Jump to content

"Ceasuri" albe


mmaniaq
 Share

Postare recomandată

M-ar interesa si pe mine niste modele de ceasuri (eu am vitezometrul de la 0-200Km/h si turometru in dreapta).

Daca are cineva asa ceva va rog sa postati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

1. se gasesc pe net pe edonkey niste arhive cu asa ceva. Nu stiu pe nimeni care sa le fi downloadat.

2. MHW fabrica. Ceasuri albe pentru golf III costa 55euro. calitatea e clar superioara unor ceasuri facute dupa o poza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cautat pe edonkey.com si nu am gasit nimic.Poti sa imi spui mai exact unde anume ai vazut?

Am vazut cu cineva la Cluj si imi face bordul (cu vopsea presupun) contra sumei de 500k.

Solutia ma cam dezavantajeaza ca trebui sa trimit bordul prin posta pana acolo,s il faca si pe urma sa mi-l trimita inapoi.

Rezultatul ar fi cam asta :

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

exact ca poza sunt si cele de la MHW...dar ele sunt folii ce inlocuiesc pe alea originale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desi imi place fata :shock: , personal nu prea ma pasioneaza genul asta de accesorii auto.Ceva simplu si 'sporty'.

Si am mai gasit ceva interesant,daca nu va plac 'ceasurile' albe :

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mult mai misto varianta cu negru pe alb. cu conditia ca ce-i pe margine sa fie argintiu, nu se vede bine:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi o singura problema..am inteles ca e posibil sa se deregleze indicatoarele de bord (a se citi ace & stuff) in urma acestor modificari (pentru ca parca trebuie scoase acele pentru a pune folia alba peste cadrane, si acestea au ceva arcuri f sensibile si bine ekilibrate din fabrica pe verso),

Stie cineva..e asa sau nu??? :censur:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acele indicatoarelor de apa si benzina se pot monta intr-o singura pozitie, si ies destul de usor. Al turometrului poti sa-l pui oricum, dar el sta pe zero si fara opritor, deci se poate scoate fara griji. La vitezometru, acul sta rezemat de opritor, daca il treci peste el se duce cam unde ar trebui sa fie zero pe scala (scala incepe cu 20Km/h) Aici te-as sfatui sa faci un semn pe spatele ecranului unde se opreste acul, inainte de a-l extrage. Trebuie tras cu ceva mai mare forta, da' are sanse mari sa scape intreg. Eu am facut de cateva ori asa ceva, si inca n-am stricat nici unul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut o problema cu un ceas de G3. L-am 'rezolvat' cu ajutorul matematicii. Am rugat un prieten sa-mi fie 'copilot' si sa fie foarte atent cat indica ceasul la 2000 respectiv 4000 de ture. In mod normal la 4000 de ture viteza trebuie sa fie dubla fata de 2000 de ture. LA 2000 de ture mi-a indicat 50 si la 4000 de ture 110. O foaie si un pix si rezulta ca mi-a indicat cu 10 km/h mai putin. QED

Formula ar fi X=b-2a (unde X-diferenta in km/h, 'a'-viteza la 2000 de ture si 'b' - viteza la 4000 de ture) :) :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum reglezi turometrul? Ori cu VAG-COM verifici turatia reala, ori cu functia de turometru digital activata la afisajul electronic pt. kilometri parcursi din bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca tot eshti din cluj, de ce nu merg la horica (spider tuning, el face asha ceva, are shtantze....iese k-lumea. eu am incercat sa-mi fac singur, dar cat de dibaci sunt nu a ieshit exact cum vroiam. si nici nu e scump. da-mi pe privat daca ai nevoie de tel la spider.

scosul ceasurilor nu e mare filozofie si arcul ala nu-i shiar rachetologie... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!