Jump to content

Probleme la IMMO, la cheie...


tonic
 Share

Postare recomandată

Vb si il rescriem....

Poate vorbi si cu Turbocip, Mugur, sau altii.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 5 years later...

Am si eu o mica problema!Am o cheie normala si am vrut sa imi fac o cheie briceag pentru masina iar cand sa mut cipul am reusit sa il sparg in cheia normala fiind lipit si eu ne avand prea multa grija!Stie cineva ce model de cip se afla la octavia 1?Am pinul de securitate si tot ce imi trebuie pentru a adapta noul cip!Operatiunea se poate face cu VCDS sau necesita programarea noului cip si abia apoi imperecheirea cu imobilizatorul?Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Colegu' @Laurwentiu : am mutat eu aici intrebarea, urmatoarea deschidere de topic fara studierea forumului se sanctioneaza. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

8 hours ago, Laurwentiu said:

Am si eu o mica problema!Am o cheie normala si am vrut sa imi fac o cheie briceag pentru masina iar cand sa mut cipul am reusit sa il sparg in cheia normala fiind lipit si eu ne avand prea multa grija!Stie cineva ce model de cip se afla la octavia 1?Am pinul de securitate si tot ce imi trebuie pentru a adapta noul cip!Operatiunea se poate face cu VCDS sau necesita programarea noului cip si abia apoi imperecheirea cu imobilizatorul?Va multumesc

Din ce stiu eu, trebuie cip ID48. Daca ai pinul se adapteaza cu VCDS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

15 hours ago, Al Bundy said:

Din ce stiu eu, trebuie cip ID48. Daca ai pinul se adapteaza cu VCDS.

Multumesc frumos!Mai revin cu o intrebare poate mai speciala:am o cheie de octavia de la un prieten si are cip in ea.Pot sa folosesc acel cip(id48) sa il pun in cheia mea si sa o adaptez in vcds sau imi trebuie cip nou?

IMG_20170806_113629.jpg

Modificat de Laurwentiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. trebuie altul - ID48

2. daca ai codul pin, rezolvi imediat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor changed the title to Probleme la IMMO, la cheie...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!