Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.683 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      397
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

Sa revin si eu cu impresii despre ambipur. A fost folosita mereu clima si odorizantul dat pe maxim. A fost luat pe 1 aug si astazi am luat alta rezerva dar mai este o picatura in vechea rezerva. Si miroase f f fain. Asa ca raman client fidel ambipur...voyage! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te-a tinut o sticluta de Ambipur 4(patru)luni, inseamna ca nu ai folosit foarte mult masina. Nici MyShaldan nu tine asa de mult si este vestit pentru lunga sa "durata de viata". Mie nu-mi vine sa cred, de care ai folosit, adica ce aroma?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aaaa...nu am folosit-o...am facut doar 13000km in 4 luni....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum romanu` e inventiv eu am rezolvat problema odorizantelor cu 2-3 odorizante de camera ascunse bine prin mashina....deci vreau sa va zic ca nici nu poti sta in mashina de miros...:RO flag: .... si tin cam o luna...da tre sa fie glade sau ceva ``de firma`` oricum...:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D

parerea mea,

nu tre sa pui odorizante in masina sa-ti rupa nasul :D asa cum zice Miky_xXx.

parerea mea e ca odorizantul pt masina ar trebui sa nu fie puternic, si nu il simti prea tare "la nas".

trebuie sa fie ceva "finutz", de abia sa se simta si sa fie placut :D

eu folosesc un AmbiPur, in lipsa de altceva mai bun, si il tin la minim, si circula putin aer prin aerisirea respectiva, tocmai pt a fi discret... daca-l deschis si dau drumul la aer la maxim, mirosul devine prea puternic ... cumva e normal sa fie asa...

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa MyShaldan, AmbiPur si alte feluri de odorizante, am descoperit braduletii cu lichid de la OMV cu aroma de VANILIE care miroase bestial, imi place la nebunie, si la 4,5ron cat costa ... tine si vreo 2 sapt. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut la toata lumea!! la noi nu sunt..si chiar nu stiu de ce! au pana si cu aroma de pere :Driver:....

trebuie sa vine o masina de afara ca sa ne dam seama ca exista.. daca v-am facut ""pofta"" mai pun poze :( cu unele rare....cat despre mirosul de vanilie care era odata in masinile aduse de afara ... nu se compara cu cel de aici...

poate o sa vada cine trebuie si s se gandeasca ca ne-am saturat doar de aceleasi..chiar si acum mi-a adus un prieten w-b de vanilie din germania..si nu se compara..e acelasi cu cel de cand eram noi mici si venea cate o masina de afara :)

post-19025-1196950540_thumb.jpg

post-19025-1196950632_thumb.jpg

post-19025-1196950681_thumb.jpg

post-19025-1196950872_thumb.jpg

post-19025-1196950895_thumb.jpg

post-19025-1196950908_thumb.jpg

post-19025-1196950922_thumb.jpg

post-19025-1196950941_thumb.jpg

post-19025-1196950955_thumb.jpg

post-19025-1196950994_thumb.jpg

post-19025-1196951043_thumb.jpg

post-19025-1196951494_thumb.jpg

post-19025-1196951527_thumb.jpg

post-19025-1196951565_thumb.jpg

post-19025-1196951581_thumb.jpg

post-19025-1196951603_thumb.jpg

post-19025-1196951621_thumb.jpg

post-19025-1196951644_thumb.jpg

post-19025-1196951685_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu am ramas la urmatoare schema:

1.Wunder-Baum, Black Classic (pacat ca nu se gaseste si in modelul XXL)

2.Dr. Marcus International anti tabac in format de pulverizant (asta dupa o sesiune de fumat la modul brutal)

3.Magic Crystals green apple in scrumiera (acele bilute fermecate care dezvolta miros doar in combinatie cu o sursa de caldura) .

Desi poate va pare o varza de amestec de arome, nu este asa.

Lumea imi spune ca se simte doar Black Classicul, desi daca am fumat mult in masina, seara inainte de inchidere ii dau doua jeturi de parfum. Dimineata nu se mai simte izul de tutun doar Black Classicul.

