Jump to content

tune
 Share

Postare recomandată

Ii rog pe cei care au facut acesta modificare sa specifice 3 lucruri :

1 pe ce tip de hartie au facut printul

2 cum au lipit foaia pe cadranele vechi

3 daca atunci cand au decupat au decupat pentru fiecare ceas in parte sau au folosit toata foaia pentru a lasa"lipite" ceasurile intre ele .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. am folosit foaia de xerox

2. nu am lipit, fiindca acele au tinut destul de bine

3. am taiat cu foarfeca toate la marime, fiindca altfel nu se poate pune capacul bordului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am citit de vreo 3 ori toate paginile si mam uitat la toate imaginile... cand imi alesesem una care imi placea... ghinion... era de la 20-220 si eu am de la 20 la 200 ... singura poza care am gasito sa se potriveasca... ;) e facuta cam low qualitty :) are cineva din intamplare una cu 20-200 si cu ceas :angry: cat mai simpla o mai modific eu pe urma... mai greu e cu cifrele ca pe urma ma descurc si eu... multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mutu vlan vezi ca ceasul analogic se potriveste si cel care e mai sus ... treb sa cauti numai imaginea de la vitezometru cu 0-200 care de asemenea o doresc si eu .. daca are cineva ...

Modificat de BogdanBlaa
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu exista acele coli de hartie care sunt autocolante pe o parte.oare ar iesi bine daca le-as imprima pe aia?

sapt viitoare am si eu putin timp si sper sa reusesc sa le fac

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca imprimi la InkJet, ai grija ca hartia sa nu fie glossy, astfel incat tusul sa se depuna bine. In rest, nu ar trebui sa fie probleme, in afara de cazul in care te plictisesti de ele si vrei sa le dai jos :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

miam facut si eu.. temporar cu 20-220 tras la imprimanta pe foaie simpla A4 vroiam sa vad cum iese .. nu eam lipit decat putin pe margine 1 mm cu scoci pe latura de jos unde e linie dreapta (ma refer la ceasu de km si la ceasu analog:D)... o sa pun si poze... astept varianta 20-200 km\h daca ogaseste totusi cineva :) da tot rezolutie 2625x1633 ca au iesit aproximativ bine vreo 2mm ai mari da mam descurcat am pus si leduri in loc de beculetele alea... 2 leduri pt numaru din spate.. leam scos carcasa ed plastic... si iam prins pinii inre tablitele alea... revin cu poze

Modificat de Mutu_vlan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Guest ghicicine

Te rog mult, cand ai timp, modelul asta, poti face unul de la 20-240, 0-70 pentru g3 gti.Multumesc.

post-29846-1231625912_thumb.jpg

Modificat de ghicicine
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand am s cos acu de la km.. a iesit putin cam greu.... ideea e alta... cand la pus la loc... am avut impresia ca sta putin mai sus... am montat pe masina si ramane pe la 26 km/h... nu se mai duce ana la "opritor" oare mai indica viteza ok? :icon_cool: mi se pare ca ajung prea repede la 100km/h mai era vreo chestie cand bagam acu inapoi... sa trebuiasca sa il dau vreo tura inapoi sau vreo chestie dasta? a mai patit cineva??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Guest ghicicine

Cand am desfacut si eu bordul ...cu vreo 5 ani in urma, am patit aceeasi chestie.Am rezolvat-o pana la urma tinant cu o penseta cu varf mai ascutit axul rotit pana pe la 40 km/h si am bagat acul, apoi am facut o tura pe strada si am urmarit ca la 3000 ture sa am 110 km/h.Nu am reusit din prima, dar am fost atent la decalajul care era si am repetat operatiunea de cateva ori, pana am reusit.

Mai exact: Daca la 3000 ture aveam 130, cand am oprit masina si am parcat-o, am dus acul montat deja pe ax pana la 60 km/h, am tinut cu penseta axul, am scos acul si l-am mutat la 40 km/h.

Sper sa fi fost destul de clar, desi e cam complicat si e mai bine sa te ajute cineva.

Modificat de ghicicine
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o intrebare, se potrivesc ceasurile(bordul) de la golf4 pe golf3, si sa mearga toate functiile ce-mi merg acuma? ca m-ar interesa, stiu ca am vazut pe aici pe forum ca zicea cineva ca are bord de G4 pe G3. Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o intrebare, acuma am ceasuri de 20-200, daca imi schimb ele, pe unele de 20-240 va indica corect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu! Nu are cum, pt ca sunt decalate vitezele. Daca observi, la ceasurile 20-200, 120 este exact in centru sus (la ora 12, dupa ceas), pe cand la celalalt 120 e la dreapta decalat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista vreo modalitate de a regla acu de la viteza? pt ca inainte sal dau jos... se ducea pana jos... si se sprijinea pe acul de langa 20... acum cand stau pe loc sta undeva pe la 25-30 si mi se pare ca urca cam repede....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate ca ceilatii o sa zica ca nu e o ideie buna, dar si eu am patit acest lucru. Eu am desfacut ceasul si am pus acul la 0 si acum e mai aproape de realitate.....(cred)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acele cum ies...tragi pur si simplu de ele sau este vreo smecherie?si plasticul ala transparent din fata ceasurilor cum se scoate k nu vreau sa demontez tot bordul :) ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai am o intrebare....cum printez ceasurile?? pt k eu cand dau print pe poza, imi iese p o coala a4 doar un sfert dintr-un cadran.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine punctat x_tziby! Sa puna cineva dimensiunile exacte, sa poata si cei care nu stiu la calculator sa printeze ca eu nu reusesc de nicio culoare sa scot cadranele la dimensiunea exacta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai am o intrebare....cum printez ceasurile?? pt k eu cand dau print pe poza, imi iese p o coala a4 doar un sfert dintr-un cadran.

umbli la rezolutie, resize....etc....ideal ar fi sa lucrezi cu photo shop deoarece ai o multitudine de posibilitati de a modifica cadranele..la intrebarea ta iese doar un sfert pentru ca rezolutia e prea mare si nu ai setat (poate) corect foaia...adica A4, B5...etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt nou pe aici dar vreau sa vedeti ce am reusit sa fac si cu bani f putini

post-37906-1231871898_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Superb, asta-i fostul meu G3, am convins proprietarul sa intre pe forum :rolleyes: Sunt mandru ca are grija de prima mea iubire :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

peste scrisul alb ai mai dat cu ceva sa reflecte lumina sau asa e el?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!