Jump to content

Remontare scrumiera spate


amicando
 Share

Postare recomandată

Acolo in mufa de la bricheta sunt 3 fire: maro (-). rosu/negru (+) si gri/albastru (+ de la pozitii). De daca te legi la maro albastru/gri se va aprinde ledul doar la pozitii

Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Aha, deci ledul ramane aprins atata timp cat ai pozitiile. Conteaza ce fire pui , in cazul in care nu ai deja trase firele la scrumiera pe spate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele doua pentru bricheta sa fie de 2,5mm2, cel de pozitie e destul de 0.75.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut mai este cineva pe aici care m-ar putea ajuta cu o poza din interiorul scrumierei din spate, deoarece am cumparat masina cu scrumiera defecta si nu sta inchisa cand apas pe ea.

Din cate am inteles este o lamela si un arc care fac ca scrumiera sa ramana inchisa.

Modificat de turkua
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Iti lipseste pintenul din poza asta. Din pacate nu e de gasit separat. Doar cu tot cu scrumiera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E doar o scrumiera, nu face o avere cat costa prostia aia. Incearca ceva creativ, pune un magnet de HDD pe capac (lipit frumos sa nu se vada) si unul in carcasa si o sa stea inchisa. Sau lipeste-o de tot, nu merita sa dai banii pe ea. Cat o sa se fumeze la tine in spate in masina? Ia o scrumiera de logan, e foarte ieftina (sub 15 lei) daca o sa ai pasageri fumatori frecvent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, asa e. Se poate si bloca de tot si asta e.

Eu am reconstruit piesa respectiva din metal cand am cumparat cotiera, pentru ca nu o avea. Intre timp am gasit si clema.

Dar s-a deschis de maxim 5 ori in 5 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!