Jump to content

tune
 Share

Postare recomandată

era perfect daca era cu 5500 de ture dar se pare ca ai gresit .......ORICUM MERCI DE PROMPTITUDINE !!! INCA ASTEP P CEL BUN

STIMA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze....graba asta ce face din om...am luat din greseala turometru cu 7000..

Am atasat acum cel cu 5500

Numai bine

post-69365-1285878488_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca nu este nici o mufa devina si nici o siguranta stie cineva de unde vin firele alea care intra in spatele cesaurilor? Si de ce are legatura cu apsatul acceleratiei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

firele alea iti vin de pe tabloul de sigurante,vezi sa nu agheti cu pedala ceva fire cand apesi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pare ca am gasit buba e ceva la alternator a trebuit sa-mi fiarba bateria ca sa imi dau seama, cu borna de la alternator data jos nu mai face figuri se pare ca ori da tensiune prea mare ori sunt ceva diode puscate mai investigez. Oricum am gasit un alternator de schimb maine il pun si vad sigur.Bine ca nu am stricat computerul

Modificat de Brighidau
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum se listeaza corect ceasurile?!...pe A4, cu imprimare normala, sau sa le stretch-uiesc putin?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe A4 cu fit on page...nu faci stretch...ca se deformeaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o imagine pt cine mai vrea ceasuri pt disel,facuta cu ajutorul lui Brighidiu si Catalindesign,doi baieti foarte de treaba

post-62440-1286394357_thumb.jpg

post-62440-1286394368_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am 2 perechi de ceasuri Diesel: 20-220 si 0-200 , eu nu am văzut ceasuri la diesel 0-220...probabil la cel de 110Cp? Cele din imagine la ce model de ceasuri se potrivesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

baieti ziceti si mie unde gasesc autocolant transparent?!..mi se pare mult mai jejer asa! imprimi pe el doar partea opaca, sa ramana cifrele si simbolurile transparente, pe unde sa treaca lumina! Autocolantul sa fie lipit pe plexi, si sub plexi pe hartie alba, LED-urile(partea inferioara a hartiei, sa treaca lumina difuza prin ea)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam la orice librarie serioasa gasesti folie transparenta se foloseste pt retroproiectoare.

Are cineva vreun ceas desfacut sa faca o scanare a foliilor originale de pe ceasuri pentru ca din cate am vazut eu sunt legate impreuna si au si locasuri de fixare, cred ca mult mai bine ar merge asa decat separate.De preferabil sa fie 20-220Km/h si la um dpi cat mai mare.

Modificat de Brighidau
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

baieti ziceti si mie unde gasesc autocolant transparent?!..mi se pare mult mai jejer asa! imprimi pe el doar partea opaca, sa ramana cifrele si simbolurile transparente, pe unde sa treaca lumina! Autocolantul sa fie lipit pe plexi, si sub plexi pe hartie alba, LED-urile(partea inferioara a hartiei, sa treaca lumina difuza prin ea)

salut!

autocolant transparent gasesti la copycenteruri , eu am facut deja un set dar nu am avut timp sa le pun ,costa 5 lei plus printatul 30 bani de coala A4 . In schimb la mine sub tablele alea cu cadranele am un plastic relativ gros alb si nu stiu daca trece lumina prin el , daca ar trece as lipi autocolantul direct pe el.

cu stima...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine jur ca nu gasesc nicaieri asa ceva, astia habar nu au ca exista asa ceva pe piata! daca iti trimit cadranele mele, imaginea, o poti lista pe un autocolant transparent si sa mi`o trimiti prin posta?! platesc cat vrei! :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Autocolant transparent am eu... cateva coli A4. Problema este ca trebuie o imprimanta destul de puternica incat sa traga hartia aia. Eu am incercat pe cele de la birou (trust me, chestii destul de performante) si a ramas coala blocata in ea. Asa ca, daca ai unde sa printezi, da-mi un PM cu adresa si iti trimit 2 - 3 coli :censur:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca depinde si de imprimanta, model. Laser sau jet cerneala. In plus, HP-ul cam invarteste serios hertia , o intoarce prin ea cam cu 180 grade. In schimb, Canonul o trage mai drept. Nu stiua alte marci cum au traseul hartiei prin interior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am incercat pe niste echipamente din alea mari, Xerox. Destul de performante pentru pretul lor :cheers: Si tot asa, au un traseu mai ciudat colile in ea. Dar avantajul e ca imprimarea se face cu cartus solid. Deci iese perfect. Asta in momentul in care gasesc un echipament care sa traga autocolantul prin el. Rezolv luni si problema asta :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut din nou....

nu stiu cum e la voi dar la ceasurile mele plasticele de sub cadranele de tabla sunt perfect opace , nu trece nam lumina prin ele .

ma gandeam sa le decupez insa in ele se prinde practic placa de carcasa , asa ca nu prea am sanse sa imi iasa treaba desi detin autocolantul magic

daca aveti voi vreo solutie???

v-as fi rescunoscator daca mi-ati impartasi-o ....

cu stima.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca citesti acest topic vei gasi cu siguranta raspunsul la intrebarile tale. Solutia: lipesti autocolantul pe un plexiglas translucid din ala de firme, reclame la magazine, etc. Sau chiar un plastic transparent...daca nu translucid. Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si tot referitor la ceasuri bord...daca stie cineva: pot schimba doar ceasurile de temperatura/combustibil de pe o placa noua si sa le pun pe cea veche (pe ceasurile vechi) pentru a pastra nr de km ai masinii? Vor functiona asa? Sau daca nu...cum pot pune ceasuri noi si sa imi indice nr de km pe care ii am pe ceasul vechi...se poate schimba vreun cip eprom de pe placa si care se ocupa de treaba asta?

Modificat de PMG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca citesti acest topic vei gasi cu siguranta raspunsul la intrebarile tale. Solutia: lipesti autocolantul pe un plexiglas translucid din ala de firme, reclame la magazine, etc. Sau chiar un plastic transparent...daca nu translucid. Bafta.

cu siguranta am citit

de asta spun ca nu stiu cum e la alte modele insa la mine nu pot inlocui plasticul ala pt ca de el se tine toata sandramaua , intelegi? daca il tai sau ceva nu mai sta placa la locul ei .

cu stima....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si tot referitor la ceasuri bord...daca stie cineva: pot schimba doar ceasurile de temperatura/combustibil de pe o placa noua si sa le pun pe cea veche (pe ceasurile vechi) pentru a pastra nr de km ai masinii? Vor functiona asa? Sau daca nu...cum pot pune ceasuri noi si sa imi indice nr de km pe care ii am pe ceasul vechi...se poate schimba vreun cip eprom de pe placa si care se ocupa de treaba asta?

da, functioneaza, nu afecteaza cu nimic!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am o problema la ceasul de bord cat si la butoanele de la incalzire...nu mai lumineaza. Am verificat sigurantele, sunt OK. Semnalizarea si cu faza lunga functioneaza. Cum as putea sa remediez problema? Va multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!