Jump to content

O bujie nu merge! e de rau?


LuckyCyber
 Share

Postare recomandată

De fact aprinderea se face dar cred ca scapa compresie. Se observa ca motorul "svacneste", am testat bujiile sunt ok le-am inversat intre ele , chiar si fisele , dar problema persista. am observat ca pe la capacul de ulei daca il deschit imi arunca "fum" asa am ajuns la ideea ca scapa compresie.

Daca stie cineva as vrea sa stiu cat de de grav , cam cat costa, si unde se poate face . mersic :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in cazul aaasta cred ca ai nevoie sa schimbi in prima faza semeringurile de la supape ,iar daca nu se schimba mare lucru trebuie sa treci la schimbarea segmentilor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De fact aprinderea se face dar cred ca scapa compresie. Se observa ca motorul "svacneste", am testat bujiile sunt ok le-am inversat intre ele , chiar si fisele , dar problema persista. am observat ca pe la capacul de ulei daca il deschit imi arunca "fum" asa am ajuns la ideea ca scapa compresie.

Daca stie cineva as vrea sa stiu cat de de grav , cam cat costa, si unde se poate face . mersic :)

Acum depinde si cati kilometri are masina, daca are mai multi, problema nu se poate rezuma doar la a schimba semeringurile si segmentii.Poti sa schimbi segmentii si dupa un anumit timp sa inceapa sa faca la fel. Acel motor trebie ascultat si desfacut de un meserias si apoi cantaresti: il repari pe cel care il ai (succes mult in reusita) sau iti cumperi altul neumblat in el.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
De fact aprinderea se face dar cred ca scapa compresie. Se observa ca motorul "svacneste", am testat bujiile sunt ok le-am inversat intre ele , chiar si fisele , dar problema persista. am observat ca pe la capacul de ulei daca il deschit imi arunca "fum" asa am ajuns la ideea ca scapa compresie.

Daca stie cineva as vrea sa stiu cat de de grav , cam cat costa, si unde se poate face . mersic :blink:

Mersi , ai cam avut avut dretate :nono:

le-am schimbat si acum mere mult mai bine , oricum mai era si garnitura de ghiuloasa putin arsa .. asa ca am scapat bine si relativ ieftin. mersic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!