Apropo....exista versiunea XXL de Black Classic sau doar in forma mica? Oriunde am cautat nu am gasit modelul mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista vreun odorizant cu miros dala ca guma turbo ? cum miroase la nike prin magazine :frigbaitata:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intreaba in magazinele Nike :DAmbi pur nu este deloc grozav,nu am mai folosit de cateva luni,tot incerc braduti ,dar fara rezultat.nu prea sunt odorizante de calitate in romanica :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@primaru88, vezi ca la fel miroase si in toaletele de la OMV-uri, poti intreba si acolo. Daca dai de raspuns, anunta-ne si pe noi, si eu as vrea sa incerc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...a avut un prieten un astfel de odorizant,ceva o combinatie de scortisoara cu nu stiu ce! Am sa-l intreb si va anunt!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@primaru88, vezi ca la fel miroase si in toaletele de la OMV-uri, poti intreba si acolo. Daca dai de raspuns, anunta-ne si pe noi, si eu as vrea sa incerc.

Va pot eu lamuri in privinta odorizanteleor ce se folosesc prin unele magazine si toalete de benzinarii.

E un parfum care vine livrat in sticlutze de plastic,sunt si ceva aparate speciale in care se pun si care emana mirosul,sunt ca si niste casete si functioneaza cu baterii daca am inteles eu bine.

Eu folosesc in casa,si in masina la fel,dar le-am pus in rezerva de la ambi pur pt ca o caseta din aia pt casa costa vreo 50 de euro daca nu si mai bine.In masina iarasi ar arata nasol :icon_thumright:

Sunt firmele astea care livreaza produse igienice care comercializeaza asa ceva,daca intrebati vre-un angajat al unui magazin care foloseste asa ceva sigur va da un numar de telefon.Pretul,cel putin cand am luat ultima oara a fost negociabil...

Eu folosesc de vreun an de zile in masina si toata lumea are cuvinte de lauda ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

My Shaldan cu portocale pe 2 masini si My Shaldan cu lamaie pe cea de a treia.

La toate am pus la inceput cand le-am luat de la dealer 2 cutii inauntru si pe urma am mentinut aroma cu o cutie schimbata periodic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu folosesc areon de piersici. miroase frumos, tine mult si e ieftin :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va pot eu lamuri in privinta odorizanteleor ce se folosesc prin unele magazine si toalete de benzinarii.

E un parfum care vine livrat in sticlutze de plastic,sunt si ceva aparate speciale in care se pun si care emana mirosul,sunt ca si niste casete si functioneaza cu baterii daca am inteles eu bine.

Eu folosesc in casa,si in masina la fel,dar le-am pus in rezerva de la ambi pur pt ca o caseta din aia pt casa costa vreo 50 de euro daca nu si mai bine.In masina iarasi ar arata nasol :icon_thumright:

Sunt firmele astea care livreaza produse igienice care comercializeaza asa ceva,daca intrebati vre-un angajat al unui magazin care foloseste asa ceva sigur va da un numar de telefon.Pretul,cel putin cand am luat ultima oara a fost negociabil...

Eu folosesc de vreun an de zile in masina si toata lumea are cuvinte de lauda :vaidecapulmeu:

si in ce fel de recipeint se livreaza ? In ce cantitate si pe recipientul ala nu scrie ceva anume ..o firma ceva. Cum se numeste firma de la care l-ai luat si din ce judet este?

Multumesc.

PS am intreabt intr-un magazin detalii despre odorizant si au fost ff reticenti ..parca ii intrebasem de unde isi aduc marfa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Firma de la care vine se numeste CWS,din Elvetia,nu stiu daca si in Romania tot acceasi firma se ocupa de distribuirea produselor sau lucreaza prin alte firme.

Eu sunt din Oradea,am sa-l sun pe agentul care se ocupa de Bihor si in eventual am sa-l intreb mai multe si am sa postez informatiile pe forum,dar asta o sa fie peste vreo 2 saptamani pt ca acum sunt plecat din tara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal,eu am am luat din selgros euro2008 -sunt niste sticlute cu dop din lemn,in3-4variante:lamaie,capsuni,sport si spermint-eu sunt f incantat pana acum,vad ca tine mirosul si sunt haioase ca design...vedeti si voi poate va plac

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a luat si eu o sticluta, de capsuni dar din Carrefour. le recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fratilor, am folosit tot ce se poate si braduti si conserve si gel si parfum si odorizante de camera sub scaun. Rezultatul? O mare dezamagire! In plus, dureri de cap sau stari de greata pentru pasagerii(ele) mai sensibili(e), cand foloseam odorizante in exces... In fond, toate odorizantele astea sunt produse ale industriei chimice, deci au chimicale la greu. F.f. bun pentru sanatate! ;)

