Jump to content

tune
 Share

Postare recomandată

tareeee as face si eu negru pe albastru :) Felicitari ptr efortul depus chiar se merita :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Claus am facut si 2 cum ai zis tu vezi ca am ales rosu pt ca se vede superb noaptea daca pui lumina rosie si albastru la fel

VW VENTO 20-240 0-7000 ROT

91080271.jpg

333.jpg

31207216.jpg

SI CA SA ZAMBESTI MAI MULT IN TRAFIC :blah:)))))))

52640544.jpg

30702325.jpg

Modificat de Changeme
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal le lipiti?le puneti peste celelalte?.As face si eu dar nu ma pricep :)) Si in plus mi sa stricat si ceasul de la temp daca stiti pe cineva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal le lipiti?le puneti peste celelalte?.As face si eu dar nu ma pricep :)) Si in plus mi sa stricat si ceasul de la temp daca stiti pe cineva

incearca sa le lipesti putin pe margini si nu cu super glue ca se imprima si pe partea imprimata ce ai patit la ceasu de la temp ?

SA STITI CA AM POSTAT MULTE CEASURI SI IN POSTURILE ANTERIOARE ! DATI INAPOI CA POATE GASITI CE VA TREBUIE DACA NU PM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- Inca niste ceasuri de la Changeme care e super de treaba si renunta la timpul lui pentru golfistii maniaci. Ceasurile sunt pt 1.9 TDI de la 20 la 220, marimea gata de printat. Mersi Changeme. Enjoy cei care aveti nevoie si spor la decupat.

post-59684-1279480691_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal pe mine ma intereseaza niste ceasuri electronice TRW pt golf 3 GT daca stiti vreun site sau pe unde pot gasi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai baieti. Puneti si voi variantele astea arhivate sau link-uri catre alte surse ca omorati topicul. Se deschide acest topic in 10 minute. Este mult prea incarcat de aceste imageshack-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai baieti. Puneti si voi variantele astea arhivate sau link-uri catre alte surse ca omorati topicul. Se deschide acest topic in 10 minute. Este mult prea incarcat de aceste imageshack-uri.

Din cate stiu eu am postat 100% corect si daca tie iti merge mai greu netu si stai 10 minute pana incarca e problema ta !

Dupa ce ca imi pierd timpul facand Ceasuri nu pt mine pt alti ca sa aiba si ei , mai vrei sa stau inca 30 de min sa le arhivez ? sa le urc? si pana la urma tot kktu ala E ?

mai bine nu mai postez nimic si GATA ai TU LOC

ValyDmx fi mai explicit te rog

Modificat de Changeme
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal din pacate iprimnta mea e praf iar ceasul de la temp este rupt sistemul acela care plimba acul :) de cand am luat masina acul a fost numai jos cand la-m desfacut sa dezmembrat :( tind sa cred ca a fost macelarit bafta

sal din pacate iprimnta mea e praf iar ceasul de la temp este rupt sistemul acela care plimba acul :( de cand am luat masina acul a fost numai jos cand la-m desfacut sa dezmembrat :( tind sa cred ca a fost macelarit bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

usor usor ma apropii de final cu aceste ceasuri , a mai ramas 1 cadran apoi finisare si gata !

8xojdc.jpg

Modificat de Changeme
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Changeme EU am un Golf 3 GT iar ceasurile mele de bord ma enerveaza ca se ridica greu acu la benzina si se tot misca in mers cand scade cand creste...am pus de la un prieten ceasuri electronice TRW si merg super bine numa pun contactu si imi indica imediat cata benzina mai am...unde pot gasi si eu ceasuri de alaea sau e vreo problema cu ceasurile mele ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ceasurile tale sunt model mai vechi ca si la mine ( si trebuie sa astepti putin pana iti indica corect benzina si temp apei , in mers nu ar trebui sa se miste /fluctueaza , posibil sa ai vrun contact imperfect / scurt sau cine stie . Daca eram in locul tau si dispuneam de ceva banisori as fi aruncat o Privire la SEctiunea DEZMEMBRARI , si mi-as comanda un bord second identic si functionabil , in jur de 150 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nasoala treaba, m-am obisnuit cu greu. Si la dacie cand puneam contactul gata si acul de benzina...pe cand volkswagen-ul ...nu. Cum spuneam. M-am obisnuit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Changeme EU am un Golf 3 GT iar ceasurile mele de bord ma enerveaza ca se ridica greu acu la benzina si se tot misca in mers cand scade cand creste...am pus de la un prieten ceasuri electronice TRW si merg super bine numa pun contactu si imi indica imediat cata benzina mai am...unde pot gasi si eu ceasuri de alaea sau e vreo problema cu ceasurile mele ??

