Jump to content

Probleme inlocuire usa spate A6 C7 Facelift


Rossi_46
 Share

Postare recomandată

Rossi_46
Publicat (modificat)

Pentru masina din profil un Audi A6 C7 an 2016, eu am vrut sa schimb usa spate care este de pe un pre-facelift (an 2012) si nu se potriveste pe masina mea an fabricatie 2016, ambele masini fiind Avant.
Platnicul (cred ca asa ii spune) de pe stalp, nu e pe aceeasi linie cu broasca din usa, loveste fix in margine dar in rest usa e la linie perfect.

Am atasat o poza cu usa lovita, care se inchide ok, deci nu e deformat nimic la balamale.

Nu stiu poate se potriveste usa de pe pre-facelift, sau insa mai trebuie facut ceva si nu stiu eu ...

 

si punctul #2:

vreau sa scot / demontez modulul electronic (confort) de pe usa si pare prins in cleme de plastic. Cum se scoate - demonteaza, se trage pur si simplu de el ?

 

Multumesc anticipat pentru raspunsuri si ajutor!

 

Türsteuergerät-A6-4G.jpeg

usa-spate_lovita-A6.jpeg

Modificat de Rossi_46
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

1. Ma îndoiesc. Verifica bine reglaje, etc.

2. Doar cleme. Vezi ca are sus sus jos, le identifici usor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rossi_46

merci Florin.

Modulul electronic l-am dat jos. Am apasat in interior piciorul-clema cel care e singur pe o parte, iese afara, apoi se trage invers si iese.

O sa ma uit azi din nou la usa, fiind sambata am timp mai mult.

 

Am desfacut boltul de pe stalp (cred ca asa ii spune corect), l-am rearanjat si e OK totul 🙂

Acum urmeaza sa o duc la vopsitorie si gata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n
23 hours ago, Rossi_46 said:

 

Am desfacut boltul de pe stalp (cred ca asa ii spune corect), l-am rearanjat si e OK totul 🙂

Perfect

Nu erau diferente hardware la acest model de usa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!