Jump to content

VW NewBeetle 1.8T 20v 2002 VOTEX


DonDonel

Postare recomandată

@DonDonel, super ! Daca tot vei insonoriza, merita investit si in sistemul audio. Un kit decent amplificat impreuna cu insonorizarea, va face o diferenta mare. Daca mai adaugi si un procesor de sunet.. 

For more financial advices, follow me ! :)) 

Link către comentariu

Cu plasticele din interior cum stai? A inceput sa se ia vopseaua cauciucata?

Link către comentariu

Ti-as sugera ca bucata pe care am incercuit-o in poza sa nu o faci lucioasa. Se va reflecta in parbriz si va fi deranjanta. 

aghp27.jpg

Link către comentariu

Bordul o sa fie imbracat in piele, insa inca nu sunt hotarat daca neagra sau maro

Link către comentariu

Toate bune și frumoase mai puțin un curent parazit pe undeva. Cu contactul pus îmi stau toate luminile de frana foarte infim aprinse :(

Link către comentariu

Am pățit asta când am pus triple full led pe fostul meu golf 4 ai consum prea mic datorita ledurilor, eu am mers la un electrician și mi-a pus o rezistenta/dioda (sper ca am zis bine) pe circuitul uneia din triple, iar asta îți dă un consum normal și scapi de problema menționată.

Link către comentariu

Pentru semnalizare am pus 50w pe fiecare stop pentru ca semnalizam prea repede. O sa ma duc sa cumpar de 25w si pentru frana, ajuta mult si la sanatatea ledurilor, nu mai intra asa mult curent (amperaj) peak (de scurta durata) in ele. M-am gandit aseara la asta, o sa fac cand vin de la scarbici si revin cu update

Link către comentariu

Ghinion.

Între masă și stop am 12v, între masă și poziție nu am nimic, între poziție și stop am tot 12v (nu știu cum) asta cu totul scos : switch frana, și toate cele 3 stopuri.

Cu stopul din jumate pus, cu contact am vreo 7v și fără vreo 5v. 

 

Vai de fundul meu.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Am rezolvat intr-un final probleme electrice, m-am ambiționat și am făcut un filon nou din față până în spate ca la carte.

 

Și Între timp, am prins și peștișorul auriu

 

98361119_Screenshot_20230923-185400934(1).thumb.jpg.36c6caabcdb29475874d0a9c7c8b2130.jpg

 

Un set de scaune față recaro 2 de audi A3 pe care desigur că nu le las așa, dar revin după retapitare cu alte detalii.

 

 

Link către comentariu

Arata foarte frumos masina,te urmaresc pentru idei :).Poate imi pot da un PM catre un tapiter

Modificat de 1Q Andrei
Link către comentariu

Dacă o să fiu mulțumit, îți voi da

 

Acestea sunt cele două nuanțe pe care le-am ales pentru scaune

IMG-20230926-WA0022_1.thumb.jpg.aafa203bcd343dfff9b112e0ce485727.jpg

 

Maronul este mai piersiciu in realitate

Iar legat de felul în care vreau sa iasă în final, este așa:

IMG-20230926-WA0024.thumb.jpg.212de6049e108f3b85e5f9bd890cabf3.jpg

 

Maro pe jumătate cu "jaluzele" cum este la Passat de la b6 în sus iar restul negru cu cusături maro.

 

Acum daca o sa și iasă, rămâne de văzut.

Link către comentariu

Cu chiu, cu vai, am reușit să transform niste rebuturi ordinare și groaznic de urate cromatic pentru ochiu meu de bărbat de 25 ani în ceva mult mai elegant.

 

received_1395466124368542.thumb.jpeg.23fadc7346c59865a29a76322bcf3f09.jpeg

 

IMG-20231002-WA0037.thumb.jpg.710226d195315a5997412e8f2658bc57.jpg

 

Prima data au trebuit curățate de vopseaua cauciucată (dat cu alcool pe ele, lăsat, și după frecat cu bureți abrazivi nu cu șmirghel că se strica textura). După, degresat, primer negru, vopsea neagră de bari(conform prospectului, are o textura ușor ruguroasă și rezista la lovituri). Practic, am dat cu una de pereții scării blocului și am luat vopseaua de pe perete și de pe fata de ușa nu, deci, #rezist. Nu le-am dat și lac mat.

 

Asta legat de vopsit, legat de tapițat, am demontat doar miezul ce este îmbrăcat în alcantara, partea de sus nu. Acolo am lucrat la bisturiu și prenandez (vai de capul meu). Fetele de uși le am asamblat la loc cu bride de plastic. Trebuie sa caut videoclipul de pe YouTube sa atașez.

 

 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

e fain rau TT-ul ala cu cusatura de UPU - si se potriveste f bine modelul la broasca ta.

s-ar putea sa te caut pentru recomandarea croitorului - am la rexton niste lucruri de facut, si scorurile cerute tapiterilor auto au fost cam "ridicole" - ar merita motorina pana la Ploiesti :D

Link către comentariu

@DonDonel, preturile difera foarte mult si in functie de zona. Pe mine M-ar fi costat interiorul undeva la 3k-4k euro, daca il faceam in Timisoara la un tapiter mai renumit. Am ales sa il trimit in Botosani la un baiat foarte ok pe partea asta. Tot tapiter, dar in zona de est a tarii unde, evident, sunt si alte preturi. Au iesit perfect, inclusiv la partea de detalii la care eu de obicei tin foarte mult. 

 

Dat fiind faptul ca sunt cusute la croitor, pot sa spun ca au iesit ok.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!