Jump to content

tune
 Share

Postare recomandată

ady333 postul 602 nu contine nici un ceas...daca vrei modelul meu pot sa-ti fac...dar saptamana viitoare ca in week-end sunt plecat

robex ceasurile indica corect, verificat de mine, problema este doar la 20 km....marcajul trebuie putin mai sus adica la 38 grade fata de orizontala...eu l-am pus la 40...asta e toata greseala :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da ,scuze de modelul tau era vorba,e super.si eu sunt plecat pana duminica cealalta,mersi!

Modificat de v@sy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok imi cer scuze pt neintelegere..poza ce am puso eu sunt ceasurile mele originale scanate.si am zis in postu anterior dac ai putea sa fac unele precum ale tale alb cu negru si unele culoare arosu cu albastru cum sunt postate mai jos sub postu tau de catre ADY 333 la acele culori dac poti dac nu este super si alb cu negru. mersi pt intelegere. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

robex TATI ceasurile facute de catalin design sunt si arata 100% ok problema lui a fost ca la montare nu a introdus acu indicator bine /corect ! am impresia ca tu vrei totu pe TAVA daca e asa pune mana si fati singur daca esti asa pretentios :lol:

Catalin nu e dator sa va ajute doar daca crede el asta , PAREREA MEA !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Polo`ul meu are bord asemanator cu golf 3 deci banuiesc ca pot face si eu modificarile astea nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

robex TATI ceasurile facute de catalin design sunt si arata 100% ok problema lui a fost ca la montare nu a introdus acu indicator bine /corect ! am impresia ca tu vrei totu pe TAVA daca e asa pune mana si fati singur daca esti asa pretentios :)

Catalin nu e dator sa va ajute doar daca crede el asta , PAREREA MEA !

;)

Eu cred ca tu te bagi in seama degeaba!! Citeste toate cele 680 de posturi si vezi daca am cerut vreodata sa-mi faca cineva ceasuri personalizate! Deci nu se pune problema ca vreau totul pe TAVA!! Nu sunt deloc pretentios (de asta am inca ceas cu fata originala) si daca o sa-mi trebuiasca, o sa imi fac SINGUR! (oricine cine are putina experienta in design grafic poate sa le faca).

Toata chestia era , ca ceasul sa indice corect kilometrajul, adica , ce se vede pe ceas sa fie si real, dealtfel Catalindesign a recunoscut ca a gresit la marcajul de 20km.

Asa ca te sfatuiesc citesti posturile CU ATENTIE inainte sa postezi ceva la adresa cuiva!!!

PS: Nu am nimic cu cei care vor sa ajute prin crearea acestor "fete", chiar ma bucur ca sunt persoane care au timp pt asa ceva. As ajuta si eu , daca as dipune de timp liber ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu va mai certati aiurea pe forum...va explic eu acum clar:

Ceasurile sunt bune..si indica corect...problema de la 20 km nu mai este...am verificat ieri si era bine marcajul...exact cum a spus changeme am pus acul gresit...acum merge perfect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta ar trebui sa imi fie bun si mie (motorizarea de la profil) multumesc de model, mi-am permis sa o mai personalizez putin. Unii poate considera tiganie dar mie imi place. Numai bine

post-58504-1284188292_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:Driver: Cum bine a punctat colegul Catalindesign nu are rost să vă mai contraţi aiurea. Fiecare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Changeme, nu vreau sa ma intelegi gresit, am pus o intrebare si am primit un raspuns. Amestecul tau in toata discutia este de prisos. Fiecare pune intrebarile care crede ca trebuie puse. Ca sa stii, am avut bord facut cu UV, nu a fost foarte vreu de facut, cine m-a intrebat, i-am raspuns frumos si cat mai detaliat, poate vrea si el sa faca, si daca am putut, l-am ajutat. Pe aceasta cale ii multumesc lui Catalindesign, pentru efortul depus si pentru explicatiile date.

In ce priveste diferenta de kilometraj, ca i s-a atras atentia, este om si poate gresi, si din greseli se invata

Daca el nu s-a simtit ofensat, nu inteleg iritarea ta total aiurea.

Daca nu iti convine ce se intreaba, nu mai citi, poate aceeasi intrebare au avut-o si alti utilizatori, si au gasit raspunsul, si nu au mai intrebat acelasi lucru de 2 ori.

Sper ca m-am facut inteles, nu te mai baga aiurea, decat daca ai ceva de spus

Cred ca am terminat cu discutiile astea off-topic, da?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cheloo nu m-am referit la tine nu stiu de ce te simti ! si sa fiu on topic pun niste poze cu ceasurile mele ! Evident tot telefonu ala infect il am ! dar ca idee , lumina la display e rosie ,si lumina bate peste tot uniform dar nu stiu de ce mi-a scos telu asa , oricum revin cu poze cand am un ap foto calumea

Seara Buna ,

Modificat de Changeme
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eee.. se vede frumos, puteai sa pui de la inceput si sa spui ca este lumina originala, si nu mai existau discutii. Foarte frumos, asa vreau si eu.

