Jump to content

Audi RS5


Ice_2k

Postare recomandată

  • 3 weeks later...
17 hours ago, quze said:

Asteptam video! 


E acelasi de zilele trecute doar ca nu apucasem sa detaliez modificarea :)

Link către comentariu
1 hour ago, dercos said:

Inauntru se aude? Sau era cu geamul deschis?

era trapa deschisa. Se aude si inauntru dar nu in halul asta :) Dupa ce termina modul ala agresiv de incalzire a catalizatoarelor, devine foarte silent cu valvele inchise, nu auzi mai nimic inauntru

Link către comentariu

Suna efectiv incredibil de bine, ma rog, eu am si un bias pe "galagie" (atat timp cat e si putere)

Link către comentariu
16 hours ago, cogdao said:

La drum lung ai apucat sa o testezi? 

Da, cu valvele inchise e aproape la fel ca stock, all good!

 

On 6/13/2023 at 10:13 AM, quze said:

Suna efectiv incredibil de bine, ma rog, eu am si un bias pe "galagie" (atat timp cat e si putere)

Thanks!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Sa o stapaniti sanatosi si la multi, multi km de distractie fara probleme si din partea mea. :beerchug:

O intrebare, te-ai interesant in vreun fel de problema culbutorilor (rocker arms) la modelele de pana in 07.2019? N-am vazut (poate am fost chior) din ce an e bestia si as fi curios daca ai ceva informatii si vreun plan. Am in vedere sa schimb agregatul in viitorul apropiat si ma tenteaza un RS4 pre-fl pentru ca nu OPF, dar problema asta ma da un pic inapoi.

Merci!

Link către comentariu

Mersi mult!
Da, stiu de problema si da, masina mea are culbutorii vechi. Din ce m-am interesat, problema nu este atat de des intalnita cum ar parea online, am vb la cateva reprezentante si niciuna nu a vazut vreodata in real life acest fail, asa ca momentan i-am lasat in pace. Am verificat, e totul ok momentan, o sa-i supraveghez si vedem pe viitor

Link către comentariu

Merci frumos de raspuns, tinem pumnii sa nu fie vreodata nevoie de interventii. :)

Se poate verifica daca e versiunea noua sau veche dupa serie, sau doar cu inspectie?

Modificat de cris.g
Link către comentariu
3 hours ago, cris.g said:

Merci frumos de raspuns, tinem pumnii sa nu fie vreodata nevoie de interventii. :)

Se poate verifica daca e versiunea noua sau veche dupa serie, sau doar cu inspectie?

Sunt sigur ca se poate si dupa serie dar reprezentantele nu coopereaza in mod evident, asa ca cel mai simplu se face cu inspectie. Am luat o camera din aceea in capul unui fir, o bagi pe la busonul de ulei si te uiti la culbutori.

Link către comentariu

Detailing interior + exterior si protectie ceramica, work in progress :)

 

WhatsApp Image 2023-07-06 at 13.10.02.jpeg

WhatsApp Image 2023-07-05 at 12.57.13.jpeg

WhatsApp Image 2023-07-05 at 12.57.13 (1).jpeg

Link către comentariu

Ce masina! Ce culoare! Ce interior! Ce sunet! 🥰 

Felicitari pentru OZN🛸, iti doresc multi km fara incidente si sa te bucuri de masina asta cat poti tu de mult, o bijuterie pe roti pentru un adevarat pasionat auto! 

 

Sper sa nu treci la electrica decat daca te apuci de Uber 😄.

Modificat de corad0
Link către comentariu
23 hours ago, corad0 said:

Ce masina! Ce culoare! Ce interior! Ce sunet! 🥰 

Felicitari pentru OZN🛸, iti doresc multi km fara incidente si sa te bucuri de masina asta cat poti tu de mult, o bijuterie pe roti pentru un adevarat pasionat auto! 

 

Sper sa nu treci la electrica decat daca te apuci de Uber 😄.

Multumesc mult pt aprecieri :) 

Link către comentariu
  • 2 months later...
1 hour ago, cristi511 said:

Supra e 3.0? :wub:

 

Ps: misto idee de petrecere a timpului!

dap, 3.0 turbo, 340cp. O mica racheta, foarte fun masina.

 

P.S. In spatele Suprei este un M3 e46 :)

Modificat de Ice_2k
Link către comentariu
1 hour ago, dercos said:

M3 manual, aspirat, asistare minima, usor= un deliciu pe viraje

e SMG, nu manual

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!