Jump to content

tune
 Share

Postare recomandată

ceasurile au aceiasi mufa si cele de benina si cele diesel.

poti fara frica sa le pui pe acelea daca zici ca sunt tot de beninar.

ca sa le schimbi nu tre sa demontezi volanul,bordul scotandu-l prin volan sau chiar pe langa el daca poti

sa nu iei de la diesel sa pui ca nu ai ce face cu el pt ca nu se pupa(incercat de mine si cel de diesel pe benzinar nu arata turatia si se aprinde becul de ulei)

PS

scue florin zdv,am postat aprox in acelasi timp amandoi

Modificat de dragosica
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

looktoyou22 varianta asta e pentru tine special pentru ca nu mi-ai dat marimea exacta e in teste :vaidecapulmeu: te rog sa o probezi si daca este ceva sa corectam pe parcurs

PS - ceasurile nu sunt 100% terminate

0-200 km / 0-5500 rot/min diesel R32 LOOK

AICI GASITI DIMENSIUNEA PENTRU PRINTAT : http://img411.imageshack.us/img411/6339/test1copy.jpg

sal lume...am aici pe colegul Changeme care m-a ajutat cu fete de ceasuri custom(MERSI COLEGUL),au venit aproape perfect dar eu nu am reusit sa scanez ceasurile la dimensiunea corecta,DECI CARE ESTE RUGAMINTEA MEA,cum reusesc si eu sa scanez 1/1 ceasurile de la golful meu k mai apoi sa reuseasca si Changeme sa imi faca ceasurile sa vina perfect!!!

mersi mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ma ce hartie ar fi recomandat sa folosesc pentru calitate maxima la ceasuri?????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate am inteles se foloseste hartie lucioasa, din aia pentru fotografii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baau_05 > eu prin octombrie ajung in Roman. Daca vrei iti printez eu pe o hartie super buna si ti le aduc atunci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baau_05 > eu prin octombrie ajung in Roman. Daca vrei iti printez eu pe o hartie super buna si ti le aduc atunci.

Am reusit eu ceva. Dupa putina munca cam asa mi-o iesit mie.

post-76344-1284898157_thumb.jpg

post-76344-1284898186_thumb.jpg

post-76344-1284898208_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e prea mult alb? Cred că ar da bine dacă vopseşti acele cu altă culoare. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e prea mult alb? Cred că ar da bine dacă vopseşti acele cu altă culoare. :icon_thumright:

Cu un rosu? Da-mi o iedee. Apropo dispayul de la turometru nu se vede complet ... ce solutie imi da-ti? sa ma bag sal desfac poate e vreun contact imperfect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BaaU 05

Faina treaba dar nu sunt pozitionate ca la carte, intr-un loc ating sus liniile si in lateral au o distanta considerabila. Cat despre ace, ori le lasi asa, ori le vopsesti in intregime, nu ai cum sa le faci ca la golf 4 pentru ca la golf 3 is peste cerculet, la golf patru trec prin cerculet, arata aiurea daca nu le vopsesti in intregime. Asta a fost doar o parere, nu mi-o lua in nume de rau, nu is un expert. Bafta si numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate sa faca cineva si varianta disel- 0-220km/h cu 5500rot/min?multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit eu ceva. Dupa putina munca cam asa mi-o iesit mie.

super se vede ca ai avut rabdare nu uita schimba si lumina si folia la diplay , un rosu aprins uniform si e superb ! imi place de tine :cool: esti atent la detalii , SUCCES in cont era sa uit pt luminile la ceasurile mici trebuie inca 2 leduri/becuri cu 1.5 cm mai sus decat cele orig

eleet eu am acu alb si seara e rosu poti cumpara vopsea uv 30 ron sticluta orice nuanta ! si un bec uv

Modificat de Changeme
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa mi-ar placea sa am bordul. (iluminat din spate)

Dar cu ceasurile astea cu chenar alb.

