Jump to content

B911CRL


sabinx

Postare recomandată

Salut,

 

Nu era mai eficient daca luai o masina de-a gata echipata?

 

In alta ordine de idei, sa te bucuri de ea si sa te tii de ea cu intretinerea ca e pretentioasa. 

 

Spor.

Link către comentariu

Pai daca ar fi cumparat una care avea din fabrica toate dotarile enumerate, unde ar mai fi fost "farmecul aventurii retrofiturilor" pentru Sabin ?

Spor la treaba si ...drumuri bune!

 

Link către comentariu

Inteleg asta dar nah, poate am imbatranit eu si nu vad valoarea adaugata in a demonta o masina care cu siguranta a fost o caciula de bani doar pt ca te pricepi...

 

Revenind, astept cu interes sa vad ce add-ons uri va mai gasi. 

Link către comentariu

Pentru unii e relaxant/provocator sa isi faca masina bucati, sa o faca la loc, sa inteleaga cum functioneaza si evetual sa o mai si imbunatateasca. Ia-o ca pe un hobby, evident doar d.p.d.v. economic nu are sens, desi capeti niste abilitati care te pot ajuta pe viitor (inclusiv economic). 

 

LE: Nu pare are sens cand platesti pe altcineva sa faca toate retrofit-urile astea, atunci mai bine iti iei masina cu tot ce ai vrea sa aiba din start.

Modificat de adrian001
Link către comentariu

Cristi, tu ai alfa romeo, normal ca nu ai cum sa intelegi 😆. Nu aveti forum unde va laudati masinile luate din ...mda,ma opresc, nu pot posta din alea ca imi iau warn =)) sau chiar ban

 

@zidanneoh yeah, the last hurra for aircooled

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Bun. Economic da nu are sens...cred ca e vorba pur si simplu de placerea retrofiturilor. Bun si faptul ca e personalizata intr-un fel. In alta ordine de idei am pus la vanzare MIB2 si virtual cockpit. Am comandat virtual cockpit 2022, navigatie Mh2P cu display 10"si toate cele necesare montajelor. Poze in curand

IMG-20231026-WA0002.jpg

IMG-20231026-WA0005.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

In program pentru saptamana viitoare avem: climatronic 3 zone, clima spate cu incalzire bancheta, sound actuator (de terminat), mib3 (gateway, conbox etc), parbriz nou.

Link către comentariu

pe virtual cockpit din 2018 nu se pot pune ceasurile din poza ?

 

 

On 11/11/2023 at 11:55 PM, sabinx said:

Salutare. Buuun, am avansat cu proiectul. Urmeaza MIB3 (probabil voi face un turorial pe tema asta). Am comandat toate piesele necesare. Si deja montajul a inceput pe masura ce au inceput sa vina din ele.

IMG-20231111-WA0022.jpg

 

Link către comentariu
  • 1 month later...

Mh2p pe Audi A4 B9 = rezolvat #totulfunctional #0erori

IMG-20240110-WA0016.jpg

IMG-20240110-WA0015.jpg

Link către comentariu

Salut, as avea si eu o intrebare legata de homelink... cu ce anume il folosesti? Il am si eu pe masina, am 2 porti acasa la care m-ar ajuta dar nu am reusit sa-l configurez cu niciuna din ele. Am luat legatura si cu cei de la HL direct si aparent exista un nr extrem de restrans de brand-uri de porti/bariere cu care functioneaza, pare pseudo-inutil daca nu cumva imi scapa mie ceva evident. Dat fiind ca telecomenzile pe care incerc sa le programez functioneaza pe aceeasi frecventa ca HL si ca sunt telecomenzi simple, fara rolling codes, fara nimic special, m-as fi asteptat sa fie capabil sa receptioneze codul, sa-l copieze si apoi sa-l transmita dar aparent nu.....

Modificat de Ice_2k
Link către comentariu

Salut. Manualul de la Tesla pt homelink lamureste situatia. Pt dispozitivele care nu utilizeaza rolling code eu cu manualul de Tesla am reusit sa imperechez sistemul de pe Audi. Acum pentru restul cumpara acest device:

 

https://www.shopssl.de/epages/es10567317.mobile/en_GB/?ObjectPath=/Shops/es10567317/Products/PR433-4

Link către comentariu

Aceeasi problema o am si eu cu unele porti a caror telecomanda pur si simplu nu o pot inregistra in homelink-ul masinii.
Dispozitivul de mai sus ce rol are mai exact ?
Completeaza functionalitatea sistemului de origine a masinii ?

 

LE : am sapat putin si am inteles cum se integreaza receiverul respectiv.

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu
  • 5 weeks later...

Dual navigation patch pe mh2p= rezolvat.

 

Urmeaza un volan model 2023/2024. Parerile sunt impartite, ca e urat, ca e wow. Personal imi place si il voi monta.

IMG-20240210-WA0010.jpg

IMG-20240210-WA0009.jpg

IMG-20240210-WA0008.jpg

IMG-20240210-WA0005.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Pana la volan...iar am comis-o: alcantara, full electric, incalzire fata spate, masaj stanga dreapta

IMG-20240224-WA0025.jpg

IMG-20240224-WA0026.jpg

IMG-20240224-WA0027.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!