Jump to content

Piesa neidentificata


XploD
 Share

Postare recomandată

Am gasit o piesa in masina.Are cineva idee ce poate fi?..pare sa aiba un motoras in interior

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pare a fi motoras reglaj faruri. (dar pune niste poze mai clare si eventual codul inscris pe ea!)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e cumva regl el de la oglinzi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Piesa din imagine este chiar un actuator pentru reglarea pozitiei farului, folosit la reglarea pozitiei farurilor din interior.

Salutari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reglaju la faruri merge,oglinzile electrice merg(desi ciudat ca atunci cand dau sa o misc p'aia din stanga se misca amandoua:))...piesa am gasit-o sub scaunul soferului dupa ce am dus masina in cervice pt ca sa imi schimbe bara de protectie din spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

desi ciudat ca atunci cand dau sa o misc p'aia din stanga se misca amandoua

E normal, nu e deloc ciudat :icon_idea:

ontopic: Daca zici ca a fost in service, e posibil sa nu fie de la masina ta :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

am gasit si eu sub scaunele din fata cate un arc la fiecare ....arcul este mare si are la jumatate un manson de cauciuc...de le ce sa fie oare? de la scaune ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citeste aici.

inteles... scuze pentru off topic

Modificat de gianys
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut

Puteti sa imi spuneti careva va rog daca stiti de la ce e mufa aceasta ? Am gasit-o sub plasticul ala de la stergatoare prin mizerie pe acolo si nu am vazut vreun locas pentru ea. :vaidecapulmeu:

Scuzati claritatea pozelor dar nu am avut numai un telefon la indemana.

post-77461-0-95899700-1289017796_thumb.j

post-77461-0-12069400-1289017811_thumb.j

post-77461-0-17010900-1289017844_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Maşina este dotată cu alarmă de fabrică , acea mufă intra

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbind despre piese neidentificate...

Am gasit in spatele oglinzii retrovizoare, intre parbriz si oglinda...un fel de clapeta. Seamana foarte bine cu parasolarele...insa la o scara mult redusa; ca si cum ar fi parasolarul oglinzii retrovizoare. Din pacate nu am o poza disponibila. Ma poate lamuri cineva...ce scop are ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles ca are legatura cu telecomanda......adica cu inchiderea de la distanta....asa am auzit si eu......si eu am asa ceva la oglinda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbind despre piese neidentificate...

Am gasit in spatele oglinzii retrovizoare, intre parbriz si oglinda...un fel de clapeta. Seamana foarte bine cu parasolarele...insa la o scara mult redusa; ca si cum ar fi parasolarul oglinzii retrovizoare. Din pacate nu am o poza disponibila. Ma poate lamuri cineva...ce scop are ???

cam asta rol il are

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles ca are legatura cu telecomanda......adica cu inchiderea de la distanta....asa am auzit si eu......si eu am asa ceva la oglinda

Nu are legătură cu telecomanda , e doar un parasolar . Modulul confort are un fir pe post de antenă pentru a comunica cu telecomanda .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ aurelian 08 :

parasolar pentru ...??? mi se pare completa aberanta amplasarea...pentru a fi parasolar. In alta ordine de idei...nici nu pot crede ca nu are nicio functionalitate. Keep diggin'...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spun din ceea ce am citit pe acest forum , s-a mai discutat pe undeva despre acest lucru și răspunsul a fost că este parasolar. Și eu îl am , nu l-am folosit deloc până acum dar pot spune 100 % că nu este pentru recepția semnalului telecomenzii . Caut topicul unde s-a discutat și revin . :)

Modificat de aurelian08
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parasolar este

cred ca este corect

masinao.th.jpg

Modificat de gianys
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

buna, sunt nou pe acest forum si am nevoie de putin ajutor, astazi dupa schimbarea discurilor si placutelor de frana, fata-spate, am observat ca la roata dreapta din fata am urmatoarea problema:

2012_06_28_19_14_48.jpg

2012_06_28_19_14_57.jpg

Banuiesc ca observati crapatura, dar nu stiu ce piesa e sau ce trebuie schimbat si cat costa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e planetara.dar nu cred ca e cazul sa-ti faci griji.e o fisura superficiala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic ca e vopseaua crapata... incearca sa vezi daca e intr-adevar adanca, sau daca se va coji.. eu am vopsit ambele capete la planetara.. erau ruginite, si vopseaua a sarit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa umflat vopseaua, o poti lasa asa ca nu are nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!