Jump to content

2023 Cayenne Hybrid


tudy_cnu

Postare recomandată

Personal te felicit pentru faptul ca ai fost ok cu suma asta pe o masina, tinand cont de faptul ca ai familie si stim ca prioritatile si cheltuielile sunt in consecinta. 

 

Este super misto cand vad oameni care reusesc sa isi indeplineasca un vis, indiferent de ce fel de vis e ala. 

 

Bravo!

 

@EEXCALADE daca nu il deranjeaza pe colegul nostru, m-ar placea sa spui mai multe despre diferentele dintre Touareg Phev si Cayenne Phev, tinand cont ca platforma tehnica e aceeasi.

 

 

Link către comentariu

In primul rand electronica (partea de software) e diferita ,materialele la interior care sunt 95% diferite ,directia merge altfel,vireaza altfel,motorul suna/trage  altfel  ....

Daca ar fi la fel nu ar mai plati nimeni diferenta de pret achizitie/intretinere,care e destul de mare.

Trebuie sa mergi cu fiecare in parte ca sa-ti faci o idee mai clara.

 

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu

Ca o mica paranteza, m'am uitat si la Touareg hybrid, mi'a placut ideea, doar ca pe la 50k gaseam doar 2021. 

@cristi511, nu am achitat cash masina. Am dat un avans frumusel, nu 15%, calculat in asa fel incat sa fiu confortabil cu rata lunara pe termen lung. Pe deasupra, leasingul e pe 6 ani, fiind masina atat de noua. Sa vedem cum evolueaza lucrurile, sper sa il pot inchide mai repede, ca ma cam doare sufletul sa platesc si in anul 5-6 aceeasi suma la casco la fel ca in anul 1.

De asemenea, e o promotie la Porsche Leasing in perioada asta, cu dobanda fixa 5.19% pe toata durata contractului. Iar tot ce incasez e in Euro, deci nu ma deranjeaza daca creste cursul.

Link către comentariu

Ca tot ma intrebati de consum. Drum de Focsani, mers normal, fara sa ma gandesc la consum.

Ma asteptam la 10-11%, deci e o surpriza placuta.

 

 

20241005_112056.jpg

Link către comentariu

Asteapta si tu sa termine autostrada, atunci consumuri 😅

 

Felicitati pt achizitie. Acum vreo cateva zile, vb cu un prieten din Cluj, care are un Cayenne 2019 si acum si a luat o Panamera cu aceeasi motorizare ca a ta si ii spuneam ca parca as cauta un Macan. 
Dupa, apare postarea ta si ii zic sotiei, gata asta e un semn.😂
 

pt Panamera, tocmai isi comandase placute de frana 12.000 de ron ( gasise 2 perechi in toata Europa) si i le a furat curierul 🤣🤣

Discurile ceramice erau undeva la 50.000 toate 4

Modificat de Luciosu
Link către comentariu

E foarte rara optiunea aia PCCB. Cred ca am vazut maxim 1-2 pe mobile. Si cand cautam Taycan la fel.

Exista un site teile.com care am vazut ca are preturi decente la piese si accesorii.

Cutia de care ziceam mai sus ca e 4500 de lei, am gasit'o acolo noua la 480 de euro

Si eu tot pe semne am mers :)) sau mai degraba pe ce am visat 

Modificat de tudy_cnu
Link către comentariu
3 hours ago, Luciosu said:

spuneam ca parca as cauta un Macan. 
Dupa, apare postarea ta si ii zic sotiei, gata asta e un semn.😂
 

Tot cu Macan am plecat si eu "in gand" acum 3 ani dar am ajuns la italianca.

 

De curiozitate m-am uitat la oferta sub 60k rulaj, expensive tare.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   2 membri

    • tudy_cnu
    • EmilianPop
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!