Jump to content

tune
 Share

Postare recomandată

Mersi mult LULURO. Acuma intrebarea mea a-r fi, se poate monta ceas de diesel pe 1.8i??? Din nefericire am gasit numai de diesel. Eu a-s putea sa schimb prefata cu prefata ceasului meu, dar asta nu prea schimba softul ceasului!!!

Ziceti-mi va rog este diferenta intre ceasul MFA de diesel si bezina???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca nu e nicio diferenta. Cel de diesel are in plus martorul pentru bujia incandescenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult. Deocamdata caut cablaj, dar o sa va tin la curent. Incodata va multumesc Paul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiar nu ma ajuta nimeni????daca stiti dimensiunile de prinatre a ceasurilor va rog sa mi le spuneti si mie ca nu imi iasa decat cat o pagina a4

ms anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deschide fisierul cu paint ,si ai sus in meniu image ,functia strech-schew

dai diferite rapoarte pana iti ies dimensiunile corecte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o intrebare. oare se pot pune ceasuri de golf 4 pe golf 3? adik schimbat tot bordu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebarea asta am pus-o si eu, dar nimeni nu mi-a raspuns........poate ai tu mai mult noroc..........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut eu pe un forum un golf 3 cu bord cu golf 4.Daca il gasesc il postez aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in principiu poti pune si bord de dacie. daca mufele din spate nu sunt compatibile atunci sunt prea multe modificari de facut. merita?

daca vreti modificari puteti incerca cu plasma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

becurile de la bord se potrivesc cu cele de dacie :icon_thumright: am schimbat eu unui prieten... costa 2ron bucata .. leduri in soclu ala de plastic nu am gasit...

si eu aveam ceas in loc de turometru.. da am luat de la FRN ceas de G3 `97, cadrane argintii, ace portocalii, 20-220km, 7000rpm, 93k km total :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

plasma ca plasma....dar totusi...ceasurile de mk4 arata mult mai bine ca si plasma

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

practic daca ala si-o pus ceasuri.....se poate pune.....teorectic ii mai greu....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alea sunt ceasuri speciale pentru golf III tip golf IV ! Le caut si eu de ceva timp dar deocamdata nu am dat de ele...sa le pot comanda de pe undeva.post-31559-1233587309_thumb.jpg

Last edit:Se pare ca le-am gasit pe un site !

Modificat de ByZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam scumpe ceasurile.... iar consola completa de Mk4 necesita ceva experienta ..dar vine foarte bine! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata bine,cel putin parerea mea.Daca stie cineva cum se poate face o comanda ptr ele sau daca se poate cumva schimba ceasurile intre ele rog un pm.Multumesc

Modificat de Nomood
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acuma cum am vazut.....parca mai bn arata bordu complect. asa k io o sa merg sa imi iau unu de la shrot. problema este cu montatu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vrei sa pui bordul complet de g4 pe un g3? daca reusesti suna interesant dar as fi curios la cat o sa gasesti asa ceva la schrot (mie mi-au cerut pe bara fata -fara armatura metalica- 100e)

oricum bafta si asteptam rezultatele!

Modificat de Paul.Iasi
Nu mai da quote la mesajul anterior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prima data vreau sa gasesc pe cineva care stie sigur sa monteze, si dupa aia cumpar bordu. io unu nu mas risca sa montez

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic mai intai sa cauti componentele , calculeaza toate toate costurile de achizitii(sa gasesti tot ce iti trebuie) , ca ajutor gasesti mult mai usor...

daca nu ai ceva prieteni care sa se priceapa , pe forum tot o sa gasesti un coleg care sa te ajute...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

de o saptamana incoace...am observat ca atunci cand bag cheia in contact...imi apare "DEL"clipeste aproximativ 30 de sec...iar apoi imi apar kilometri...stiti cumva din ce cauza apare...?vreo eroare in coputerul de bord?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a mai discutat de cateva ori treaba asta.

The Service Reminder Indicator.

IN 00 = no service required

OEL = oil service

IN 01 = inspection 1

IN 02 = inspection 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!