Jump to content

Motor Golf 2 GTI 16v(rosu) din ce an?


marcus
 Share

Postare recomandată

Salut! Am un motor de golf 2 gti 16v(rosu),scrisul de pe motor e rosu,NU este albastru ca la marea majoritate a 16v-lor vazute de mine,iar problema e ca nu stiu din ce an este motorul.as vrea sa aflu mai multe lucruri despre el cum ar fi: puterea,an fabricatie,cum e fata de 16v-le albastru(fiabilitate) si tot ce imi mai puteti spune despre el.

Va rog mai dati-mi si niste site-uri unde mai pot gasi informatii si alte date despre motorul respectiv.

VA MULTUMESC MULT DE TOT!!! Iulian

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

desigur. bagi AICI seria motorului si se rezolva, iti arata apoi tot ce vrei sa stii despre el :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci mult de ajutor,ma voi uita abia peste vreo 11 zile cand merg acasa(Baia Mare).As vrea sa-mi da-ti niste site-uri cu docmentatie tehnica pt motorul de 16v(manual de reparatie si intretinere) daca se poate. Va rog spuneti-mi ce ulei necesita motorul 16v? Multumesc anticipat.... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s-a mai pus o data. uite aici.

daca nu merge, anunta-ma si iti trimit manualul haynes pe net. are tot ce vrei, despre tot ce vrei :Driver:

Modificat de cristivw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.c3cars.com/ - pe aici am citit odata ceva, da nu mai stiu exact unde...butoneaza si tu p'acolo....

:rolleyes: faina broasca, cand o vad prin brasov?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu exista 16v-uri rosii sau albastre. cineva a vopsit w-dohc-16v de pe admisie,

exista din gama golf 2 doar doua modele KR si PL care se recunosc usor dupa forma galeriei de admisie mai (tevile mai groase la KR). pe golf 3 mai este 9A care se recunoaste dupa faptul ca are 2.0 nu 1.8 scris pe spatele blocului.

KR = 139 CP, PL = 129 CP. 9A = 150 cp.

eventual faci cateva poze la motor si mai vedem :rolleyes:

Modificat de scirocco
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci mult!!! ;)

http://www.c3cars.com/ - pe aici am citit odata ceva, da nu mai stiu exact unde...butoneaza si tu p'acolo....

:P faina broasca, cand o vad prin brasov?

la toamna la vtm la rasnov va ajunge broasca in brasov ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci mult!!! :angry:

la toamna la vtm la rasnov va ajunge broasca in brasov :)

vezi ca are codul de an sub delcou acolo in cercul ala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!