Jump to content

Golf III probleme la partea electrica


SandMan
 Share

Postare recomandată

Nu prea ma pricep la masini deci va rog sa ma scuzati daca limbajul meu nu e tocmai tehnic.

Am un Golf III GT 1.8l 90CP din '93, masina este intr-o stare foarte buna atat tehnic cat si estetic dar am o mica problema: din cand in cand o i-a razna semnalizarea, dar numai cand semnalizez la dreapta adica clipeste mult mai des decat ar trebui, iar stopul dreapta fata nu functioneaza (in spate si pe lateral functioneaza). Am schimbat becul si sigurantele dar problema persista. Precizez ca acest lucru nu se intampla la intervale egale de timp si se intampla destul de rar, care credeti ca ar putea fi problema si cum as putea sa o rezolv???

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea ma pricep la masini deci va rog sa ma scuzati daca limbajul meu nu e tocmai tehnic.

Am un Golf III GT 1.8l 90CP din '93, masina este intr-o stare foarte buna atat tehnic cat si estetic dar am o mica problema: din cand in cand o i-a razna semnalizarea, dar numai cand semnalizez la dreapta adica clipeste mult mai des decat ar trebui, iar stopul dreapta fata nu functioneaza (in spate si pe lateral functioneaza). Am schimbat becul si sigurantele dar problema persista. Precizez ca acest lucru nu se intampla la intervale egale de timp si se intampla destul de rar, care credeti ca ar putea fi problema si cum as putea sa o rezolv???

Multumesc anticipat.

"clipeste mult mai des" pt ca nu iti functioneaza toate becurile.

Semnalizarile sunt jos si nu au nici o protectie la noroi si umezeaza, incearca sa ii cureti contactele, o problema asemanatoare am avut si eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci... o sa incerc... cu toate ca atunci cand am schimbat becul am curatat si contactele...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Problema asta am avut-o si eu. Degeaba am tot curatat contactele, problema revenea. Cea mai buna solutie e sa-ti cumperi soclul nou impreuna cu garnitura noua. Le gasesti pe la dezmembrari si costa maxim 100.000.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Problema asta am avut-o si eu. Degeaba am tot curatat contactele, problema revenea. Cea mai buna solutie e sa-ti cumperi soclul nou impreuna cu garnitura noua. Le gasesti pe la dezmembrari si costa maxim 100.000.

Probabil asta o sa fac si eu pentru ca problema persista... si e de-a dreptul enervant...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand cumperi soclul vezi sa fie intreg, sa aiba toate "urechiusele" de prindere in carcasa, altfel nu o sa se fixeze etans, o sa ia apa, si problema se va repeta in timp...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci... o sa fiu atent sa fie complet...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!