Jump to content

Senzor presiune frane - Mufa lipsa


diaconasu
 Share

Postare recomandată

Buna ziua, am descoperit la o skoda octavia 2 din 2006, motor 1.6 FSI, cod motor BLF,  ca imi lipseste mufa + cablaj senzor presiune boost frane. ma poate ajuta cineva cu o schema electrica partea cu senzorul?  as vrea sa trag fire dar nu stiu de unde...cod senzor: 036 906 051G / 0 261 230 081
Multumesc!

1664803565331 - Copy.jpg

1664803565253 - Copy.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai eroare pe motor sau abs, legat de acest senzor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Singura eroare pe care o am este 008825 - Leak in Air Intake System, am descoperit astăzi când verificam furtune legat de eroare... nu știu dacă are vreo legătură dar mi se pare ciudat că nu am mufă la acel senzor. am fost astăzi la tine in legătură cu ecu. 

IMG_20221003_195522.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-are... Stiu, Marius (o2 cu med 9.5.10 pe care l-am adaptat pe masina?...am banuit ca ai dat de ea, cand ai cautat problema cu aerul fals. Sa imi aduci aminte maine pe whatsapp,  sa verific daca masina ta vine cu acel senzor - banuiesc ca nu...ca altfel masina avea eroare pe el...si erau firele si mufa, pe acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BLF 2006 are acest senzor = G294, in schimb cele din 2007 nu au senzorul decat daca are cutie automata, deci, din ce an e masina?

 

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cineva a schimbat tubulatura si a pus una de la o masina care era echipata cu asa ceva .. de aceea este senzorul acolo.

Este 2006-2007, manuala...nu are eroare legata de senzor, nu are nici cablajul...nici mufa. Deci, nu vine in echiparea lui. 

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!