Jump to content

Fabia combi motor 1.4 TDI 70CP


bubu1313
 Share

Postare recomandată

As dori sa stiu ce pareri aveti despre motorul de 1.4TDI de 70 de cai si ce dotarii merita sa fie puse pe Fabia (vreau sa cumpa una cu pachetul charm).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Man, pentru doar EUR 450 in plus poti sa iti iei 1.4 TDI/ 80, cu un cuplu sensibil mai bun, apropiat de cel al Octaviei Tour 1.9 TDI/ 90 CP. Si iti mai recomand editia Tour de France, pentru un look superb. La EUR 14,500 iti iei super masina optionata si cu cuplu mare si chiar faci o afacere. Merita!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru doar EUR 450 in plus poti sa iti iei 1.4 TDI/ 80, cu un cuplu sensibil mai bun, apropiat de cel al Octaviei Tour 1.9 TDI/ 90 CP.

cu juma' din suma pe care o platesti la Skoda pt 10 CP si 40 Nm faci remapare si mai raman si bani de gaz :blink:

eu am acest motor si mi se pare o alegere buna...evident ar fi recomandat cel de 80 de CP, dar aia 10 CP mi s-au parut japca dpdv pret si de asta cred ca ar fi mai bun cel de 70 de CP+remapare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Neaparat un drive-test ! Incearca si motorasul 1.2 HTP , mai ales daca vrei masina preponderent pentru oras :blink:

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau diesel pentru ca merg mult in afara orasului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu juma' din suma pe care o platesti la Skoda pt 10 CP si 40 Nm faci remapare si mai raman si bani de gaz :D

eu am acest motor si mi se pare o alegere buna...evident ar fi recomandat cel de 80 de CP, dar aia 10 CP mi s-au parut japca dpdv pret si de asta cred ca ar fi mai bun cel de 70 de CP+remapare

Asta suna ca si cum ai zice ca in loc sa dai banii pe un procesor de 3 Ghz mai bine iei unu de 2,6 si ii faci overclocking, ca iesi mai ieftin. Cam riscant... Daca motorul ala putea fi facut din soft de 80CP fara nici un risc, cred ca skoda l'ar fi facut. Totusi intre cele doua motoare e si o alta diferenta decat de soft, mai mult ca sigur, asa ca probabil merita banii. Eu personal nu sunt pt smecherii gen remapare pe o masina noua, pt ca softul optim e cel cu care vine masina din fabrica.

Oricum versiunea charm nu dispune decat de versiunea de 70 CP, asha ca vorbim discutii...

Ca optiuni folositoare la fabia ar fi oglinzile incalzite, f. practice iarna.

Modificat de saboteur
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta suna ca si cum ai zice ca in loc sa dai banii pe un procesor de 3 Ghz mai bine iei unu de 2,6 si ii faci overclocking, ca iesi mai ieftin. Cam riscant... Daca motorul ala putea fi facut din soft de 80CP fara nici un risc, cred ca skoda l'ar fi facut. Totusi intre cele doua motoare e si o alta diferenta decat de soft, mai mult ca sigur, asa ca probabil merita banii. Eu personal nu sunt pt smecherii gen remapare pe o masina noua, pt ca softul optim e cel cu care vine masina din fabrica.

Oricum versiunea charm nu dispune decat de versiunea de 70 CP, asha ca vorbim discutii...

Ca optiuni folositoare la fabia ar fi oglinzile incalzite, f. practice iarna.

motorul ala...chestie intrebata la dealer (ma rog, poate fi mare gogoasa) este identic...asa ca, diferenta de putere este din soft (smecherii de marketing :) )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Mai baieti, omul intreba daca stiti cum merge motorul de 1.4 si 70P..nu impresii despre ce vreti voi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asha , si ii dai tu ceva detalii despre cum merge motorul si nu vad eu, sau te'ai facut moderator ad hoc? Omul a zis clar: CE PARERI AVETZI, deci ne-am expus "impresiile".

Modificat de saboteur
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

eu am de vanzare FABIA 1.4 TDI (75 CP) din 2004 la 34.000 KM daca te intereseaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@gcgherasim: Exista o arie de Anunturi online unde poti sa-ti vinzi masina.

Va rog sa pastrati ideea de baza a acestui topic: PARERI DESPRE MOTORUL 1.4TDI SI DOTARI NECESARE!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!