Jump to content

Apple/Android Carplay OEM - Retrofit


mede
 Share

Postare recomandată

Salutare,

 

Pentru faptul ca nu gasesc informatii suficiente referitoare la acest subiect, doresc sa deschid aici un topic cu toate detaliile pentru cine mai mare nevoie.

 

Am sunat la Audi in Cluj-Napoca si costul pentru aceasta operatie se incadreaza undeva intre 3500 si 3800lei. 

 

Am decis sa fac acest retrofit sigur, pe masina mea un Audi A4 B9 2018, 2.0TDI, 150 cai.

 

Am cumparat kit-ul de aici https://www.carsystems.eu/ami-audi-music-interface-8-pin-wiring-harness-aux-in-and-2x-usb-audio-interface-control-module,id4095.html

 

Urmeaza sa fac montajul, dar inainte sa desfac orice plastic, nu sunt 100% sigur unde vine conectat fiecare cablu din cablajul achizitionat.

 

Cei de la CarSystems mi-au transmis urmatoarea informatie: 

 

1.⁠ ⁠Red/Yellow- +12V Fuse no.5 (5A) on fuse holder SC, on left under dash panel
2.⁠ ⁠Brown - GND Earth Point in front left footwell
3.⁠ ⁠Violet/Red - Illumiantion signal - Pin no.1, 54-pin connector black, onboard supply control unit (BCM), on left A-pillar

 

si acest clip: Audi B9 8W carplay / AA installation activation only original components without third party devices

 

 

Ma poate indruma cineva mai exact unde vin montate firele din cablaj?

 

Tin sa mentionez ca masina a venit echipata cu Virtual cockpit.

 

Multumesc frumos.

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!