Jump to content

Demontare bord Skoda Fabia


zonkkk
 Share

Postare recomandată

As avea nevoie de o schema/pasi de demontare pentru bordul de la Skoda Fabia.

Am nevoie sa ajung la Senzorul de Temperatura.

Multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ce senzor de temperatura te referi ? Banuiesc ca te referi la cel pentru habitaclu, pentru ca cel de la motor este la... motor.

Senzorul de temeparatura pentru habitaclu la Skoda Fabia este localizat in dreptul celor doua grile micute din zona butoaneleor AC / Recirculare. Accesul la acesta se face demontand fata panoului de control AC, prin tragere ferma intr-una din parti si declipsarea celorlalte.

Si de curiozitate, ce ti-a facut de vrei sa ajungi la el ? ;)

Modificat de Vially
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Control Module Part Number: 6Y0 820 045

Component and/or Version: Klimaanlage X0740

Software Coding:

Work Shop Code:

1 Fault Found:

00818 - Sensor for Evaporator Outlet Temperature (G263)

30-00 - Open or Short to B+

Pai am problema de mai sus, si senzorul costa 70 de lei si schimbarea lui 4x66=264

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bon, atunci cred ca este vorba de alt senzor, pentru ca acesta de care aminteam eu mai sus nu are nici o legatura cu evaporatorul. Din pacate (sau din fericire :D) nu am avut experiente cu demontarea bordului, asa ca sa vedem ce spun colegii, ca sunt si eu curios de operatiune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

zonkkk ... daca te apuci de desfacut, te rog sa faci poze si sa le pui pe aici, mai invatam si noi cate ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm am vazut pe alt site ca s-a apucat unu sa-si desfaca bordul si cand l-a pus la loc nu ii mai recunostea cheia... O sa ma ma gandesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite aici procedeul de demontare a bordului la fabia (tot in czecha)

si continuarea paginile 4 & 5

Modificat de saboteur
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Ma poate ajuta cineva cu vreo shema / poze / site , cum sa demontez bordul ? Mai exact ceasurile de bord ! Am vazut ceva asemanator pe forum , dar era tare de mult si pozele din pacate au disparut :)

As vrea sa-mi montez acele inele cromate pentru vitezometru + turametru de la milotec. Daca fac eu aceasta operatiune risc sa pierd garantia pe partea electrica ? Sau mai bine ar putea sa-mi monteze cei de la service Skoda ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!