Jump to content

cod vopsea


Mscatul
 Share

Postare recomandată

salut baieti eu am avut o zgarietura de rectificat si nu am gasit codul de vopsea pe nici unde. Am fost la un laborator si a facut-o baiatu singur m-a intrebat din ce an e masina si ce motor si codul de pe sasiu si asta a fost a iesit culoarea la laborator si pe langa asta a fost si foarte ieftina. poate va ajuta informatia

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Frati forumisiti!....mai aveti cartea de service(cred ca asa se zice), sau cartea cu diagnozele? in cartea aia pe prima pagina este lipita o eticheta ca si in portbagaj( ar trebui sa fie si in portbagaj pe undeva) si acolo o sa gasiti codul de culoare!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si in caz ca nu mai gasiti hartiile, un telefon/mail la reprezentanta precizand codul vin va poate ajuta, la mine a mers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incercati cu un program gen ETKA , si cu ajutorul VIN al masinii gasiti foarte multe date despre masina inclusiv codul de vopsea. pe mine m-a ajutat foarte mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut baieti eu am avut o zgarietura de rectificat si nu am gasit codul de vopsea pe nici unde. Am fost la un laborator si a facut-o baiatu singur m-a intrebat din ce an e masina si ce motor si codul de pe sasiu si asta a fost a iesit culoarea la laborator si pe langa asta a fost si foarte ieftina. poate va ajuta informatia

Bafta

unde ai facut-o? si cat a costat? am si eu niste pete de rugina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici eu nu am gasit codul in portbagaj dar ma indrumat cineva la un magazin de vopsele auto si a venit omul cu paletele de culori de la volkswagen si mi-a gasit codul si am fost super multumit .Ptr cei din bucuresti magazinul se afla pe bulevardul aerogarii cum te duci spre baneasa faci stanga pe bulevard iar la prima intersectie este pe colt pe partea dreapta.Recomand cu incredere.Pretul este de 21ron 100 de grame. :)

sorry....cum te duci spre baneasa faci dreapta pe bulevard

Modificat de dimy_zaval
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tomoiaga Marius

Apropo...nu stiu daca am postat bine dar sper sa fie.

recent am luat si eu un golf 3 si sunt curios pe brief unde gasesc si eu culoarea masinii ...daca ma poate ajuta cineva....

Multumesc anticipat.

Later edit : apropo am cautat cum se zice in germana la culoare si am gasit "FARBE" ... la farbe imi apare 5 ...are idee cineva ce culoare este ?

Modificat de Tomoiaga Marius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

la mine in portbagaj codul parca este L89A (ALB) dar are idee cineva care ar fi corespondentul la albul din spray(polar.casablanca...etc) sa fac si eu niste rectificari minore

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!