Jump to content

Masina mea - VW Jetta mk6.5


andualex97

Postare recomandată

andualex97

Salutare tuturor!

Dupa numeroase experiente cu modele mai vechi (2 buc Bora, Passat b5.5, Passat b6) am decis sa trec la ceva mai nou, si anume masina pe care urmeaza sa o prezint aici.

A fost dragoste la prima vedere, si spun asta din numeroase motive: masina este un mk6 facelift, productie final 2016, provenienta Romania, am luat-o de la un proprietar de nota 10 care a fost foarte transparent, plus configuratia care o face destul de rara printre suratele ei, si anume:

- culoare Dark Bronze Metallic (a fost wow factor cand am vazut-o in realitate, pe lumina puternica)

- motorizarea 2.0 TDI 150CP cuplata la un DSG 6 trepte DQ250 (destul de rara pe piata, majoritatea fiind benzinare de 1.2 sau 2.0 TDI 110cp manuale)

- computer bord Plus cu ecran color

- unitate media cu Android Auto si Apple Carplay originala

- volanul cu 18 butoane (acesta a fost retrofit realizat de mine ulterior)

- dublu climatronic, scaune incalzite, pilot automat, senzori parcare fata-spate, alarma de fabrica, camera marsarier, etc.

Legat de configuratia masinii consider ca ii lipsesc doar farurile cu xenon pentru necesitatile mele (mi-ar fi placut tare mult sa le aiba, dar compenseaza prin altele).

Toate cele bune!

 

unnamed.jpg

3.jpg

1.jpeg

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos si la cati mai multi km!

Se pot monta si faruri Bi-Xenon OE. Eu am facut-o.

Link către comentariu
andualex97

Multumesc frumos, asemenea!

Ai idee daca difera farurile xenon OE la facelift si prefacelift?

Cam la ce costuri ai ajuns cu totul?

 

Link către comentariu
F l o r i n

Da, difera farurile.

Pt retrofit ai nevoie de BCM compatibil, farurile complete (cu tot cu calculatoarele de pe ele), cablaj + sistemul de autoleveling cu senzor, calc leveling și cablaj, plus codarile aferente.

Dacă vrei și spălătoare faruri, mai ai nevoie de restul sistemului de spălare + cablat+ codari

Link către comentariu
andualex97

Multumesc frumos pt detalii! Din fericire masina are deja spalatoare de faruri.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!