Jump to content

Imi picura rezervorul


rzone
 Share

Postare recomandată

Treaba e de citeva saptamini, cind am folosit poxipol, dar se pare ca in timp cedeaza, daca se poate numi timp. Exista ceva pentru rezervor, sau rezistent la benzina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu cat de eficienta este, dar am vazut o solutie speciala pentru rezervor, la o benzinarie - nu stiu sa iti zic la care, dar probabil la OMV.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Treaba e de citeva saptamini, cind am folosit poxipol, dar se pare ca in timp cedeaza, daca se poate numi timp. Exista ceva pentru rezervor, sau rezistent la benzina?

Daca gaura nu este mare poti folosi un holtsurub cu o saiba.

Etansezi cu silicon rezistent la apa,ulei,benzina... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rezervorul e din plastic sau metalic ?

Daca-i din plastic, poxipolul se pare ca nu face aderenta - am incercat si eu pe o plasticaraie sparta si dupa ce s-a uscat l-am luat fisii, fisii...L-am lipit in schimb punind o bucata de plastic si incalzind local cu un feon de mare putere (avind o scula de-asta mi-am permis experimentul). Bine in cazul meu nu era nevoie sa etanseze, ci doar sa tina. Daca folosesti metoda asta, mare grija la cum se comporta plasticul - are prostul obicei ca sub actiunea caldurii sa se curbeze, sa-si modifice forma. Daca te hotaresti pentru calea asta pot sa-ti mai dau detalii ca s-ar putea sa ma-njuri daca dai chix. Cel mai bine sa-ti formezi mina pe niste bucati de plastic care nu-ti mai sunt de trebuinta.

Daca-i metalic incearca poxilina - de lipit lipeste sigur, nu stiu insa daca tine in timp la atacul benzinei. Eu am folosit asa ceva la una din imbinarile tobei - ma exaspera cu rasuflatul pe-acolo si beton s-a facut !

Daca totusi se gaseste prin comert ceva specializat, incearca intai asta.

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rezervorul e din plastic sau metalic ?

Daca-i din plastic, poxipolul se pare ca nu face aderenta - am incercat si eu pe o plasticaraie sparta si dupa ce s-a uscat l-am luat fisii, fisii...L-am lipit in schimb punind o bucata de plastic si incalzind local cu un feon de mare putere (avind o scula de-asta mi-am permis experimentul). Bine in cazul meu nu era nevoie sa etanseze, ci doar sa tina. Daca folosesti metoda asta, mare grija la cum se comporta plasticul - are prostul obicei ca sub actiunea caldurii sa se curbeze, sa-si modifice forma. Daca te hotaresti pentru calea asta pot sa-ti mai dau detalii ca s-ar putea sa ma-njuri daca dai chix. Cel mai bine sa-ti formezi mina pe niste bucati de plastic care nu-ti mai sunt de trebuinta.

Daca-i metalic incearca poxilina - de lipit lipeste sigur, nu stiu insa daca tine in timp la atacul benzinei. Eu am folosit asa ceva la una din imbinarile tobei - ma exaspera cu rasuflatul pe-acolo si beton s-a facut !

Daca totusi se gaseste prin comert ceva specializat, incearca intai asta.

Bafta

De ce te complici Fratioare ca un rezervor e pina intr-un milion .O sa dai pe poxipol si pe solutii cat e rezervoru. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rezervorul e de plastic, mai incerc o solutie de care zic ei ca e rezistenta la benzina, am gasit la lukoil cu 8 ron si daca nu tine figura, asta e...altul.

Tnx :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sorin golf 3cabrio avea un rezervor de dat la "moka"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!