Jump to content

AFS / Bend lightning VW Phaeton


andreidumitru
 Share

Postare recomandată

Salutare, am o nedumerire legata de farurile de la un VW Phaeton 2009. Conform seriei de sasiu, scanarii VCDS pe masina ar trebui sa fie faruri cu AFS si static cornering, dar in mers / pe loc nu functioneaza doar static cornering-ul ce este pe bec separat. Las mai jos niste detalii teste ce le-am facut, poate are cineva idee unde ar putea sa fie problema:

1) la punerea contactului farurile fac check-ul sus-jos si stanga-dreapta dupa care revin in pozitia de lucru

2) scanare cu vcds -> nu sunt erori pe faruri sau alte module ce tin de partea electrica.

3) output test -> AFS stanga/dreapta -> functioneaza perfect, faza scurta se misca stanga respectiv dreapta exact cum ar trebui sa functioneze si in mers.

4) am incercat o adaptare, dar fie nu am eu codul bun la login fie este o problema pe calculator deoarece nu pot termina procedura de adaptare deoarece apare eroare ca nu poate accesa un anume canal.

5) Am vazut la alte masini ca au optiune pentru activare/dezactivare functie AFS / bend light in ceasurile de bord, eu nu am nimic.

5) va las o poza cu codul modulelor.

Daca cine are vreo idee unde ar putea fi problema sau ce sa verific in continuare as fi recunoscator.

Screenshot_20240920_163913.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!