Jump to content

My VW Golf Mk4 ALH


BogdanS

Postare recomandată

Latest addons: Simoni Racing Black Leather Wheel Cover, Philips Vision Plus scurta + lunga. Poze cu volanul in curand ... :hainoroc:

Modificat de BogdanS
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

frumos rau golfuletu.... jmekera culoarea... vreau j io sa scot TDI-ul si GOLF-ul da mi-e km frik sa nu ramana urat pe vopsea :blink:

Link către comentariu

Philips Vision Plus scurta + lunga.

cat te-a costat??

merita sa pui si pe faza lunga??

este dif mare intre ce era cu becurile normale si astea??..

sa stapanesti sanatos masina.....arata super !!!! pune poze cu volanul:D

Link către comentariu
frumos rau golfuletu.... jmekera culoarea... vreau j io sa scot TDI-ul si GOLF-ul da mi-e km frik sa nu ramana urat pe vopsea :)

Merci! :)

Daca le scoti cu grija, fara sa freci cu nimic metalic si curatand apoi cu o solutie de luat picaturi de bitum (gen Sonax), poti sa le scoti fara griji...

Philips Vision Plus scurta + lunga.

cat te-a costat??

merita sa pui si pe faza lunga??

este dif mare intre ce era cu becurile normale si astea??..

sa stapanesti sanatos masina.....arata super !!!! pune poze cu volanul:D

PVP sc + lunga= 100 RON ... pozitii Philips Blue Vision = 12 Ron ... Diferenta e MARE ! E cu totul altceva! :)

Poze cu volanul nu am facut inca, dar vezi pe topicul cu "volan piele" pozele lui TOXIC sau pe topicul lui Ice de la "Masina mea" ... arata identic.

:)

Modificat de BogdanS
Link către comentariu

bine, bine...m-ai convins... iau si PVP :) dar mai pui niste poze cu farurile ? sencs !

Link către comentariu
  • 1 month later...

Poze cu volanul:

rotationofimag0055mu.th.jpg imag0063am.th.jpg

Sunt tare mandru de el, ca l-am cusut singur :o Si cred ca a iesit chiar f bine :o

Echipata de iarna (abia astept sa treaca iarna, ca m-am saturat de table ;) ) :

imag0000pb.th.jpg imag0026ki.th.jpg

@Bogdan_wrc: Poze cu noile lumini... diferenta e remarcabila.

imag0151iy.th.jpg imag0164xf.th.jpg

PS: scuzati calitatea pozelor, sunt facute cu telefonul... :o

Link către comentariu

salut.n-am ce zice decat ca ai un golf traznet(culoare,jante,etc).ai toata admiratia mea

Link către comentariu

si a mea, clar!!

keep up the good work. vezi ca te urmez la faruri :vaidecapulmeu:

Link către comentariu

Frumos !!!! Este diferenta f mare la faruri acum comparativ cu cele standard?

Link către comentariu

Merci frumos... :blink:

Tizule... oricum tu esti way, way ahead... :D Si tot nu m-ai plimbat putin sa simt cum sta jucaria ta in viraje... :D

@farfarello: da, diferenta e mare... si pe faza scurta si pe faza lunga... Pt cat costa, pana la xenoane, e CLAR o investitie care merita! Eu abia vedeam noaptea prin oras cu becurile vechi...

Link către comentariu

pai de ce nu ai zis.. nu cred ca e nevoie sa te invit eu! ma gandeam ac stii cum e cu suspensie sport. te plimb cu prima ocazie. doar sa imi aduci aminte :D

sunt way ahead la unele, waay back la altele:D

dar vreau sa recuperez, pe ici pe colo, prin locurile importante. dar acum stagnez ca strang banii pt ulei la cutie :D

Link către comentariu

auzi am si eu rugaminte, cum sa vopsit bandoul de pe bara? toata bara, sau decat el!! daca e decat el, cum ?

Link către comentariu

Bandourile laterale se vopsesc pe masina, pt ca la dezlipire se indoaie urat si nu mai pot si folosite. Singura solutie daca vrei sa le vopsesti date jos este sa cumperi altele. Bandourile din bara fata/spate se pot vopsi individual... Se da bara jos si se scot, nu stiu cum, ca le-am facut in service, dar banuiesc ca sunt prinse cu niste cleme/clipsuri. Bandourile trebuie primerizate intai, apoi se vopsesc.

Link către comentariu
  • Administrator
Bandourile laterale se vopsesc pe masina, pt ca la dezlipire se indoaie urat si nu mai pot si folosite.

:D Depinde cine le scoate si cine le pune la loc . Mie mi le-a scos un meserias si-s la vopsit . Si tot el le va monta la loc . S-a chinuit saracu' vreo ora sa le scoata fara sa rupa clemele , fara sa le indoaie si fara sa zgarie vopseaua de pe masina . Dupa ce le pun inapoi pe masina o sa fac o poza sa vezi cum arata . Sau poate ne vedem la intalnirea de primavara sa le vezi pe viu .

LE : De multe ori omul sfinteste locul - daca stie cum . Daca nu ... :D

Modificat de aryes13
Link către comentariu

eu am fost martor cand mi-a montat bandoul pe usa soferului... are intr-adevar niste cleme dar care au mai mult rol de ghidaj ca sa nu-l pui stramb, bandoul mai are si un adeziv foarte puternic pe spate.

Link către comentariu

Care cleme? :D Eu stiu ca bandourile laterale sunt vopsite... Mi-a spus si mie vopsitorul ca se pot da jos, dar ca exista sansa sa sara vopseaua de pe masina si sa se indoaie urat.. Si cum nu am stiut inainte ca sa fi cumparat altele noi, le-am vopsit pe masina... oricum a iesit bine! :D

Link către comentariu

Imi place...fusta din fata si din spate...vopsite culoarea masinii am o intrebare sunt acelea originale din plastic?

cat te-a costat vopsitu..? :)

Link către comentariu

Da, spoilerele sunt cele originale, din plastic negru...

Vopsitul, asa cum am mai spus: bandourile + spoilerele fata si spate: 160 EUR ... Nu as putea sa iti spun cat din suma asta a insemnat bandouri si cat fustele... ca am primit oferta pt tot pachetul... probabil ca jumatate...

Link către comentariu
  • 3 months later...
Publicat (modificat)

Ieri masinutza mea a trecut cu brio prin chinurile ITP-ului... :P cu remarca din partea inginerului: "de mult nu am mai vazut o masina care sa stea asa bine la articulatii! nu poti sa misti nimic de roti." ... Cand a auzit ca am schimbat tot ce inseamna arcuri, amortizoare, flanse, bucse, a inteles si de ce :P

Modificat de BogdanS
Link către comentariu
  • 1 month later...

Ultimele poze :offtopic:

imag035io2.th.jpg

imag037tl6.th.jpg

Se poate inchide...

In curand, sper, noua achizitie...

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!