Jump to content

tune
 Share

Postare recomandată

daca nu te superi mie ar trebui un foto cu mai mare rezolutie, ca sa iasa fain la imprimanta:P acum l-am desfacut bordul, te rog frumos daca poti incearca sa-mi trimiti cat mai repede unul de 20-200 ca al doilea foto din postul nr 67:)))

Multumesc esti un baiat de nota 10+

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acestea pe ce fel de hartie merg ? Pe cea cerata de la PIM care se fac si pozele nu ar iesi bine ? voi pe care ati incercat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu te superi mie ar trebui un foto cu mai mare rezolutie, ca sa iasa fain la imprimanta:P acum l-am desfacut bordul, te rog frumos daca poti incearca sa-mi trimiti cat mai repede unul de 20-200 ca al doilea foto din postul nr 67:)))

Multumesc esti un baiat de nota 10+

fetele pe care le-am postat.......cu km 20-220 si ceas sunt facute de mine impreuna cu un prieten care se stie mai bine sa lucreze in adobe photoshop....mi-a trebuit patru zile sa le fac de la zero.......e foarte greu de lucrat in adobe daca nu stapanesti programul...pentru tine merge cele din postul 73# postat de mine......daca fac un re-size in adobe s-ar putea sa nu mai pot sa-l uploadez din cauza marimi.......dar lasa-mi un PM cu adresa de mail si am sa incerc

am reusit pana la urma.............!!!!!!!!!!

prima imagine nu e buna....am uitat sa iau o dunga de pe ele.............a doua e fara dunga

post-37124-1230408054_thumb.jpg

post-37124-1230408204_thumb.jpg

Modificat de danutszy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...........

.....pentru AditzuVW

Am o rugaminte....trimite un PM sau un mail la ignat.adi@gmail.com cu fisierul .psd la rezolutie maxima daca se poate pentru 0-220km/h si 0-7000 rot/min. Le-as face eu dar adevarule ca iti trbuie multa indemanare in Photoshop. Eu am prea putina. :lol: Multumesc anticipat!

MERSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII, voi reveni cu poze

Astept si eu pozele sa vad cum arata.....daca merita. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-am chinuit pana la ora 1:D, am facut niste modificari.... se vede pe poze, inca o obs. lumina fundala acuma se vede de 10 ori mai bine:D

post-33376-1230457943_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai sa vin si eu cu sugestii... La asta muncesc eu acum...

4 leduri UV la 12V (se monteaza in iluminatul general, cel de sus... se scoate filtrul verde)

Se dau cu marker UV sau fluorescent acele (Highlighter Marker portocaliu), este markerul cu care se subliniaza in carti, caiete.

Multumiri pentru printuri.

Poate verifica cineva... la ford exista un bord MK3 cu acele iluminate, cred ca se poate folosi si la noi.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:For...ter_(light).jpg

http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Speedometer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-am chinuit pana la ora 1:D, am facut niste modificari.... se vede pe poze, inca o obs. lumina fundala acuma se vede de 10 ori mai bine:D

............o sugestie.........vopseste cu spray fluorescent, culoare rosie indicatoarele......o sa arate mai bine decat cu alb...................se pare ca, chiar arata bine munca mea.......cu ocazia asta mi-am facut si eu o impresie mai buna cum va arata.......maine o sa dau si eu jos bordu sa inlocuiesc fetele originala....!!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu de unde sa fac rost de un spray fluorescent:(( MULTUMESC inca o data k m-ai ajutat, adevarul e k trebuie sa f multe rabdare pt operatie:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu de unde sa fac rost de un spray fluorescent:(( MULTUMESC inca o data k m-ai ajutat, adevarul e k trebuie sa f multe rabdare pt operatie:D

eu am luat de la carrefour....dar gasesti la metro, praktiker, selgrose sau la magazine de piese auto.....imposibil sa nu gasesti......inca o sugestie...dupa ce vopsesti indicatoarele, gaseste pe undeva(si eu sunt in cautare), neon cu quart....scrie pe el black light......ceva de genul cum e in disco....neoanele acelea care se vede pe alb....sti tu ce vreau sa zic

Urmareste link-ul asta-->INDICATOARE FLUORESCENTE

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@hunior pe ce fel de hartie le-ai printat? iluminate cum arata, poti poza intr-o noapte sa vedem si noi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la serox se gasesc niste folii transparente si mate care se folosesc la imprimantele cu laser; mai sunt folosite pentru carti de vizita etc. merge si pt cadrane, eu am scos dar nu am fost multumit de design, vreau sa caut o imprimanta cu laser color, sau un serox color. merge super!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gresit............daca iluminarea e de sus gen cum e la dacie si nu din spate......cel mai bine iese pe hartie fotografica......recomand HP glossy photo paper sau verbatim glossy photo paper

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista o hartie Screenpaper care are un caroiaj hexagonal mic mic, aia ar fi super dar eu nu am gasit in romania. Parca 3M produce ceva asemanator. Totusi se poate folosi excelent hartia foto mata. Are o granulatie pixelata, arata mortal si reflecta f bine lumina din unghi.

Am folosit la alte aplicatii Hartie foto metalica cu rezultate mult mai bune.

Modificat de CVA G3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am spus in ideea ca sa se lumineze din spate,adica de dedesupt;nu stiu cum sa explic. spre exemplu ca la folf 4. acele merg spre exemplu de la cielo si cu un led rosu sau o alta culoare se poate lumina dupa bunul plac. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

l-am imprimat pe o foaie xerox:)) noaptea se vede mult mai bine, fiindca fondul alb reflecta lumina, asta seara voi incerca sa fac o poza:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saalut! Am luat imaginea din dreapta din postul 77 si am scos-o pe o hartie fotografie in format A4 si au iesit cadranele mai mari decat trebuie. ce sa fac sa iese normale? (le-am m-ai pus eu un GT ca asa e golfanu meu)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saalut! Am luat imaginea din dreapta din postul 77 si am scos-o pe o hartie fotografie in format A4 si au iesit cadranele mai mari decat trebuie. ce sa fac sa iese normale? (le-am m-ai pus eu un GT ca asa e golfanu meu)

post-37563-1230575985_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

kretu cred ca tu le-ai distorsionat atunci cand ai adaugat acel GT. Incearca sa scoti o data fara sa modifici, adica din imaginea originala din postul 77 si vezi cum iasa. Probabil prin program pe acolo ai 'miscat' ceva:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

kretu cred ca tu le-ai distorsionat atunci cand ai adaugat acel GT. Incearca sa scoti o data fara sa modifici, adica din imaginea originala din postul 77 si vezi cum iasa. Probabil prin program pe acolo ai 'miscat' ceva:)

Eu doar am pus-o in ACDsee si am introdus textul dar o sa incerc si asa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca mai vopsesti si acele in rosu iese super ! Asa mi se pare ca se disting cam greu :icon_santa:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!