Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.683 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      397
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

eu l-am gasit in benzinariile MOL din tara. are un miros persistent si e misto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am cumparat Areon in varianta Silver (mai este si varianta Gold), si sunt ff multumit de el.Din cate am inteles nu pateaza daca dai pe tapiterie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu n-as risca pt ca mi se pare totusi ca are o compozitie uleioasa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc Mafra de ceva timp si sunt foarte multumit de el..mai exact Mafra Elisir Ocean.Spray-ul de la Areon de care se vorbeste nu persista deloc...la spalatoria unde spal eu masina de 2 ani de cand o am la sfarsit iti da cu spray in masina...miroase frumos,nu pateaza tapiteria insa nu tine mai mult de 2-3 ore mirosul... :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu tot areon folosesc. Am folosit si silver si gold. Exista si pt fete unul roz, are prietena mea. Am vazut ca au adus si in carrefour dar e mai scump, adica 24 ron. Eu il iau de la spalatoria unde ma duc(vis a vis de reprezentanta ford de la lacul morii, langa agip. aici e 15 ron) Sunt destul de multumit de el. Il pulverizez pe cartonas, nu pe tapiterie.

Am vazut ca existe si alte feluri tot marca asta dar nu am incercat.( Braduti, sticlute, etc.)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa-mi comand ceara de la Sonax si am vazut pe site ca au si odorizant Dr.Marcus cu diferite arome.A folosit cineva?Merita banii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va pot eu lamuri in privinta odorizanteleor ce se folosesc prin unele magazine si toalete de benzinarii.

E un parfum care vine livrat in sticlutze de plastic,sunt si ceva aparate speciale in care se pun si care emana mirosul,sunt ca si niste casete si functioneaza cu baterii daca am inteles eu bine.

Eu folosesc in casa,si in masina la fel,dar le-am pus in rezerva de la ambi pur pt ca o caseta din aia pt casa costa vreo 50 de euro daca nu si mai bine.In masina iarasi ar arata nasol :(

Sunt firmele astea care livreaza produse igienice care comercializeaza asa ceva,daca intrebati vre-un angajat al unui magazin care foloseste asa ceva sigur va da un numar de telefon.Pretul,cel putin cand am luat ultima oara a fost negociabil...

Eu folosesc de vreun an de zile in masina si toata lumea are cuvinte de lauda :beerchug:

Am reusit sa cumpar acest parfum de la CWS printr-un agent al firmei din Bacau. Are miros gen guma Turbo , ceea ce imi place. Sticla costa 15 ron si are 85 ml ! Urmeaza sa golesc un AmbiPur Car si sa inlocuiesc parfumul cu noua substanta !!!

Aroma se cheama FRUTTO !

:angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu tot areon folosesc. Am folosit si silver si gold.

sunt foarte diferite cele doua 'arome'?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt foarte diferite cele doua 'arome'?

Nu sunt foarte diferite. Gold mi se pare putin mai dulce si parca e mai persistent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am folosit cam tot ce puteam sa gasesc prin benzinarii, dar efectele nu sunt majore. Am ajuns sa imi las masina cu geamurile deschise (in garaj) toata noaptea. Raman totusi fidel metodei cu cate un bradut in fiecare portiera. Mirosul nu e prea puternic pentru ca in primele 2 zile desigilez ambalajul si il las asa. Dupa aia il scot.

Dupa ce am vazut un cd-player de pe un grande punto distrus de un ambi-pur m-am ferit sa mai iau.

Ca braduleti folosesc wunderbaum everfresh si sunt ok.

Spor la descoperit noi metode. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

wunderbaum xxl alegerea perfecta ! :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu dupa ce am folosit o gramada de braduleti(diverse firme) si odorizanti lichizi(gen ambipur) am ajuns de vreo trei ani la cea mai ieftina solutie dar care presupune "mentenanta" periodic: am luat de la "rusi" din piata niste "ODICOLON"(in speta,apa de colonie) care este azi la vreo 3,5ron cu diverse arome(personal imi place cea de salcam) si completez lichidul din sticlutele de ambipur(cam la o saptamana) iar in rest umezesc bradutii agatati la manerele de viraj ale usilor spate(cam la aceeasi perioada). O sticluta imi ajunge pentru 4-6 saptamani.Mirosul este relativ ok in conditiile in care fumez al dracului de mult.

Este o solutie de "sarac" dar pentru mine extrem de eficienta.

Nu-i asa ca va cruciti??? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am folosit Areon, apoi ceva granule (scumpe si ineficiente) si am trecut pe Ambipur Voyage.... olalala...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

folosesc Arexons dupa ce am incercat multe altele ,este ok .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde se gasesc?

