Jump to content

Comenzi volan Amarok


zahariaclaudius
 Share

Postare recomandată

Salutare, am nevoie de ajutor! Am achizitionat de curand un Amarok din 2011. Am un volan standard din piele, si doresc sa stiu daca se poate schimba cu unul cu comenzi de unde sa pot controla radioul si cruise controlul. Va multumesc pentru sfaturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

amarok 2011 nu are cruise control pe volan. Da, poti monta un volan cu comenzi, daca BCM ul tau suporta - pt asta, trebuie sa faci o scanare sa vedem ce cod are acesta. Se trage cablajul de la spira volan la BCM si se activeaza.

Daca masina nu are cruise control instalat acum, trebuie grup de manete cu pilot automat, cablajul aferent pana in BCM si ECU motor, dupa care, activat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua Florin! Multumesc mult pentru raspuns si pentrul ajutorul oferit. Eu locuiesc in Franta iar aici mai toate garajele sunt foarte slab pregatite pentru masinile germane. De aceea m-am hotarat sa plec in aceasta aventura  singur( cu ajutorul vostru ). Cu ce as putea sa fac scanarea? O sa atasez niste poze poate te vor ajuta sa iti dai seama cam ce ar trebui ca piese. Multumesc!

ABE863A8-DE46-4FBD-A783-755EC0677AB5.jpeg

8F277EE7-CD52-44BC-AD10-2242911DA3F5.jpeg

9B5C44EE-7683-4753-8B9E-FF62D1F6FA6F.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa scoti airbag ul, sa vedem ce prindere ai. Exista doua tipuri, posibil la tine sa fie ca la Tiguan. Faci poza la volan fara airbag si iti spun ce sa cauti. Comanzi si cablajul aferent volan comenzi...airbag ramane al tau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 4/1/2022 at 6:36 AM, F l o r i n said:

Trebuie tras cablaj de la bcm la spira volan si activat

Ai tras cablaj ? Fir de plus 12v si LIN ul la BCM? A fost primul lucru care ti-am scris, cand ai intrebat de volan.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Participă la conversaţie

You are posting as a guest. Dacă aveţi deja un cont de utilizator, vă rugăm să vă autentificaţi pentru a posta cu contul de membru.
Notă: Postarea dvs. va necesita aprobarea unui moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Aţi postat conţinut ce păstrează o altă formatare decât cea permisă de Regulament..   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Link-ul a fost încorporat automat în postare.   Elimină inserarea şi afişează ca simplu link

×   Conţinutul anterior a fost restaurat.   Curăţă editorul

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Încărcare...
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!