa prea mult si mirosul tine prea putin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut colegii...Eu de cateva zile am experimentat ceva(si chiar imi place rezultatu' ).Am cumparat Glade Micro Spray(marine),chiar imi place cum miroase,apas o data pe el,de 2 zile de cand l am pus in masina si acum miroase,plus ca eu fumez in masina,mai tin geamu' deschis,inca miroase f bine in masina.

Recomand...:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, eu mi-am cumparat o janta cromata cu interior mirositor si sunt destul de multumit dupa 1 saptamana tot miroase si mai combil cu 2-3 braduleti de la omv de brad cred?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

orice ar fi, nu uitati o capatana de usturoi in masina :D mirosul asta nu prea iese usor....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-a zis cineva ca a vazut la spalatorie la o tipa in masina un odorizant care mirosea ceva de genul gumei turbo .. cum miroase la reprezentante la nike, adidas .. intersport ... Daca stie cineva cum se numeste si unde se gaseste .. ? (Tipa nu stia cum se numeste si a zis ca-l avea de la un prieten .. care nu stie daca mai poate sa aduca) Per total cica mirosea extrem de bine .. nu intepator.

cws frutto.. google it

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cws frutto.. google it

Stii cumva de unde se poate cumpara? Eu sunt din Cluj. Pe google am gasit un tip din Bucuresti care ar avea dar parca as prefera din magazin sa iau daca se gaseste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am arexon ! de la omv l am luat si seamana cu un i-pod ! e foarte subtire si da bine pe bord ! miroase foarte bine ! rezerva tine in jur de o luna - doua (merg cu climatronik-ul non stop)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am folosit ambi-pur. dar dupa ce am avut niste incidente neplacute cu el, am renuntat. momentan am ceva din petrom, nu stiu exact cum se cheama. e intr-o conserva (ca aia de alune) si o tin intr-un suport din ala de pahare. miroase bine momentan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aveti grija unde le tineti ca ataca plasticul! e o solutie tare care mananca cauciucul/plasticul acela subtire cum este intre scaune la passat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La un moment dat, e drept, cam de vreun an de zile, un tip cu ID-ul Andrein spunea asa:

"Am reusit sa cumpar acest parfum de la CWS printr-un agent al firmei din Bacau. Are miros gen guma Turbo , ceea ce imi place. Sticla costa 15 ron si are 85 ml ! Urmeaza sa golesc un AmbiPur Car si sa inlocuiesc parfumul cu noua substanta !!!

Aroma se cheama FRUTTO !"

Fratele meu, AJUTA-MA. Cum fac rost de sticluta asta de 85 ml ca am simtit mirosul la unu in masina si sunt disperat - miroase excelent si tipu zicea ca o are de vreun an; daca mai stie cineva cum fac rost de acest tip de odorizant, va rog sa ma ajutati!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La un moment dat, e drept, cam de vreun an de zile, un tip cu ID-ul Andrein spunea asa:

"Am reusit sa cumpar acest parfum de la CWS printr-un agent al firmei din Bacau. Are miros gen guma Turbo , ceea ce imi place. Sticla costa 15 ron si are 85 ml ! Urmeaza sa golesc un AmbiPur Car si sa inlocuiesc parfumul cu noua substanta !!!

Aroma se cheama FRUTTO !"

Fratele meu, AJUTA-MA. Cum fac rost de sticluta asta de 85 ml ca am simtit mirosul la unu in masina si sunt disperat - miroase excelent si tipu zicea ca o are de vreun an; daca mai stie cineva cum fac rost de acest tip de odorizant, va rog sa ma ajutati!!!!

frutto?nu stiu sigur da cred ca am vazut azi prin real ceva cu frutto.Nu garantez ca aia era..era o sticluta la 50ml si stiu ca era ceva cu f:))o sa ma uit si o sa te anunt.Salut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum am vazut ca a postat un baiat ce am vazut eu in real si nu e ceea ce cauti tu

Eu folosesc odorizante Areon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la fel ca "baiatu", folosesc si eu areon silver (mai exact), destul de multumit ca rezultat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in general Ambipur, insa din cand in cand,mai ales dupa ce am dus vreun pasager mai "original BO" cate un spray Oust. Surprinzator, chiar are efect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa multe incercari de odorizante de toate felurile parerea mea ca cele cu sigla vw de la dealeri miros foarte bine si tin .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La un moment dat, e drept, cam de vreun an de zile, un tip cu ID-ul Andrein spunea asa:

"Am reusit sa cumpar acest parfum de la CWS printr-un agent al firmei din Bacau. Are miros gen guma Turbo , ceea ce imi place. Sticla costa 15 ron si are 85 ml ! Urmeaza sa golesc un AmbiPur Car si sa inlocuiesc parfumul cu noua substanta !!!

Aroma se cheama FRUTTO !"

Fratele meu, AJUTA-MA. Cum fac rost de sticluta asta de 85 ml ca am simtit mirosul la unu in masina si sunt disperat - miroase excelent si tipu zicea ca o are de vreun an; daca mai stie cineva cum fac rost de acest tip de odorizant, va rog sa ma ajutati!!!!

http://www.cws-boco.ro/hts/html/ro_RO/104367/index.html

sunt cei mai tari in indepartarea mirosurilor neplacute dar cam greu sa poti face rost de parfum

Modificat de nicureddogsflo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

folosesc de mult timp si sunt foarte multumit de odorizanti paloma sau cei cu lichid de prin benzinarii , de obicei ma tin cam o luna si miroase destul de bine . recent am cumparat ceva odorizant gen ambi pur , dar pe el scrie nigrin , miroase f bine dar sunt curios cat tine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zilele trecute am cumparat un odorizant Areon Gold(mai era silver si pink dar nu prea m-au incantat cu mirosul lor), am pus cartonasul ala lunguet la oglinda am pulverizat de o multime de ori, miroase super bine doar ca nu prea se simte asa tare mirosul ca la braduleti, ce-i drept incepe sa miroasa mai bine cand se incalzeste in masina. Cost 15 lei si parca are 50 ml sticluta cu pulverizator, acum sa vedem cat tine. (nu sunt foarte incantat ca la cat l-am cautat este sub asteptarile mele). Referitor la miros seamana cu ceva parfum barbatesc sau ceva in genul braduletilor Wunderbaum Black Clasic, e ceva diferit fata de odorizantele obisnuite.

De cand cu frigul asta nu se mai simte nici mirosul de la sticluta cu dop de lemn ;)

Voi ce recomandari aveti la odorizante care sa miroasa bine cand temperatura in masina e rece?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de curand folosesc un odorizant cu lichid (alpin) de la rompetrol. tine cam 3-4 saptamani si miroase foarte frumos. acum de cand a venit si frigul parca nu se mai simte asa puternic. costa 4 lei si eu sunt foarte multumit de el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@auras - ce ieftine sunt chestiile la voi in galati :icon_cry: Ai laudat sticluta aia de la victory ca e ieftina si buna. am cautat in buc de mi-au sarit capacele si nu am gasit :P (mai e o sansa totusi, ca au inceput sa bage firma asta si in cora). Acum vii si spui ca ti-ai luat areon cu 15 lei, cand pe aici nu scade sub 25.

Oricum, nu are cum sa miroasa la fel de mult cum o fac brazii pt ca nu ajunge cartonul ala sa fie patruns in profunzime de parfum. Dar daca dai 2 puf-uri la coborare si 2 la urcare+aer spre el, miroase ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!