nu multi intelet toate nebuniile, si poate unii desfac pentru prima oara ceasurile, sau ridica chiar pentru prima oara capota, deci hai sa-i ajutam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cheloo nu m-am referit la tine nu stiu de ce te simti ! si sa fiu on topic pun niste poze cu ceasurile mele ! Evident tot telefonu ala infect il am ! dar ca idee , lumina la display e rosie ,si lumina bate peste tot uniform dar nu stiu de ce mi-a scos telu asa , oricum revin cu poze cand am un ap foto calumea

Seara Buna ,

Salut. Imi poti da te rog mai multe detalii cum ti-ai facut iluminarea asa la ceasuri. Asata super si este uniforma. Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Becurile sunt 2 la numar si sunt cele originale momentan , eu doar am schimbat plasticul verde cu unu rosu si se vede ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca cadranele ceasurilor sunt cele originale? Ca se delimiteaza lumina f bine. Adica unde ai alb lumineaza iar unde ai negru nu lumineaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut...aveti careva ceasuri bord pentru golf 3 turbo diesel ??220 in bord! sau stiti pe cineva care are de vanzare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ASS1 am pus o fata noua imprimata pe o coala A4 peste ceasurile originale

aceste ceasuri au fost facute cu ajutorul Lui Catalin Design si poti gasi varianta exacta pt printat 20-220 .0-700o Rot/min

AICI : http://img534.imageshack.us/img534/7002/ce...orelv112022.jpg

- in locu unde era plasticul verde transparent am pus o dunga de banda izolier ROSU care costa 1 RON , am ales aceasta varianta pentru ca imprastie lumina incredibil de bine , am incercat cu tot felu de prosti pe care le aveam la indemana si nu ma incantat , apoi am scos dupa placa cele 2 displayuri ,le-am scos folia din fata displayului cu un cutter ascutit ,le-am curatat de clei cu diluant apoi le-am montat pe partea opusa (chestia asta am facuto pt a afisa scrisu cu alb si backgroundul cu negru adica invers de cat era ), dupa astea am aruncat plasticul verde din spatele displayului si am lipit din nou banda izolier ROSU ca sa lumineze la fel ca ceasurile , pt lumina de la consola de AER a mmontat un bec de pozitie in locul la cel original apoi am pus iara banda izolier rosie , la oglinzi butoane geamuri si alte prosti am montat Leduri ALBE de 12 V fara nici o Rezistenta apoi in spatele butonului de actionare am pus iar IZOLIER =)) Sper ca te-a mlamurit

SINCER ? sunt multumit de ceea ce am facut toata operatia ma costat : 19 RON din care 18 RON au fost Ledurile

Modificat de Changeme
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Plasticul verde" se inlocuieste cu un filtru de culoare. Cel mai bun este filtrul de corectie sau difuzie. Il gasiti la cei care se ocupa de scenotehnica, luministi, in televiziuni. "polymeric filter film" In bucuresti il gasiti la Muzica sau la Marbo Trade.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu 2 modele pentru clauss_tazz si bineinteles pentru cei care mai vor :coffee_lol:

Model alb cu negru 20-240 km cu 7000 ture

http://www.mediafire.com/?eitl8tebfx4q4wq

Model albastru cu rosu 20-240 km cu 7000 ture

http://www.mediafire.com/?yc2c4tzyzgcni2e

Pentru turometru de 5000 ture....vreau sa stiu daca este pana la 5000 sau 5500 ca nu stiu cum arata...Multumesc

post-69365-1284490527_thumb.jpg

post-69365-1284490532_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu 2 modele pentru clauss_tazz si bineinteles pentru cei care mai vor :)

Model alb cu negru 20-240 km cu 7000 ture

http://www.mediafire.com/?eitl8tebfx4q4wq

Model albastru cu rosu 20-240 km cu 7000 ture

http://www.mediafire.com/?yc2c4tzyzgcni2e

Pentru turometru de 5000 ture....vreau sa stiu daca este pana la 5000 sau 5500 ca nu stiu cum arata...Multumesc

turometru este pana in 5500 ture,si cel putin la a mea kilometrajul este 0-220km/h,ti-am trimis pm cu poza zilele trecute,dar daca ai alta pt turometru ,eu cred ca cel trimis de mine e putin deformat,mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut baieti!as vrea si eu parerea voastra in privinta ceasurilor de bord; am gasit ceasuri albe cu ace portocalii originale second de benzinar 1,6 an1997 la 100 de lei si as vrea sa le pun in locul celor pe care le am negre cu ace albe tot benzinar 1,6 dar an 1995 ,credeti ca difera cumva la prindere sau exista ceva ce ar trebui sa stiu inainte de a le achizitiona?; i-mi plac foarte tare si le vreau ,voi ce ziceti? merita pretul este bun si apropo trebuie dat jos volanul ca sa scoti ceasurile ?. multumesc anticipat si astept cu nerabdare un raspuns ok. O ZI FRUMOASA TUTUROR.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu difera la prindere . Singurul dezavantaj ca risti sa ai mai multi KM in bord decat ai tu acum deoarece la golf 3 km sunt memorati in ceas asa ca daca ai acum pe ceasurile tale 150 K pe celelalte s-ar putea sa ai 250K cam asta ar fi dezavantajul si ca montaj cauta pe forum ca este un tutorial cu demontarea ceasurilor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!