Jump to content

Service AdBlue Bucuresti


ovidiustefanescu
 Share

Postare recomandată

ovidiustefanescu

Salutare

Caut si eu service in Bucuresti specializat pe AdBlue . Am incercat la doua service-uri si nu-i da de cap 

Este vorba de un transporter 6 din 2019 cu care mai pot merge 900km in urma erorii pe care o arata 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca service-urile ieftine nu se pricep, de ce nu mergi la reprezentanta? 

 

trebuie facute teste, sa vezi daca pompa face presiune, daca injectorul pulverizeaza, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ovidiustefanescu

Am fost si la reprezentanta  dar tot pe bajbaite o iau , plus ca imi tin masina blocata acolo 1,2,3 zile poate si o saptamana doua . Nu o pot lasa acolo pana depisteaza ei care este cauza 

Modificat de R_a_z_v_a_n
Renunta la QUOTE pentru postul anterior.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca iti da eroare pe injector, se schimba injectorul apoi se merge mai departe daca eroare persista. Toata lumea vrea sa ii zici exact ce are la masina, nu se intampla mereu asta 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ovidiustefanescu
On 08.12.2023 at 7:32, robi_zet a scris:

Pai daca iti da eroare pe injector, se schimba injectorul apoi se merge mai departe daca eroare persista. Toata lumea vrea sa ii zici exact ce are la masina, nu se intampla mereu asta 

Pozele cu eroare AdBlue , daca ma apuc sa schimb dupa ureche avand in vedere ca preturile se invart in jur de 2000 ron cred ca nu-i placut 

Daca ma duc la REPREZENTANTA am pretentia in urma experientei pe care o au , mai mult sau mai putin sa-mi zica macar 90% care este problema nu sa schimbe piese pe bani mei 

1.jpg

2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alea sunt erori generice. adica nu indica nici macar vag problema reala. deci chiar e de lucru pentru a vedea de unde e problema.

 

zice doar ca sistemul de denox nu merge in parametrii. Deci presiune de Adblue are, injectorul merge, sonda denox citeste activitate, dar catalizatorul denox nu curata gazele.

 

2 cauze principale posibile : adblue prost sau cat denox obosit.

cel mai simplu de verificat este sa scoti tot adblue din instalatie, sa pui adblue original si sa faci o resetare de mesaj adblue, pe urma o cursa de initializare

 

si inca vreo 10 cauze secundare posibile....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
ovidiustefanescu
On 10.12.2023 at 20:30, andrei_221 a scris:

... sa pui adblue original si sa faci o resetare de mesaj adblue...

De cand am luat masina am pus doar AdBlue original 

Modificat de R_a_z_v_a_n
Renunta la QUOTE pentru postul anterior.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
mihaibercea

Salut, ai rezolvat problema? Astăzi mi-a apărut și mie eroarea P20EE, intenționez să verific și să curăț injectorul adblue. Sper sa fie asta la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihaibercea

Am verificat vizual  injectorul, este curat, am resetat eroarea și sper sa nu mai apară. Sper.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!