Jump to content

consum prea mare


VictorRabbit
 Share

Postare recomandată

VictorRabbit

deci , am un golf rabbit 1,5 , cutie automata , si barb de dacie , in oras imi ia cam 15 / 100 , e normal , vrea o parere , i-am schimbat bujiile, platina ... nu stiu ce sa ii mai fac , mi se pare ca ia cam mult . astept raspunsurile voastre

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...asa manca si dacia...deci nu mai umbla cu piese de dacie :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mmmda... + ca ai cutie automata, si aia la oras automat papa 1-2L mai mult.. acum si la cat de veche o fi masina... mai pui acolo. deci iti dai seama.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mmmda... + ca ai cutie automata, si aia la oras automat papa 1-2L mai mult.. acum si la cat de veche o fi masina... mai pui acolo. deci iti dai seama.

azi iar mi-a povestit pretenul meu cu m5 ul ca lui ii papa sub 15 % in oras...si aproape 20 cand ii da in gura...hmmvoi ce pareere aveti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai masina pui stiu ca are injectie pe motor si nu carburatie. Si nici cutie automata(cred). Deci de aici se observa diferentele!!!

Si nu mai umblati de piese de Dacie ca si masina voastra se va comporta ca o Dacie.

Deci schimba-i carburatorul cu unul cu care vine masina din fabrica si regleaza-l , eventual schimba jiclerele si garnituri &etc. si masina va consuma >>aproape<< cum ar trebui :D

P.S. : Si daca M5 papa sub 15% in oras eu i-mi schimb masina :)

Modificat de ManiacuV6
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca de asta nub avem noi M5...ca nu vrem sa dam atata pe benzina... :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...si afara din oras...undeva la 12 ...

si eu daca chiar as avea banii aia...un 320d....pe langa un golf vr6.si as fi mai complet decat cu un m5

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...si afara din oras...undeva la 12 ...

si eu daca chiar as avea banii aia...un 320d....pe langa un golf vr6.si as fi mai complet decat cu un m5

Enorm 15/100 la motorul care-l ai nu trebuia sa ia mai mult de 9 in oras.

La tine e din debit problema........Te sfatuiesc sa iei un carburator original sau in cel mai rau caz sa-l duci pe asta la refacut. :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

carburatoru da dacie nu o sa-l reglezi in veci pa motru de golf spun din proprie experienta :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:angry: carburatoru de dacie nu il reglezi in veci pe dacie..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Mortii cu mortii, vii cu vii".

Daciotii cu daciile (si piesele lor) iar VW-istii cu VW-le si piesele lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!