Trebuie gandita operatiunea.

post-46029-1285052122_thumb.jpg

post-46029-1285052188_thumb.jpg

Modificat de phun
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Solutie ar fi asa...pentru iluminare din spate

Stiplex de 2 mm cu iluminare in cant, peste care autocolant decupat negru...si in interiorul ceasului facut un sistem de iluminare cu leduri care sa lumineze pe cantul stiplexului...Problema e ca costa destul de mult sa-ti decupeze cineva pe stiplex...si 2 la mana...placa de stiplex are 1x2 m :icon_thumright:....asta doar daca nu aveti vreo realtie pe la cineva care se ocupa de publicitate si iti da cateva resturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragi colegi, daca vreti sa dezbateti un subiect non-tehnic, exist Aria Discutii generale in care se pot posta astfel de subiecte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Revin cu ceasuri pentru diesel 0-220 cu 5500 rpm...pentru ady333 si pentru ceilalti :)

Aveti atasat fisierul, salvati si se face print cu fit on page.

:icon_thumright:

taz21 Scuze ca intervin, dar presupun ca chiar daca e tehnic sau non-tehnic este legat de ceasurile de bord...in acest topic consider ca se poate discuta orice legat de ceasurile de bord...intretinere, modificari, iluminare, etc... Mersi

Numai bine !

post-69365-1285100893_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era vorba de colegul Smoto care a scris un post in legatura cu cedarea prioritatii. Apoi au urmat si altele tot off-topic. La ei ma refeream. Asa ca stai linisit.

Apropo- pt ceasuri 0-220, 7000rpm , benzinar, exista vreun sablon? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aha, scuze atunci am crezut ca te referi la ultimele posturi.

Revenind on-topic....nu cred ca este postat 0-220 cu 7000 rpm....dar deseara atasez eu sablon....combin vitezometru cu turometru din 2 parti si gata.

Modificat de taz21
Nu mai da quote la mesajul anterior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema e ca costa destul de mult sa-ti decupeze cineva pe stiplex...si 2 la mana...placa de stiplex are 1x2 m :lol:....asta doar daca nu aveti vreo realtie pe la cineva care se ocupa de publicitate si iti da cateva resturi.

Exista CUTTER PLOTTER pentru asta. Dar unde il gasesc? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu poti decupa stiplex pe cutter plotter :icon_thumright:

Stiplexul se ruteaza pe o masina de gravat laser sau pe un router. In general gasesti asa ceva la firmele de publicitare stradala, numai ca tre sa duci cu grafica deja facuta...nu cred ca stau ei sa-ti faca grafica pentru o bucata asa mica.

La mine la Galati este 2,5 Euro/ml fara TVA....nu stiu cam cat ar ajunge ca nu am facut inca un calcul la stiplex.

Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uitati ce zice un coleg de pe un forum . El si le-a facut asa cum va spuneam. Deci astea sunt materialele necesare :

uite aici o lista cu materiale si preturi orientative

-ceasuri bord.........50ron

-imprimare cadrane....35ron (4 pe autocolant normal 4 pe autocolant transparent)

-plexiglass 50x50.....17ron

-leduri...............80ron (2,5 +tva)

-set traforaj ........14ron

-fludor...............50ron

-letcon...............15ron

-banda izolatoare.....3ron

-lipici transparent...9ron

-folie aluminiu.......5ron

-xerapol..............35ron

-cutter...............6ron

-jmirghel.............5ron

Ps recomand sa va achizitionati un set de traforaj pt taierea plexiglassului/carcaselor de cd e meserie

Si i-au iesit asa:

Deci de "decupat" nu ma tem :icon_thumright:

post-46029-1285150551_thumb.jpg

Modificat de phun
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O intrebare pentru cunoscatori? ceasul de temperatura daca neconectat la curent sta acul undeva la 50 de grade inseamna ca este defect? MULTUMESC.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Revin cu ceasuri pentru diesel 0-220 cu 5500 rpm...pentru ady333 si pentru ceilalti :)

Aveti atasat fisierul, salvati si se face print cu fit on page.

:)

taz21 Scuze ca intervin, dar presupun ca chiar daca e tehnic sau non-tehnic este legat de ceasurile de bord...in acest topic consider ca se poate discuta orice legat de ceasurile de bord...intretinere, modificari, iluminare, etc... Mersi

Numai bine !

Am o rugaminte mare nu-mi faci si mie te rog eu din tot sufletelul meu exact ca astea dar cu 0-200 la kilometraj :). Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O intrebare pentru cunoscatori? ceasul de temperatura daca neconectat la curent sta acul undeva la 50 de grade inseamna ca este defect? MULTUMESC.

Cu siguranta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam lunga lista, phun, la 324 lei iti iei ceasuri cu plasma. Doar daca vrei sa sti ca e facut de tine e rentabila investitia, oricum au iesit bine alea din poza. Bafta si numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!