Jump to content

Instalare difuzoare in usile din spate


Red
 Share

Postare recomandată

si plus ca montajul iese mult mai "curat". De unde cumperi difuzoarele, cere si mufele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 194
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    29

  • F l o r i n

    21

  • Mad Cow

    17

  • Red

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu este mai bine sa cumperi toate firele si mufele (instalatia toata) pentru boxele spate de la iesirea din gamma pana la difuzoare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca gasesti tu pe cineva care sa demonteze pragurile, stalpii, torpedoul, sa separe cablurile de celelate (de obicei sunt izolate impreuna cu altele) ......

Sincer, ma indoiesc ca se oboseste cineva pentru asa ceva, ca sa vanda niste fire electice ...

Cum spuneam, incearca sa cumperi macar mufele :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca gasesti tu pe cineva care sa demonteze pragurile, stalpii, torpedoul, sa separe cablurile de celelate (de obicei sunt izolate impreuna cu altele) ......

Sincer, ma indoiesc ca se oboseste cineva pentru asa ceva, ca sa vanda niste fire electice ...

Cum spuneam, incearca sa cumperi macar mufele :Driver:

mufele de la difuzoare si cele din stalpi nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vrei sa mai poti scoate burduful ala de cauciuc in caz de ceva ... daca nu va trebui sa tai firul ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumos asa e, sa iti cumperi si mufele din stalp... o sa muncesti un pic mai mult, dar o sa iasa .... ca de fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Deci am urmarit topicul asta si nu mai inteleg nimic, eu am cerut o parere despre 4 difuzoare + 4 tweetere care sa se auda foarte bine, nu vreau 10 milioane de w si etc. iar cineva mi-a dat exemplu niste JBl GTO 6508C, dupa care altcineva mi-a spus ca fara amplificare nu se aude nici o boxa mai bine decat cea stock. Ce-i de facut? sa schimb si cd playerul? imi poate face cineva un `kit` complet de player+ boxe care sa se auda foarte bine dar fara amplificari si complicatii?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa nu deschid alt topic ...

Am un casetofon BETA ... (2 iesiri). Se poate sa pun amplificator cu 4 iesiri (si ceva mai puternic) ? Adica sa intre 2 canale in amplif (de la casetofon) si el sa scoata pe 4 canale?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...
claudiu_orange

La un B5.5 as vrea sa schimb boxele fata cu altele originale noi . Ce pun in loc de nituri , suruburi? Dimensiuni daca stiti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

holtsuruburi negre de rigips...eu unu am facut un inel de mdf si apoi am prins in portiera...cu holtsuruburi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau pui acelasi tip de nituri. Dar nu mai stiu dimensiunea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fan - urat.....

 

Fa cum zice Cosmin.... nituri - 4x6 sau 4x8

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

florin, urat nu e...ca am prins cu inele si nici nu se obs...e inestetic ca nu am mers pe aceeasi idee ca si cele originale, aici da sunt de acord...nu am avut cum cu cleste sa trec prin inel..grosime prea mare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Urat ca ai folosit negrese.... la asta m-am referit. Se puteau folosii holtsuruburi cu cleme de metal, daca nu ai avut loc de pop nituri.

 

Nu suport negresele pe masina - nu au ce cauta - .... am vazut pana si usi de torpedou prinse-n bord cu ele...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles acum..insa eu am mascat , nu se obs..vine difuzorul peste...dupa ce se scoate diful intradevar se obs cele 4 negrese... :P...

 

p.s. interesant cum ai zis cu cleme...la asta nu m-am gandit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nituri 4,8x6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
blaga alexandru

salutari, am si eu o intrebare sper sa mai raspunda cineva pt ca vad ca subiectul este vechi. intrebarea este daca se portivesc boxele fata in locasul celor din spate la passat b5, am boxe spate dar nu sunt cele originale. am un prieten  care dezmembreaza un passat si nu are numai boxele fata si ma gandeam sa le montez la mine pe usile spate si nu vreau sa ma apuc de desfacut daca nu se potrivesc. multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!