Parca cele mai bune raman tot butoiasele acelea cu gel MY SHALDAN chiar daca nu mai tin ca inainte dai 130 mii si tine mirosu aproape o luna si e chiar persistent, eu il folosesc in combinatie cu bradut wunderbaum si chiar isi fac simtita prezenta merita sa incercati

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

orice ati cumpara NU LUATI PIELE DE CAPRIOARA :Driver:

doamne cum poate miros....am luat-o din masina ca nu puteam sa conduc din cauza mirosului, si acum am imputit toata casa. tb sa fac rost de o punga din aia ce se inchide etans.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Folosesc Ma-Fra (sticlute cu dop de lemn). Miros extraordinar. Foarte multumit de ele. Cam scumpe:200.000.

sticlute cu dop de lemn, braduti si saculeti folosesc si eu.sunt super. s-ar putea sa spun prostii, dar cred ca de la ambipur si de la alte marci de odorizante care se pun in grilele interioare si care ocazional curg, mi s-a decojit bordul exact sub locul unde le puneam. si ca o mica paranteza, nu lasati pahare de racoritoare de la Mc in suportul de pahare pe o perioada mai indelungata ca prin fundul paharului dupa un anumit timp se prelinge sucul si vi se lipesc butoanele de la casetofon si de la clima. sunt patit , deci e un sfat prietenesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tatal meu a avut intr-un timp pe masina lui areon lichid si a tinut mirosul foarte mult timp. Ma refer la asa ceva :

http://212.91.166.10/new/index.php?mod=pro...mp;product_id=5

La o luna si jumate dupa ce il pusese mirosul tot mai persista...

Am cautat si eu pt mine peste tot da nu gasesc asa ceva :(

Daca gaseste cineva prin craiova sa-mi spuna si mie unde sunt. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Raman la parerea mea: Auto Comfort rules! Am avut destul timp la dispozitie sa-l verific si este ok. Asta pentru ca urasc chimicalele si in loc de manele prefer Metallica! :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si din ce consta mai exact ? Din acel suport + un burete mirositor ..care trebuie udat la un intervat de 3 -7 zile. OK

Acel burete cate rezista ? E de ajuns 1, sau ar f indicat vreo 2 -3 astfel de dispozitive ? Se gaseste de cumparat si in benzinarii sau daor acolo pe site ?

Cine poate da detalii .. multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e mirositor buretele... din cate inteleg eu din link, purifica aerul doar prin vaporizarea apei. Cam ciudat... oare ce eficienta are?

"Smellkiller Auto Comfort creaza o ambianta placuta in habitaclul masinii dvs. intr-o maniera sanatoasa si ecologica, fara utilizarea de substante chimice. Purificatorul rotund metalic este integrat intr-un suport special de cauciuc, iar buretele din interior asigura o sursa continua de umiditate. El trebuie udat la interval de 3-7 zile, in functie de temperatura mediului ambiant. "

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
si din ce consta mai exact ? Din acel suport + un burete mirositor ..care trebuie udat la un intervat de 3 -7 zile. OK

Acel burete cate rezista ? E de ajuns 1, sau ar f indicat vreo 2 -3 astfel de dispozitive ? Se gaseste de cumparat si in benzinarii sau daor acolo pe site ?

Cine poate da detalii .. multumesc.

Auto Comfort pe care-l folosesc eu are un disc metalic dint-un aliaj special (care este de fapt partea activa) si care este inglobat intr-un suport de cauciuc. Buretele are rolul de a mentine umiditatea pentru discul metalic si de aceea trebuie putin udat la interval de cateva zile. Discul actioneaza asupra moleculelor de miros pe care le distruge. Proces de catalizare sau cam asa ceva!!!

Buretele rezista ok, nu este nici o problema. Eu folosesc 2 dispozitive din astea, cate unul la fiecare portiera, pentru ca sunt un pic cam maniac in ceea ce priveste curatenia masinii... :wub: prietenii spun ca si una isi face treaba. La benzinarii nu am vazut inca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am folosit pana cum Areon si sunt foarte multumit de el . Am optat pentru varianta care se agata discret la oglinda (are rolul unei "sugative") si care trebuie pulverizata la interval de 3-4 zile pentru a mentine un miros placut in incinta . Nu stiu unde se gaseste pentru ca l-am primit dar un prieten care l-a vazut mi-a zis ca a vazut undeva (dar nu mai tine minte exact unde) si ca pretul se invartea intre 25-30 de ron/set ("sugativa"+spray) . Daca intereseaza pe cineva mai multe pot atasa si poze !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!