Jump to content

Passat Alltrack 2.0 TSI DSG7 GPF 4Motion


Al Bundy

Postare recomandată

Multumesc tuturor.

Nu am mai vrut diesel din cauza problemelor ce apar tot mai des la sistemul Adblue, la DPF, la turbine, Egr, etc.

Ce  nu am spus, masina a venit cu roate de rezerva identica cu cele de pe masina, precizez asta deoarece atunci cand ma interesam de masina nici-un dealer nu a putut sa confirme sau sa infirme treaba asta. Si cutia e cu 7 trepte, daca va uitati si acum in configurator acolo e trecuta cu 6.

Link către comentariu
12 minutes ago, Al Bundy said:

Nu am mai vrut diesel din cauza problemelor ce apar tot mai des la sistemul Adblue, la DPF, la turbine, Egr, etc.

Amin! 

Link către comentariu

Intrebare: daca faci retrofit becuri picioare pasageri spate, dealerul iti mai ofera garantia pe masina? Sau pierzi garantia ca ai intervenit la partea electrica a masinii?

 

Eu nu am avut curaj nici sa activez din VCSD bip-ul la inchidere usi ca a zis electricianul de la dealer ca se vede in soft si pierd garantia 🙂

Link către comentariu

Nu am avut niciodată probleme legate de garanție din cauza unor retrofituri. Inclusiv la ID.3 unde, după fiecare update de soft trebuiau refăcute codarile pentru retrofit si Activari.  Luminile de la picioare spate se leagă la cele din față. Asa ca nu se intervine prea mult asupra instalatiei. 

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

@Xman_ghio m-au intrebat pe mine, prin pandemie, cum am reusit sa ajung in doiciland ca apare intrata in service pe undeva pe langa Munchen. 

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanator, super masina.

Daca esti obisnuit sa ai spatiu interior din plin nu o sa regreti ca ai ales Passatul in locul lui A4 Allroad, pentru mine, dar mai ales pentru copii, a fost destul de greu in privinta asta cand am trecut de la Passat B6 la A4 Allroad (B8.5) dar cred ca stii deja asta.

20 hours ago, Al Bundy said:

 Alegerea caroseriei a fost a sotiei, ea a dorit un A4 Allroad dar era peste bugetul nostru si i-a placut Passatul AllTrack. 

 

Am o curiozitate, daca poti sa-mi raspunzi, in era Waze/CarPlay ce te-a determinat sa optezi si pentru navigatia de la VW ?

Link către comentariu

Navigatia are o relatie aparte cu Digital Cockpit. Adica fara Dyscovery nu poti sa ai Digital Cockpit. Acum dc a ales PRO o sa ne zica el.

 

@Al BundySa o stapanesti sanatos fara probleme sau incidente!

Modificat de gigelm5m3
Link către comentariu

Pentru ca Discover PRO vine cu display mai mare, digital cokpit, incarcare wireless, app connect wireless, comanda vocala si prin gesturi,  cheie digitala si pachetul confort. daca as fi pus navigatia normala plus celelalte tot acolo iesi, am calculat eu acum. Si da, fara Discovery nu poti avea digital cokpit

Link către comentariu

Cheia digitala functioneaza doar cu telefoanele Samsung. Asta am aflat dupa ce am dat comanda de masina. Oricum, nu am platit pentru aceasta optiune.

Link către comentariu
  • Administrator
On 22.10.2023 at 18:20, Al Bundy a scris:

Si a venit !!!!! ...

Multi Km fara incidente! S-o stapaniti sanatosi! 

🍻

Link către comentariu

felicitari Cristi!

eu am o slabiciune pt break-urile frumoase (allroad...) si asta e unul dintre ele

multi km fara probleme!

Link către comentariu

Practic e un Hatchback la care "s-a intins" tabla din spate de la butoiul cu vin din portbagaj si launch control! Too much HP!

Link către comentariu

Dap. Au venit covorașele. Arată bine IMG_4615.thumb.jpeg.76d30fe49c1faf61d252ccc5ddc41291.jpeg

IMG_4614.jpeg

În schimb am aflat ca nu se mai fabrică apărătorile de noroi. Trebuie să găsesc alternative. 

Link către comentariu

Eu am luat pentru Tiguan de la Brady, dupa ce am incercat 2 perechi aftermarket - producatori diferiti.

Nu recomand aftremarket ptr ca nu se pupa aproape deloc cu caroseria - obs. personala.

Link către comentariu

Si eu vreau sa iau originale, cum am luat pentru ID.3, problema e ce pentru fata nu se mai fabrica de la 1 oct si pentru spate nu s-au fabricat niciodata pentru AllTrack facelift.

Link către comentariu

nu inteleg design-ul presului de la sofer, de ce nu l-au dus si sub pedale.

praful de pe talpa o sa cada pe mocheta :(

Link către comentariu

Da, asa l-au facut la modelele B8 si B8.5. Toata mizerie ramane pe mocheta chiar daca ai presuri. In timp mizeria se aduna si arata foarte nasol.

Link către comentariu

Am montat și lămpile la picioare spate. Urmează să ajungă semnalizările dinamice în oglinzi. 

IMG_4637.jpeg

On 10/27/2023 at 9:31 AM, Muale said:

nu inteleg design-ul presului de la sofer, de ce nu l-au dus si sub pedale.

praful de pe talpa o sa cada pe mocheta :(

Cred ca e făcut așa sa nu intre sub pedale. 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!