Jump to content

Noi modele Fabia


bebeko
 Share

Postare recomandată

Buna, am auzit ceva zvonuri despre noi modele de echipare pentru Fabia : tour de france si sport. Stie cineva cand vor fi disponibile ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am uitat pe dotarile de la Tour de France...excluzand motorul 1.9 tdi si culoarea manerelor de la portiere....este varianta de echipare Elite toata ziua. Nu merita 13.000 euro CIP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wow, cam mult pt tour de france. Eu astept o Fabia Elite si imi parea putin rau ca au sa apara noi oferte de ehipare.Dar totusi pana la urma se pare ca nu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si totusi e mult mai bine echipata fata de Elite, dar si mult mai scumpa !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa nu fie lumea dezinformata, trebuie stiut ca nu sunt modele noi, indiferent cum se cheama: Elite, Avantaj, Tour de France, Lady, etc. Sunt "oferte speciale" lansate pentru a mari atractivitatea modelului de baza.

Toate aceste echipari se bazeaza, de regula, pe echiparea middle-class (denumita Ambiente), la care sunt adaugate diverse optionale la niste preturi atractive.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am un Tour de France cumparat anul trecut. Am oscilat intre Elite si Tour de France si dupa mai multe calcule pe optionale si-a meritat pretul platit in plus. Odata pachetul partial de piele si geamurile fumurii spate deja ar creste pretul la Elite peste pretul la Tour de France. Sa nu mai punem la socoteala faptul ca vopseaua este gratis, in cazul meu fiind argintiu metalizat am mai castigat aproape 200 de euro.

Modificat de stefan76
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda , si pe mine m-ar tenta tour de france chiar daca e mai scuma , dar deja am comandat o Fabia Elite :(

Si totusi , dupa e examinare mai amanuntita raman mai bine la Elite !!!

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu echiparile Avantaj si Tour de France (cel putin cea de anul trecut) au ca baza nivelul Classic, la care se adauga unele optionale. Si daca nu ma insel chiar si promotia Lady este in aceiasi situatie.

Elite este construita pe baza versiunii Ambiente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si totusi , putin off topic, de ce a trebuit sa i se spuna tour de france ( oricum am inteles ca are ceva legatura cu turul ciclistic al Frantei ), si de ce nu tour de cehia ? Chiar asa de multa vanzare are Fabia in Franta ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A aparut echiparea Charm in versiunile 1.2HTP 64CP, 1.9SDI 64CP si 1.4 TDI 70CP. Acelasi schimbator de viteze ca la Tour de France, geamuri spate fumurii, culori dedicate la caroserie si tapiterie in ton, plus disparitia tablitei ce anunta tipul de motorizare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tablita cu nr de inmatriculare se poate sa dispara la orice nivel de echipare . Este o "dotare" optionala gratis !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La echiparea Charm aceasta tablita nu vine pe nici un model de motorizare, din spusele unui consilier de vanzari Skoda. De verificat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor,

Tocmai ieri am ridicat una bucata Skoda Fabia Charme 1.2 HTP. Culoarea este orange-tangerine. Este un caramiziu inchis, super faina culoarea. Tablita respectiva nu apare. Scrie simplu: FABIA.

Sunt super incantat, merge excelent.

Aseara in 2 ore am bagat tot orasul cu ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deosebita culoarea, am stat intr-o masina identica in showroom. S-o stapanesti sanatos!

P.S. cum ti se pare la manipulare schimbatorul de viteze?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci mult de urari!!!!!

Schimbatorul e super, inainte am avut Matiz.....asa ca diferenta e enorma.

Ce sa mai....masina este bestiala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

wow, dar cam repede ai primit masina.Ai luat-o cumva de pe stoc ? Eu am facut comanda pt o elite de 3 saptamini si abia saptamana viitoare, sper, are sa intre in productie.Apoi pana ajunge .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Dintzaru_tangerine

Sa o stapanesti sanatos, eu am comandat-o sapt trecuta si vine la jumatatea lui sept ,sau inceputul lui oct!Grea asteptare si e tot tangerine! :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dintzaru_tangerine

Vesti noi, comanda la charme pe 27 iunie ...livrare in sap 7-14 noiembrie! Super normal , nu?

Cica sapt programata 37, sapt confirmata 41! Dupa aceea 3 sapt pana la Curtici si o sapt sau 2 pana ajunge in posesia mea!Life suck's si PBV1 impreuna cu ea!Lipsa de sinceritate debordeaza, ca deh, mai bine mintim clientul si noi ne vedem linistiti de treaba! :P :D :P :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

La mine la Fabia Elite (luata saptamana asta) pe placuta din spate scrie doar HTP. Dealer-ul mi-a spus ca asa vin acum fara cilindree

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa a fost si la a mea,luata anul trecut;deci se pare ca de atunci au hotarat asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine la Fabia Elite (luata saptamana asta) pe placuta din spate scrie doar HTP. Dealer-ul mi-a spus ca asa vin acum fara cilindree

Pe a mea scrie asa de 2 ani :hainoroc:

HTP arata 1.2 12v 64 CP si HTP arata 1.2 6v 55 CP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa mai vorbit de noua Fabia si oricum nu cred ca asa va arata modelul final. Caci altfel..... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!