Jump to content

Instalare difuzoare in usile din spate


Red
 Share

Postare recomandată

  • Replies 194
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    29

  • F l o r i n

    21

  • Mad Cow

    17

  • Red

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

In loc de casetonul beta vreau sa pun gamma si sa pun si pe spate boxe, desi nu stiu daca is trase cabluri in stalp.

Trebuie sa schimb si rama de plastic ?

Mentionez ca clima este sus, casetofonul la mijloc si sub casetofon este loc gol.

Am gasit casetofon gamma +boxe+twetere la 350 merita sa fac investitia asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt trade cablurile deloc. Pretul e corect. Nu trebuie sa schimbi rama de plastic - ca ai 1Din. Doar daca vrei sa pui navi mare, DVD mare, etc,,,atunci se trece la 2Din. Iti trebuie si plasele de la fetele de usi, ca ale tale nu au gauri, decat de forma..in rest sunt pline- cam 60 lei setul de 2 bucati.....daca vrei sa te chinui le transformi pe cele pline

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti recomand daca ai posibilitatea sa cumperi difuzoarele OEM si mufele aferente, astfel incat sa te apropii de original.pretul intr-adevar este mai mare fata de un set de difuzoare AM, insa originalul este original

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum sa nu aiba gaurile in fetele de usi din spate ?

Sent from Al Bundy iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

plasele de la fetele de usi, ca ale tale nu au gauri, decat de forma..in rest sunt pline

Plasele...sunt pline, daca nu a venit cu difuzoare din fabrica.

Da, sa ceri si mufele,....asa-i, sa fie frumos. Difurile le cumpara OEM, din cate am inteles mai sus.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam mult 350.

Un coleg a vandut Gamma-ul cu 100 de lei. Un set de difuzoare Hertz (sistem mid-bass + tweetere + filtre) e in jur de 250 de lei. Si nu se comparaaaaaaaa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E bine sa gasesti Gamma cu tot cu cod, la 100 lei....de obicei se invarte in jurul la 200 lei. Boxele - e 50 lei boxa de bass x2 buc - inca 100 lei... si tweeterele - socotite inca 50 lei amandoua... deci, pe acolo.

Sigur ca nu se compara Hertz, chiar daca se mai adauga si pretul distantierelor - inca 60 lei amandoua...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Trebuie sa schimb difuzoarele din usile fata. Au membranele rupte. Ce-mi recomandati?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare.imi puteti spune si mie ce fel de casetofon am din poza? am gasit la cineva din dezmembrare boxe spate si vreau sa stiu daca pot sa imi pun pe casetofonul asta si ce imi mai trebuie?

post-63975-0-54404400-1327079384_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@LSM- OEM sunt cam scumpicele, asa ca opti merge pe ceva after market dar de calitate. grija in schimb ;a distantiere, caci si acelea trebuie sa ti le cumperi, caci setul de boxe after market nu contine asa ceva

@iuliu 1984din ce disting eu din poza merg puse boxe spate. pai trebuie sa iei boxele, si ar fi bine sa iti permita nenea cu dezmembrarile sa iei si mufele aferente, astfel incat la montaj sa faci totul ca la carte. atentie insa la fetele tale de usi pe spate, caci majoritatea care nu au boxe pe spate nu au nici gaurite plasele de la boxe. verifica si aspectul asta, incat sa stii ce ai de facut.ori le cumperi, ori le gauresti tu cu mare atentie

Modificat de kelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe casetofon scrie BETA.deci merge sa imi pun boxe pe spate nu?numai ca imi trebuie toate cele..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Beta are doar 2 iesiri (pentru boxele fata) deci nu poate comanda si difuzoarele de pe spate. Iti trebuie alt head-unit care sa aiba 4 iesiri. Dintre cele originale, gamma, de exemplu, are 4 iesiri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc kelu. Ma intereseaza ce valori, parametrii sa caut la difuzoare. Cele originale sunt blaupunkt, 4 ohmi. Am navi mcd.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut!si eu vreau sa mi montez boxe pe spate dar nu stiu exact dimensiunea.imi puteti spune care ar fi?am un passat varriant din 2004.multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

16,5 cm. Sa cumperi si distantierele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cei care au avut cablurile trase si pt usile din spate imi puteti spune cumva ce culori au cablurile alea 2 pt boxa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru?

Daca nu ai difuzoarele in usi, SIGUR nu ai nici cablurile trase.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intreb pt ca un pretin cu un passat tot din 2000 avea cabluri trase si are casetofon original beta cu boxe doar pe fata si am fost si de fata cand si-a montat boxele, dar nu mai tin minte ce culori avea si tipul a plecat din tzara si nu am nr de telefon sau email sal intreb.

Modificat de xcode
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

maro/albastru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost o intamplare... poate a avut Gamma si boxe spate si le-a scos propietarul anyerior

De fabrica nu vin precablate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut.vreau sa imi pun si eu boxe pe spate.casetofonul este beta si mam gandit sa le leg la cele din fata.adica boxa de pe stantga spate sa o leg la boxele de pe stanga fata si boxa de pe dreapta spate sa o leg la boxa de pe dreapta fata.credeti ca are ceva?procedez corect?vreau sa le fac asa pt ca abia am reusit sa fac rost de un set de boxe oem la un pret bun?si nu imi mai ajung bani sa imi iau si un gamma.credeti ca este bine ce fac sau nu?ms frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!