Jump to content

B6 - Lucruri Pe Care Nu Le-ati Descoperit Inca


DANNY VW
 Share

Postare recomandată

VCDS-ul.... il poti cumpara. Cauta si pe forum, avem colegi care te pot ajuta.

 

La masina se pot activa mai multe, important e sa gasesti pe cineva care se pricepe, in zona ta. Cat costa... nu stiu, nu mult - fiecare are preturile lui... sa iti treaca bordul din mile in km... cativa zeci de lei.

 

legat de calculator de bord, sunt mai multe variante de ceasuri

 

MAXIDOT - cel cu afisaj mare si BC plus - din care poti face anumite setari la masina

 

MINIDOT - cel cu afisaj mic, din care nu poti face setari, dar ai consumul si restul informatiilor furnizate pt Trip.

 

si cel care arata la fel cu minidot-ul.... dar nu are BC - nu ai info legate de consum, nimic...

 

vezi in poze diferentele dintre primele doua - cum arata ca desing.

post-30007-0-52421300-1395651529_thumb.j

post-30007-0-99279100-1395651542_thumb.j

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca e  MINIDOT seaman cu fotografia 2 ai putea sa-mi spui te rog ce-as mai putea activa in plus fata de schimbarea milelor in km.?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la el, nimic.... la masina - mai multe - cauta un pic pe forum, sunt toate functiile descrise

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@F l o r i n  : Pe Bc acela(in prima poza) arata cumva cati litrii au mai ramas in rezervor? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU in litri. Ar trebui sa arate RANGE. Adica in KM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Al Bundy : aia stiu, dar in poza aia se vede semnu de rezervor si scris 12l, is de aia intrebam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu se poate dar montand o interfata care permite afisarea mai multor informatii/parametrii motor.

Modificat de pronet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, exista unele unitati care se conecteaza si capeti multe functii suplimentare - setari, parametrii, grafice - costa in jurul la 300 euro una.

 

sau mai exista eeprom-uri modificate, in acest sens - depinde ce si cum suporta.

 

Poza am luat-o de pe Google, nu am studiat ce si cum...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Oare ce e asta de sub scaunu șoferului? .mersi

post-98921-13966210036626_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

modul telefon ar trebui sa fie sub acel radiator.

Modificat de gaborvad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok.mersi mult.. Si cum il pot folosii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ gaborvad

Aici trebuie sa-ti zic ca gresesti .

 

@ makavellu

Ala este amplificator-ul de la sistemul de sunet .

Probabil ai sistem DYNAUDIO daca scrie Lear pe eticheta de dedesubt .

Sau sistem VW SOUNDSYSTEM daca scrie Blaupunkt pe aceeasi eticheta .

O seara buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare ce e asta de sub scaunu șoferului? .mersi

Sistemul de sunet dynasound.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc si eu pt raspunsuri. Banuiam ca e ceva ce trebuie racit pasiv dar nu am vazut acolo altceva inafara de telefon (poate nu am vazut eu suficiente).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulul BT pentru telefon e sub scaunul pasagerului, nu sub scaunul soferului.  Nu ai fost atent la intrebarea colegului makavellu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Cine stie ce raceste radiatorul de racire pasiva de sub podea in partea spate dreapta, pe partea cu rezervorul spre motor dar in dreptul rezervorului de combustibil.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

carburantul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

as avea o intrebare . La masina din semnatura am bc minidot si as vrea sa il schimb cu un bc+ ce ar trebui sa skimb si niste preturi informative daca se poate ms anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

BC minidot - inseamna ca iti afiseaza consumuri si alte informatii legate de trip ?

 

daca da, atunci iti trebuie alte ceasuri - maxidot - in stare buna cu afisajul impecabil.... sa zicem in jurul la 500 lei, mai putin sau mai mult.....

 

daca nu iti afiseaza consumurile, etc... inseamna ca e fara BC - sens in care....

 

- daca masina are tempomat (pilot automat)- alte ceasuri plus maneta de stergatoare cu butoane de BC

- daca masina nu are nici tempomat -alte ceasuri, maneta de stergatoare cu butoane de BC si alt calculator de coloana - sa fie de Midline....

 

dupa montare, trebuie codate - se rezolva cu VCDS-ul si trebuie facuti km - sa fie cat ai tu acum pe masina - pentru asta iti trebuie alta interfata, dedicata acestui lucru...

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci am bc cu ecranu ala mic tempomat senzori ploaie lumini etc doar ca are afisaju ala mic si las skimba 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimba-l atunci. Ai informatiile necesare in postul de mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

 

 iti trebuie alte ceasuri - maxidot 

 

dupa montare, trebuie codate - se rezolva cu VCDS-ul si trebuie facuti km - sa fie cat ai tu acum pe masina - pentru asta iti trebuie alta interfata, dedicata acestui lucru...

 

 

deci am bc cu ecranu ala mic tempomat senzori ploaie lumini etc doar ca are afisaju ala mic si las skimba 

 

doar ceasurile - si procedurile de codare, scriere km, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O rugaminte domnilor , se poate afla cumva cati km mai sunt pana la urmatorul service ? B6 2006 bmp .

mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu contactul pus,tine apasat pe butonul ,de la dord care are pe el desenat o cheie.

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc. Rezolvat.

O zi faina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!