De cand am noua masina si am avut o lucrare de deparazitare in habitaclu, folosesc ceva cu totul nou pentru indepartarea mirosurilor: Auto Comfort. Aduce in interior aer fresh, fara sa mascheze cu mirosuri chimice mirosurile deja existente. Eu ma simt foarte bine cu el! Ma simt mai relaxat. Lucreaza printr-o metoda naturala si are nevoie de apa din cand in cand, fara nici un alt consumabil!!! Cred ca ar trebui sa fie mentionat printre celelalte produse de ancheta. Cred ca este singurul odorizant de pe piata care nu baga substante chimice sub forma vaporizata in interioarul masinii. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta-i ceva reclama? De abia a trecut o (1) ora de cand te-ai inscris si deja ai doua posturi(total), iar amandoua cu reclama la acest AutoConfort. Nu zic eu ca nu-i bun, dar daca esti ceva comerciant ambulant, fa reclamele astea ale tale un pic mai istet, mai subtil, ca altfel deranjeaza la ochi si-mi insulta ratiunea.

Am luat acum recent sticluta aia de la Ma*Fra, cel cu dop(capac) de lemn. Miroase destul de subtil, deci nu-ti rupe nasul, si mirosul este foarte placut. Cel putin mie-mi place, am luat d vanilie. Nu stiu cat va tine, sticluta este cam mica, cred ca nu are mai mult de 5 ml. Pret 11Ron

Modificat de TitvsCaivs
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fratilor, am folosit tot ce se poate si braduti si conserve si gel si parfum si odorizante de camera sub scaun. Rezultatul? O mare dezamagire! In plus, dureri de cap sau stari de greata pentru pasagerii(ele) mai sensibili(e), cand foloseam odorizante in exces... In fond, toate odorizantele astea sunt produse ale industriei chimice, deci au chimicale la greu. F.f. bun pentru sanatate! :D

De cand am noua masina si am avut o lucrare de deparazitare in habitaclu, folosesc ceva cu totul nou pentru indepartarea mirosurilor: Auto Comfort. Aduce in interior aer fresh, fara sa mascheze cu mirosuri chimice mirosurile deja existente. Eu ma simt foarte bine cu el! Ma simt mai relaxat. Lucreaza printr-o metoda naturala si are nevoie de apa din cand in cand, fara nici un alt consumabil!!! Cred ca ar trebui sa fie mentionat printre celelalte produse de ancheta. Cred ca este singurul odorizant de pe piata care nu baga substante chimice sub forma vaporizata in interioarul masinii. :D

Da si tu mai multe detalii ......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am folosit cam "orice", mai putin genul de "conserva" japoneza. Prin urmare acum 2 zile dupa ce am spalat masina am oprit la cateva benzinarii, abia la cea de a 3-a incercare am gasit si acest gen de odorizant. am dat 16 ron, mirosul este placut, initial am avut senzatia ca e prea puternic, senzatie care mai apoi a disparut. Am avut de ales intre aroma de portocale sau de lamai, am optat ptr cea de lamaie de teama ca cea de portocale ar putea fi prea dulce. Sunt curios cat va tine ... de fapt de aceea am si postat aici ptr a compara data la care am postat acum cu data la care produsul nu va mai avea efect si a va putea impartasi concluziile vizavi de calitaet/pret/durabilitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Da si tu mai multe detalii ......

am vazut ca dispozitivul asta auto comfort are un disc metalic dintr-un aliaj special si un buzunar interior cu un burete. chestia este ca trebuie sa uzi buretele cu apa la 4-5 zile ca sa pastrezi umiditatea. se produce un fel de reactie si mirosurile de plastic si chiar tutun dispar. trebuie totusi ca sursele permanente de miros ca sanvisuri uitate prin masina sau huse de scaune patate cu lichide puturoase sa fie eliminate in prealabil. dimineata nu simt mirosuri ci am o senzatie de atmosfera neutra si curata. eu am pus la fiecare portiera cate o bucata pentru efect maxim.

PS Titvs te rog sa lasam glumele cu reclama la o parte ca nu-si au rostul. am scris aici pentru ca mi s-a parut ca merita sa expun o noua experienta in domeniu si ca de-a lungul timpului tot ce am incercat nu a dat rezultate k lumea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!