Jump to content

B6 - Lucruri Pe Care Nu Le-ati Descoperit Inca


DANNY VW
 Share

Postare recomandată

descoperit de mine acum cateva minute:

fiecare cheie memoreaza limba de afisare a MFD-ului, setarile de confort (incuiat\descuiat usi, impuls semnalizare 3x), setarile reglajului oglinzilor (individual\amandoua), setarile de incuiat usile la 20km/h+ sau descuiat la scoaterea cheii din contact.

intr-un cuvant fiecare cheie isi ia setarile utilizatorului.

 

 

Drive safe!

Functia este implementata de la primele modele - eu cum am folosit ambele chei am sesizat imediat ca fiecare cheie are setarile ei - luasem din graba a doua cheie si ramasesem surprins cum de e pe germana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact asa mi-am dat seama si eu de memoria cheii ca eu schimbasem limba in engleza a doua zi si acum cand am revenit la cheia nefolosita am vazut limba germana si la fel am verificat toate setarile mele personalizate si am vazut ca erau inactive.

nu am scaune cu memorie.

 

Drive safe!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, lucrul asta este trecut si in carte!

Rog a nu se mai posta "confirmari" care sa demontreze ca mentiunea din carte a fost corecta! :)

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi poate spune si mie cineva ce reprezinta suportul ala din dreapta CD playerelui ??? nu toate au e ceva carkit ?? nu are display!!! am un passat din 2010..ca sa va dati seama e poza de la profil

Modificat de smedanu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea se intelege din poza de profil, dar cred ca e ceva legat de carkit, telefon ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@smedanu: "talpa" aia se numeste crandle. masina ta are pregatire car kit si acel suport este "conexiunea" ta cu telefonul. in acel suport se prinde un adaptor pentru tipul de telefon folosit de tine.(nokia, iphone, samsung etc). in functie de varianta de echipament montat pe masina ai mai multe optiuni. poti sa ai varianta premium si sa ai bluetooth incorporat si acel crandle e redundant. daca nu ai bluetooth incorporat, poti sa iti iei un adaptor si sa il conectezi in crandle si ai car kit-ul complet conectabil via bluetooth dar tot aici trebuie sa ai grija de varianta de bluetooth folosita ca sa stii la ce fel de telefon poate fi functional 100%. sper sa te fi lamurit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

descoperit de mine acum cateva minute:

fiecare cheie memoreaza limba de afisare a MFD-ului, setarile de confort (incuiat\descuiat usi, impuls semnalizare 3x), setarile reglajului oglinzilor (individual\amandoua), setarile de incuiat usile la 20km/h+ sau descuiat la scoaterea cheii din contact.

intr-un cuvant fiecare cheie isi ia setarile utilizatorului.

 

 

Drive safe!

 

Pastreaza doar setarile de pe BC.... numic mai mult. Oricum, tot e ceva - am probat si eu acum la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modul busola: Activare

Pentru activarea modulului busolei, încălzirea lunetei trebuie activată după
cum urmează: l Activarea trebuie făcută cu autovehiculul în
staţionare. – Cuplaţi contactul

 

– Aşteptaţi 10 secunde

 

– Cuplaţi încălzirea lunetei – Aşteptaţi 10 secunde


 


– Decuplaţi încălzirea lunetei


 


– Decuplaţi contactul

 

 

 

La mine nu a mers, ori nu am executat eu miscarile cum trebuie....ori nu am busola!:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde afiseaza busola asta de care spui tu ?

Pe BC ?

Ca nu inteleg ce legatura ar avea acea busola cu degivrarea lunetei ?

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai.. nu stiu :D eu am gasito in ELSA dar nu spune unde se gaseste...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai cumva navigatie pe masina ?

Ca daca e ceea ce cred eu ca afiseaza pe BC din cluster, aia nu merge decat daca ai nvigatie pe masina ,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci am butonat degeaba :)) pentru ca nu am navigatie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista busola separat de navigatie. De regula este prin spate, sub "captuseala" portbagajului. Evident, sansele sa aveti asa ceva pe masina sunt echivalente cu cele de a cadea un meteorit pe strada voasta. 

P.S. Nu disperati, ati vazut ce au patit rusii  :lol:

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie unu imi indica tot timpul busola pe BC, primul rand de sus! (RNS 510)

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk 2

Modificat de czsilviu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci am butonat degeaba :)) pentru ca nu am navigatie

 

Esti belea..... :lol:  pai de unde Razvane, sa-ti arate astfel....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar daca aveti masina adusa din US aveti busola fara a avea navigatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie unu imi indica tot timpul busola pe BC, primul rand de sus! (RNS 510) Sent from my GT-I9305 using Tapatalk 2

Exact. Masinile din SUA au un modul de busola, iar colegul a postat procedura de activare a acestei busole pe BC. :)

RNS-urile au inglobata o astfel de busola, by default. Ea nu trebuie activata. Ba din contra, daca masina avea modulul ala de busola inainte de adaugarea unui RNS, atunci vechiul modul trebuie dezactivat, deoarece aglomereaza comunicatia prin can.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E ce sa fac si eu acum, am gresit :P am crezut ca este ceva ascuns care se poate activa, si ma gandeam ca masina sa fie model SUA daca tot porecla imi e "amercanu' jr" dar lucrul asta am uitat sa le spun la Scorpion Exim :)) :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Azi am descoperit un bug sau feature - cum vrea sa o ia fiecare. Luminile de la parasolar se opresc ca si cum ar fi inchise daca parasolarul este pus in pozitia de max spre parbriz. (respectiva minune mi-a mancat azi zilele - doar ce schimbasem ledurile si surpriza, nu mergea in poz de max spre parbriz - am desfacut din nou lampile, verificat ledurile si am tras un pic de ea spre mine - surpriza-mergea). Sa nu-mi spuna cineva ca am eu probleme la conectivitate ca refuz sa cred ca sunt probleme la amandoua parasolarele ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ha ha  Asa am patit-o si eu. Cica-i ficiăr, nu-ti face griji :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa-l dau in colo de feature - am desfacut azi de m-am plictisit la lampile alea - crede-ma, cred ca de cate ori le-am desfacut azi nu au fost desfacute de cat timp e masina - puteau si ei macar sa treaca in carte ceva de acest "ficiăr". E..e bine de stiut pentru colegii care se apuca se inlocuit ledurile ;) Pai si daca te-ai fript la ficiăr-ul asta macar trebuia sa postezi si tu, sa nu o mai pateasca si altii :))

Modificat de pronet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

He, he e mai complicat. Am umblat pe la trapa si am rupt firul ala de la parasolar cand am desfacut capitonajul. La sfarsit m-am apucat sa-l repar, dar am constatat ca nu merge. Sincer, mi-e si rusine sa spun cat timp am pierdut cu el. :blush:   L-am lasat naiba asa, ca oricum n-o foloseam, asta pana intr-o zi cand am constatat ca se aprinde lumina  :blink:. (De fapt, sa fie totul perfect, nevasta-mea a aprins-o, dupa ce-i spusesem eu ca nu merge lumina). Nu mi-a trecut prin cap sa fac publica experienta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Niste amatori :)) Eu am descoperit asta de f mult timp dar am zis ca este vreun defect si nu mai face contact daca se trage parasolarul atat de mult spre parbriz. Nu mi-am batut capul. Amatori :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OT: E..un fleac...i-am ciuruit..(nu pe amatori..ci pe ...eratori) :))

Modificat de pronet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Exista cumva un buton pe stalpul de la sofer, care sa comande inchiderea la culoare a trapei (OEM) adica sa fie heliomata la comanda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!