Jump to content

probleme motor 1.8 gti ev 112cp 8v k-jetronic


hd80gti
 Share

Postare recomandată

fratilori am o mare problema , cind o apuca imi da in nas la 5000 de ture si nu vrea sa urce mai sus citeodata la 3000 sau 3500 si cateodata merge cum trebuie . M-am gandit ca din cauza la buji se poate sa fie de la altceva, datimi si voi niste sfaturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

filtru de benzina ?? se poate sa fie infundat si sa nu-ti treaca prea multa benzina prin el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

posibil pompa ridicatoare (daca ai asha ceva in rezervor) eu aveam pierderi de putere (mai si scutura ca atunci cand nu ai benzina).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la fel , filtrul de benzina , mie mi se intampla ca la 2000 2500 de ture daca o tineam constant sa ma sgaltaie de ziceam ca sunt in tractor:D

siinca o intrebare , sigur motorul tau e K-Jetronic , pt ca eu stiam ca doar cel 16v e asa ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fratilor am gasit problema e din cauza la muzica de pe masina , aseara aveam farurile aprinse si muzica data tare mi-a scazut incarcarea sub 12 si a inceput sa se balbie in ture , cind am inchis consumatori si-a revenit trbuie sa montez un condesator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la fel , filtrul de benzina , mie mi se intampla ca la 2000 2500 de ture daca o tineam constant sa ma sgaltaie de ziceam ca sunt in tractor:D

siinca o intrebare , sigur motorul tau e K-Jetronic , pt ca eu stiam ca doar cel 16v e asa ???

are si 8V K-Jetronic si KE-Jetronic. de ex. motoarele 1.8 cu coduri EV, GX, JH, DX, etc au K(E)-Jetronic.

chiar si 1.6 gti de prin 1975 are k-jetronic.

Modificat de scirocco
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!