Jump to content

Aparatoare noroi motor


strepSils
 Share

Postare recomandată

Salut.

Topicul se refera la aparatoarea de jeg pentru motor (dedesubt). De la Porsche am aflat ca numai GTI-ul, VR6-le si inca un model au din fabricatie asa ceva. Pentru restul insa? Se jegareste totul, se corodeaza partile metalice, praf, etc. Nu ai nici o sansa sa tii motorul curat. Mai e cineva care s-a gandit la asta? Kiss mi-a recomandat sa incerc cu o aparatoare de la Vento model asemanator ca s-ar potrivi.

Masina are, standard doua aparatori mici, laterale, care nu prea ajuta insa.

Voi ce ziceti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu il las asa cum este, si spal motorul din cand in cand

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca pui aparatoare cine o sa mai raceasca baia de ulei si cutia de viteze? Ca aerul nu, in mod sigur. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intre spoiler si cutie am o distanta de 20-30 de cm care ar merge acoperita si pe unde intra mult jeg, plus ca poti sa decupezi la o adica. Toate modelele noi de masini care au aparatoarea asta jos, oare cum fac?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!