Sunt model mai vechi si de aceea se si ridica greu si fluctueaza. E un fel de bobina acolo si daca accelerezi mai tare urca acul...la fel daca urci o panta. E normal la ceasurile model mai vechi...asa am si eu. Poti sa iti iei ceasuri mai noi din dezmembrari si sa nu mai ai pb astea. Sa fie doar acelasi motor ca al tau sau aceleasi viteze...turatii macar si trebuie sa mearga. Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok am sa caut prin dezmembrazi ms mult.. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

IN SFARSIT AM TERMINATOOO PUN POZE DISEARA SI CU VARIANTA PRINTABILA SI CU CEASURILE MELE DACA TOTU SE POTRIVESTE PERFECT ;)

Modificat de v@sy
Nu mai scrie cu caps lock
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

le-am terminat o sa pun varianta exacta pentru printat

alinabadea121212121.jpg

am pus si o poza cu bordul meu , A iesit PERFECT dar ce sa fac daca am un telefon infect :D sa fac rost de de un ap foto si mai pun altele

Modificat de Changeme
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Changeme,

Vad ca ai modelul din fabrica(template sau cum doriti sa-i spuneti :P ) pentru ceasuri... ai cumva si pentru modelele cu 200 KM/h max?, vreau sa ma joc si eu putin in photoshop dar nu am modelul...

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Changeme Foarte tare frate. Asa da...ti se potriveste cu restul interiorului. Cele dinaintea astora nu erau pe placul meu. Astea actuale ...da. E diesel masina ta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are 7000 rpm nu are cum sa fie diesel :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Changeme felicitari! A iesit super bine. Cand ai timp vin eu cu aparatul sa facem poze (berea/sucul sunt incluse si ele :) ).

Modificat de eleet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Changeme felicitari! A iesit super bine. Cand ai timp vin eu cu aparatul sa facem poze (berea/sucul sunt incluse si ele ;) ).

ok frate cand doresti :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Changeme nu ai vazut postul :)

Vad ca ai modelul din fabrica(template sau cum doriti sa-i spuneti ) pentru ceasuri... ai cumva si pentru modelele cu 200 KM/h max?, vreau sa ma joc si eu putin in photoshop dar nu am modelul...

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Changeme nu ai vazut postul :blah_:

Vad ca ai modelul din fabrica(template sau cum doriti sa-i spuneti ) pentru ceasuri... ai cumva si pentru modelele cu 200 KM/h max?, vreau sa ma joc si eu putin in photoshop dar nu am modelul...

mersi

frate nu am nici un model din fabrica :blah_: m-am tot rugat de lume acum 3 luni de zile sa ma ajute si pana la urma m-am ajutat singur .. mi-am scanat ceasurile etc

fa imaginea in 3507-3508 x 240 si e ok :P

daca vrei material cauta-ma pe mess vezi la profilul meu

ale mele arata bine dar indica si 100 % corect

scz gramatica e tarziu si sunt bine :Driver:

Ceasurile nu sunt diesel si nici masina uite singura poza dupa care m-am inspirat difera doar kilometrajul 1 saptamana mi-a luat sa le refac doar din vazute !! pt ca e o poza in rez fff mica si daca o maresc se vede infect

Ceasuri R32 :blah_:) daca pun si inele adio ! o sa fie exact ca in poza

Modificat de Changeme
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal eu m-as multumi cu ceva si din ce nu va place numai sa schimb odata old -face la bord :icon_thumright: bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!