Jump to content

ceasuri de bord


sebax
 Share

Postare recomandată

Buna,

De cateva zile ceasurile de bord de la masina mea nu mai functioneaza. Bordul este iluminat, computerul de bord functioneaza, ceasul functioneaza. Nu functioneaza turometrul, vitezometrul, indicatorul de temperatura al lichidului de racire, indicatorul rezervorului de benzina. Rulajul (kilometri parcursi) a ramas blocat la valoarea de atunci.

Am fost la service, nu au fact mare lucru, au pus testerul si mi au zis ca nu merg indicatoarele respective, trebuie schimbate ceasurile. Nu le au demontat ca sa vad ce cod au.

Daca poate cineva sa mi spuna ce ceasuri sa cumpar...

Si inca ceva, nu reusesc sa gasesc aria de prestari servicii :), nu am mai intrat demult pe forum si am cam ruginit...

Eventual daca puteti recomanda pe cineva in jud. Mures sau Cluj pentru operatiunea de schimbare a ceasurilor si codare. Multumesc!

Masina este VW Bora an 2002 1.6 16V benzina, AZD.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!