Jump to content

cross polo sau golf V


gaby
 Share

Postare recomandată

Salutari la toata lumea!!!

Am si eu o mare dilema si nu stiu cum sa ma elucidez.

M-am informat si iar m-am informat, siiii.... tot asa!

Problema mea e urmatoarea:

Nu reusesc sa ma hotarasc ce masina sa cumpar... :(

Am la dispozitie 20.000 euro si nu accept altceva decat marca vw.

Nu reusesc sa aleg intre vw cross polo (1.6 Benzina, 105 CP, Full option, cca 20.000 euro)si golf v (1.4 TSI, 140 CP, comfortline, 18.874 DDP + cateva optionale de cca 4000 DDP euro)

Sincer, inclin catre golf v dar...

Cei cu experienta, ajutati-ma cu sfaturi, VA ROG!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca un drive-test te poate ajuta ! Golf 5. In prea putine locuri depaseste polo golf-ul 5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din punctul meu de vedere, posesor de Polo normal, as alege Golf 5 fara nici o ezitare. E superior la orice capitol. Poate doar la fun Cross Polo este peste Golf. In rest, nici macar nu este practic. Ce conteaza daca are garda la sol inaltata si roti cu talon jos pe 17? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia golful nu te mai gandi o sa ai mai mult spatiu si un motor mai puternic sau daca nu la 20.000 euro poti sa-ti iei un passat sau un touran mai putin echipat. Fa cum vrei, este alegerea ta (golf 5 :D )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect! Un drive test m-ar ajuta dar nu stiu daca cei de la vw imi pun la dispozitie modelul pe care il vreau eu pentru test... ;)

In alta ordine de idei golful ma duce undeva la aproape 24.000 euro iar daca mai pun 1.400 imi iau passat (Highline, 2.0 FSI/150 CP, 25.337 DDP) mai bine dotat decat golful insa mi se pare totusi cam mare si cam greu de intretinut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde utilitate, si motorizare

G V..dar daca ai nevoie de mai mare..baga un passat. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf TSI fara discutie!

Crosspolo nu prea e reusit....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Auzi daca ai 20.000 EUR tu te mai uiti la 1500 ? Sa fim seriosi iati passat cat sa fie diferenta... de intretinere nu cred ca e mare fata de un golf v...

Dupa ce il cumperi regreti ca pt asa putini bani nu ai luat ceva mai bun...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic ca golful 5 ar fi cea mai buna alegere!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu zic tot Golf V 1.4 TSI. Motorul este superb :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

G5 pe toata linia .. ce trece de 15 000 DDP (cu exceptiile de rigoare) nu cred ca mai trebuie luat in considerare un model din clasa mini, la fel cum peste 25 000 se trece peste clasa compacta .. samd, G5 e si mai mare .. si ceva mai nou (ca si concept) si vorba cuiva de p-aici, o sa te oftici ca ai dat atatia bani pe ceva mai mic .. cand puteai cu o diferenta nu f mare sa iei ceva mai mare si mai bun .. Passat Highline e un vis, dar daca tu consideri ca te costa prea mult intretinerea .. G5 iar iese in fatza :blink:!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Gaby şi ce ţi-ai luat ?

Că suntem

Modificat de StefanAdryan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

auzi cross polo si golf 5 tsi....in locul tau nici nu mai stateam pe ganduri GOLF 5 1.4 TSI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hhihihihihiihih :biggrin: :biggrin: :biggrin: Discutati, discutati ca el probabil este la a doua lui masina si cine stie ce OZN si-o fi cumparat omul pana la urma. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!